Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (6)


Recommended Posts

ilinca sta in leagan si face bulbuci si chiuie, stefi se joaca si se uita la baby tv, asteptam sa vina fetele de la scoala sa ne spuna cum a fost.dupa amiaza am sedinta cu parintii, il las pe huzband acasa cu fetele.eu sunt persoana desemnata cu sedintele...

ma duc ca a iesit stefi afara sa prinda pisica...e asa blanda pisica...nimic nu ii face, pe noi in schimb ne mai musca in joaca .s-a pripasit de curand si stefi e innebunita dupa ea.dupa ea si dupa luna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

A mea a redescoperit landoul cand vrea sa doarma afara, in brate nu cred ca are o pozitie asa comoda. Nu l-am folosit vreo 3 saptamani, a stat in scoica dar acum observ ca nu s-a impotrivit. Bine, aici cam adoarme repede ai nu are timp de mataieli.

Si mie mi-e tare frica de ingrasat in exces, v-am mai spus. Eu am probleme cu greutatea, trebuie sa o tin sub control strict ca altfel isi face de cap.

Hellie, pe tine te-am "auzit" de probleme la tiroida. Ai vreun medic pe care l-ai recomanda? Si eu am tiroidita autoimuna si mi-a recomandat in sarcina eutyrox. Doctorul la care am fost nu m-a incantat si as vrea si o a doua opinie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criu, eu cand am avut pb cu tiroida in sarcina, mi-am facut programare la un medic oarecare, primul gasit liber la medlife pt ca eram speriata rau...dar mi-a placut de ea...foarte comunicativa si  deschisa...Bosoanca Steluta, Medlife.

 

Vicky, de kk verdeeu stiu la alaptati ca e din cauza ca sug mai ult lapte de inceput. Dar la voi nu e cazul...o fi de la febra recenta, raceala etc...eu as mai urmari o zi doua sa vezi cum evolueaza...i-ai dat ceva de raceala?! Poate de la respectvul tratament...

 

Paulinio, spor la gradi!!! Sa ii placa!:)

 

Raluca, daaaa, geniale astea cu " nu stiti voi ce sa faceti" cand lupii moralisti au probleme cu copilul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu cred ca scoteam fum daca auzeam o astfel de replica. Bine ca stiu ei ce sa faca!!!! Nu toti copii raspund asa repede la retete... Si daca tot detin ei secretele bebelusilor... nu putea sa-ti spuna o sugestie ceva? Asta e pura rautate! Una e sa vii cu o idee.. poate chiar e buna... si al;ta e sa comentezi asa gratuit de pe margine... Pfiu... ce m-a enervat.

Si eu am momente cand stau cu el in brate, ii cant ii vorbesc il plimb si el tot urla.. Pana la urma se calmeaza... Cine stie care e problema... unii bebelusi pur si simplu sunt speriati de tot ce-i inconjoara si au nevoie de afectiune si confirmare constanta.

In Fine, trecem peste ca si peste alte multele...

 

Lui Radu i-a placut la gradinita... deci uite un lucru bun pe ziua de azi. Si beb a avut pana acum o zi ceva mai buna...A si supt mai bine... Au dormit la pranz amandoi iar eu am stat pe langa ei. Cred ca m-a furat si pe mine somnul pana la urma. Eu n-am fost asta de incantata de gradi: i-am gasit ud de pipi si era de mult timp asta. Probabil i-a fost rusine sa ceara pentru ca nu le cunostea pe doamne. In plus, m-am dus la 12 fara 10 si era ultimul copil... ma intreb la ce ora vin mamele sa-i ia? 11:30??? Ma lamuresc eu in cateva zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un an bun la scoala si la gradi !

Am inceput si noi scoala ,Ana la clasa a 3 a si Dragos la noua gradi,s-a dus sotul dupa el acum si astept sa vad ce parere are ,azi dimineata era super incantat.

Multumesc de sfaturi referitor la caderea parului ! Intradevar nu mi se vede inca chelie dar am 2 locuri in cap, mai pe dedesupt ,cu lipsa de par ,acum deja m-am resemnat dar am avut 2 zile in care am plans ,sotul zicea ca la mine de abia acum se manifesta depresia posnatala. maine poate imi fac curaj si ma duc sa ma tund dar nu prea scurt ca altfel nu am cum sa maschez ''gaurile''.

Paulinio de aceea l-=am dat eu pe Dragos la program lung ,pe Ana am avut-o la program scurt ,si veneau parintii de la 11.00 sa i-a copiii iar dimineata ii aduceau la 09.00.Mai mult se plimbau pe drum ,eu nu-i intelegeam ,dar trebuia sa ma resemnez si sa o iau si eu pe Ana tot atunci ca ramanea singura si nu-i placea. Sunt sigura ca a fost un accident cu pipi la gradi ,se adapteaza el.

Miha poate daca fetele mari sunt la scoala se face mai liniste acasa si poate e si Ilinca mai linistita ,Edi nu prea mi-a dormit ziua in vacanta asta din cauza de galagie.Azi a fost mai liniste si drept urmare a dormit si el pe zi.Acum sper sa doarma si la noapte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...