Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (6)


Recommended Posts

Multe lunite înainte, Vio...sunt convinsa ca o sa fie bine la vaccin. .

 

Deiuta. Sa-ti traiasca pupăza creștină..ma bucur ca a fost totul ok..

 

Carmen..bine ca e de ls cântar. .

 

Simcri..eu votez pt transformarea grupului in blog culinar..ne-ai salva pe toate care ramanem in pana de idei. .

 

Am uitat sa ne laudam..avem 60 cm si 5750 gr..trebuie sa cumparam alte body-uri..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello, fete!

 

Deiutza, chiar ma pregateam sa te trec absenta nemotivat. Dar esti scuzata acum!:))

sa iti traiasca micuta crestina si voi pe langa ea!

 

Vio, Maddie aveti niste voinicei acolo! Sa fie sanatosi in continuare!

 

Carmen, ce bine ca ai rezolvat misterul cantarului.

 

Ralu, minunatii ies din mana ta.:) si asteptam urmatorii 4 copii ;)

 

noi raportam supppper noapte cu somn neintrerupt de la 22 la 5 dimineatza, de m-am trzit ca imi curgea un san:) 

Cred ca datorita sacului de dormit:) L-am pus in functiune aseara.

 

revin...s-a trezit cu foamea in gat:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bebei grasunei! Sa va traiasca si sa creasca mari si sanatosi asta cu obezitate la bebei care au doar masa de lapte nu prea imi suna a obezitate, daca e un gurmand asta se rezolva cand incepe diversificarea.

 

Cu gateala o sa pun poze pe facebook si reteta pe grup, oricum sunt chestii rapide, ca nu am decat 2 ore timp in pauza de pranz asa ca trebuie sa fac rapid :) sa am timp sa mancam si noi si bebe ca in orele astea ii vine si lui randul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simcri chiar ma gandeam cum de ai timp si pt gatit cand te imparti intre cabinet si bebe ?

Esti de admirat ,zau !

Asta cu obezitatea ,am spus-o doar in gluma ,am auzit-o si la ceilalti 2,aproape toti medicii mi-au spus-o dar eu o stiu pe a mea .La Ana chiar am fost super stresata ca va fi un copil obez ,asa m-a stresat o d-na pediatru din orasul meu,ca ar trebui sa-i dau mai putin sa suga.Acum sunt relax !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca nu exista copii alaptati obezi..si ca riscul de a deveni i timpul vietii e mult mai redus decat la cei cu lp..asa ca mi se pare o prostie. .

 

Noi am plecat pt prima oara la mare distanta de casa in wrap..doarme bebs..am zis ca daca nu ma descurc bine iau taxi si vin acasa..oricum mancare e la purtator asa ca e ok:)

 

Hellie..o sa iau si eu sac de dormit. .eu am alta problema. .adoarme bebs prea devreme..ieri a adormit la 6 jum..a mai supt la 8 adormit si s-a trezit la 00:30 si 5:30 si definitiv la 7

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio sunt tot timpul pe fuga, dar cat de cat reusesc sa ma incadrez cu toate, un lucru bun din asta e ca am ajuns la 56de kg, dar tot atarna burtile trebuie musai sport :( dar de asta nu mai am timp. Azi sunt libera, au plecat si vampirii asa ca diseara polenizare pe post de sport :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simcri te-as mai intreba ceva ,poate ai timp sa-mi raspunzi . Ce ai recomanda tu pt imunitate la copiii de gradi ,pt Dragos  ? Medicul de fam recomanda bromhovaxom ,o mamica mi-a recomandat first defence ,dar am citi ceva despre el si nu mi-a placut.

Iti multumesc anticipat !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,, un pic pe fuga

V-am citit cu totul dar raspund cand va dormi bebe. Plus ca eu uit sa ma conectez cand intru... citesc si apoi ca sa raspund trebuie sa ma conectez si sa intru iar pe forum,..,,. (3 pasi de care de obicei nu mai am timp)

De mancare... azi proiectez ostropel cu piure... carnea e de la tara deci iese bun fara sa fac eu mare lucru.

Ne apropriem si noi de 4 luni... bebs cred ca are cam 7 kg dupa cum il simt eu. Inca intram fortat in bodyurile de 3 luni... parca nu ma indur sa i le schimb. E ceva cu al doilea copil... parca as vrea sa-l tin mic mai mult timp sa ma bucur de pufosenia lui.

Acum o inteleg mai bine pe Vio... si de ce a vrut al treilea copil... :):):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Ralu, sunt superbe figurinele si Simcri arata foarte bine ce gatesti!

Miruna de-abia are 6,300 gr, deci departe ideea de a o califica vreun doctor obeza.

Si-au facut efectul apa de mare si picaturile de nas si nu mai are nasul infundat ca ieri.

Mi-a trecut raceala, dar de luni nu am pofta de mancare, mi-e greata si seara imi vine sa vomit, asa ca de-abia reusesc sa mananc ceva. Ma programez la medicul de familie sa vad ce imi zice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...