Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Intervalul minim pentru digestie este de 2 ore jumate, apoi este in functie de varsta intre 2 si 4 luni are 5 mese pe zi, la 4 luni sunt 4 mese pe 24 de ore deci 1 la 5 ore, pentru cantitatea necesara era o formula parca, primele 3 cifre din greutatea bebelui +250 corespunzatoare varstei si apoi se imparte la numarul de biberoane la fel in functie de varsta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata

e iar asa liniste in casa, ilinca a fost f cuminte azi noapte si aseara, stefi a tot marait/plans in somn si ne-am dus de multe ori la ea, asa ca tot nu prea am dormit.

 

aseara a lasat-o sotul singura in cadita, cu putina apa-ce i-a placut!dadea din picioare de numa numa, sarea apa din cadita de atata scandal.statea un moment linistita, apoi iar se dezlantuia.asa ca a obosit, a marait la imbracat, dar apoi a mai stat un [pic sa se face 2 ore de la ultima masa (fusese la 8) si a papat.a stat mult la san , pana pe la 11, dar apoi a adormit.asa ca raportam prima seara fara urlete si fara culcat la 1 noaptea.s-a mai trezit pt papa de 2 ori, titi si somn la loc.

 

a fost asa o zi faina ieri-mi-era frica de cum va fi cu scoala, daca o sa le placa -maria s-a mutat la arte plastice si a schimbat clasa, deci colegi noi , totul nou-maia prima zi de scoala,stefi care plange dupa fete daca nu sunt.fetelor mari.... le-a placut, stefi a fost incantata sa ma aiba doar pt ea, ilinca a fost mai linistita fara galagia care e in casa la noi mai mereu.

 

de la gradi cu program scurt si noi o luam devreme , o luam pe la 11.45 sa nu fie nici prima, nici ultima, dar o mai luam si la 11.30, le place sa fie ei primul copil ce pleaca.nu e ok, programul chiar e pana la 12, ar fi trebuit sa fie respectat si daca gradi e mai departe abia duci copilul ca trebuie sa mergi dupa el, dar e important sa ii placa.

 

maria a fost la program lung, ea a schimbat mai multe gradi, cel mai mult a fost la waldorf, dar era departe si nu putea sa doarma la pranz.in ultimul an a fost la program scurt, i-a placut mai mult, nu au timp sa se plictiseasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Ieri a fost primul inceput de an scolar la care nu m-am dus. Ar fi fost al 13-lea. Mi-e dor de elevii mei. [ups]

 

In schimb, printesica mea a vociferat toata ziua, parca imi spunea ca e ea alaturi de mine. Mi-e asa drag de ea cand rotunjeste gurita si vorbestee!! Azi la masa de la 7 bodoganea cu tzitzi in gurita si cu ochii inchisi. De doua saptamani, de cand au deranjat-o dintii, a fost mai serioasa, n-a mai gangurit ca de obicei si nici de intors nu s-a mai intors.

 

Am citit tot, dar nu mai stiu ce s-a discutat. [batcap]

 

Aaaa... si a mea face kk verde. Habar nu am de ce. Ea are cam 6 mese la 24 de ore, ca nu renunta cu niciun chip la cele de noapte. Ii dau sa pape dintr-un san/masa, tot ca sa ajunga si la lapticul hranitor. Doar daca il termina pe primul o mut si la al doilea. Sa-mi mai fac sperante ca o sa-si scoata singura mesele de noapte cand mai creste, sau o sa ne tzatzaim asa pana la maritis? [soricel]  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...