Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (6)


Recommended Posts

'Neata !

Miha deci s-a mai linistit Ilinca ! Bravo ! Cred ca tot din cauza galagiei nu se odihnea ,la fel si la noi .

Dragos a venit aseara sfarsit de la gradi ,l-a luat sotul si s-a mai dus si la magazin sa cumpere ceva si cand a ajuns acasa s-a dus direct in pat ,l-a gradi a spus ca nu a putut sa doarma si dupa atata agitatie ,va dati seama ca nu-i mai trebuia nimic altceva decat pat. Astazi a promis ca doarme,sa vedem..

Dragele , Edi are 4 luni si 2 saptamani si tot nu se intoarce ,il pun pe burtica des ,fac exercitii de intoarcere cu el ,dar singur nu se misca ,daca-l las pe marginea patului nu se misca .Eu tin minte ca pe la varsta asta Ana mi-a cazut din pat ,nu mai zic de Dragos ca a cazut cred ca de vreo 10 ori din pat ,cum imi mutam privirea de la el ,era jos din pat.  As face ceva kineto cu el dar nu prea am unde in orasul meu si in perioada asta nu pot nici sa ma duc la Bucuresti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vio, ai nostri sunt apropriati. Al meu are 4 luni si o saptamana. Tot asa, nu se intoarce... inca am o latura scoasa de la patut. Daca il pun in patul mare pe spate se intoarce... se deplaseaza de acolo... dar nu se intoarce... desi mai are un pic un pic...Capul sil tine bine, spatele e destul de teapan dar nu se intoarce... desi la fel, am tot facut exercitii.

Niste masaj ar ajuta... dar chiar nu mai am nici timp nici bani. Iar eu ii fac asa.. cand si cand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluca, e posibil ca Miruna sa fie prea obosita daca plange cand o culci. Poate sa incerci sa o culci mai devreme?

 

Puiuta mea are super program de somn pe zi. Ea adoarme singura ziua. Ii ia mai mult timp, dar e pe de o parte mai usor pentru mine, pe de alta e mai greu ca trebuie sa ii respect programul si sa ma strecor cu iesirile in functie de ea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am citit acum pe un site ca deadlinul ar fi 6 luni, deci mai e timp.ufff, zici ca suntem corporatiste , bebeii oricum fac totul in ritmul lor, dar deh...stefi a facut totul mai repede, la o luna tinea capul bine, la 2 luni si ceva facea cucu bau cu paturica, la 7 luni urca scarile in casa de-a busilea...mai are 2 luni pana face 2 ani si vorbeste f mult, e foarte vorbareata.ilinca pur si simplu cred ca e diferita, poate si durerile de burtica i-au intarziat un pic dezvoltarea, poate e ea mai molcoma.o sa vedem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa zic si eu, Mihaeal. Fiecare bebe are ritmul lui de dezvoltare si atinge diferite tinte in timpi diferiti.

 

M-am plans de dimineta ca nu mi se intoarce puiuta, dar m-a contrazis. [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]Ea in pat langa mine, eu cu ochii in laptop.... Printesica s-a intors pe o parte, a bagat nasul in saltea, apoi pe burta si a scos si mana de sub ea. Victorie!!! [pk] Prima data s-a intors la 3 luni si 2 sapt. O data dimineata pt mine si o data seara pt tati. Apoi pauza, dar i-au dat 2 dintisori. Si apoi acum, la 4 luni fara o zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da ,cred din cauza ca-i cam gras se misca greu.acum e in patut pe o parte dar are nevoie de un deget impuls sa-i reusesasca intorsul. Cred ca fiecare copil se dezvolta diferit dar tot fac comparatii.Paulinio nici eu nu prea am timp de masaj fac mai rar ,dupa baie nici nu are rabdare sa astepte ,vrea tzitzi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, fete frumoase. 

 

Sunt fooooooarte in urma cu cititul, dar inainte sa ma dati disparuta, am zis sa intru sa va salut si recuperez eu, apoi, ce-ati mai discutat.  [soricel]

 

Asa... pana acum am citit de Maddie ca a fost la eco si canalul de la inimioara lui Andrei s-a inchis jumate'. Asa a fost si la noi la prima eco si apoi s-a inchis, deci e pe drumul cel bun.  [:)]

 

Ieri am fost si noi la pediatru. Bebs are 6,800 kg  [fal] (mi se pare f mult) si 63 cm (cam micut dupa parere mea). Am avut dreptate cu torticolis si am inceput sa mergem la kineto, unde plange saracul de mama focului, dar n-am ce-i face... mi-e mai mila sa-l vadcu gatutul stramb... Ne-a recomandat pediatra sa incepem diversificarea, dar i-am zis ca vreau sa mai astept pana la 5 luni si ne mai vedem peste 3 sapt sa ne dea schema. Pana atunci am comandat de pe amazon "ustensile trebuincioase".  [8)]

 

Ce-ar mai fi de zis? Hmm... nu mai stiu. Oricum, am terminat de citit cartea pe care mi-o luasem si o sa intru mai des.   [:)]  Acum tre' sa citesc sa vad despre ce ati mai vb.

 

Va pup. [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...