Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Europarlamentarii Romaniei


Recommended Posts

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai e suficient sa te uiti la TV zilele astea ca sa-ti faci asa, o idee macar! In Anglia nu se vorbeste despre situatia din Ukraina, de faptul ca au refuzat semnarea unui acord de asociere cu UE? Ei au ales Rusia, si Rusia never ever n-o sa vrea in UE! De ce ar vrea pana la urma, ei au resurse uriase pe care oricum le vand celor din UE ca din alta parte n-au de unde sa ia! Marea majoritate a Europei este dependenta de gazul rusesc de ex.

UE ne-a adus beneficii pe langa multe alte dezavantaje din pacate! Agricultura romanesca merge extrem de prost, subventiile de ex. sunt de 3-4 ori mai mici decat in Franta, cum sa te mai compari?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai e suficient sa te uiti la TV zilele astea ca sa-ti faci asa, o idee macar! In Anglia nu se vorbeste despre situatia din Ukraina, de faptul ca au refuzat semnarea unui acord de asociere cu UE? Ei au ales Rusia, si Rusia never ever n-o sa vrea in UE! De ce ar vrea pana la urma, ei au resurse uriase pe care oricum le vand celor din UE ca din alta parte n-au de unde sa ia! Marea majoritate a Europei este dependenta de gazul rusesc de ex.

UE ne-a adus beneficii pe langa multe alte dezavantaje din pacate! Agricultura romanesca merge extrem de prost, subventiile de ex. sunt de 3-4 ori mai mici decat in Franta, cum sa te mai compari?

Pai cum...ca la nemtzi se spune ca rascoala/revolta este exact din cauza asta:inlaturarea guvernului pro rusia,si inlocuire alui cu unul cu orientare spre Europa/EU.

 

Eu sunt sceptica cu integrarea cu fortza...EU este o mare utopie,bine ar fi ca fiecare sa fie cu turta lui.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De unde stii? Uite ca la asta nu m-am gindit.

 

Pe de alta parte unele tari care sint in Eu, ar vrea sa iasa din uniune, spre exemplu UK. O sa fie un referendum aici legat de statul sau plecatul in EU. Nici nu stii cum e mai bine.

Can ai o conducere responsabila si cand functineaza democratia este mai bine in afara uniunii.

Cand exista coruptie si democratia este simulata, este mai bine in interiorul UE, pentru ca se mai fac presiuni pentru moderatie, chiar daca presiunile sunt "platite" de populatie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Revin la subiectul cu europarlamentarele, pentru ca se apropie alegerile.

Incep sa apara candidatii...putem sa-i "forfecam"putin.

Dar inainte de asta, vreau sa vorbesc putin despre Mircea Deaconu.

Daca in general politicienii romani ma scarbesc, ma dezgusta (tot aia...), as vrea sa pocnesc din degete si sa dispara toti, Mircea Deaconu ma sidereaza. Ma revolta, ma...nici nu stiu ce mai pot spune.

Recunosc ca pot suferi de sindromul amantei inselate, cand dragostea se transforma in ura. Niciodata, dar niciodata nu am simtit mai acut sentimentul asta ca in cazul lui. L-am stimat pentru cariera lui de actor, ma regasesc in trecutul lui...iar acum vad un om jalnic, o epava morala, un oportunist...ca toti ceilalti. Ce poate transforma un om de talia lui intr-un om de talia astora? Pentru mine este un mister...nu este un nevoias silit sa se prostitueze...De cand s-a inscris in PNL si s-a cocotat pe baricada anti PDL si anti Basescu m-a mirat...parca nu se incadra in peisaj. Ce a urmat...furaciuni dovedite pe la teatru, mai multe slujbe din banii statului, discursuri latratoare si acum, musai musai, nevoia de un post de europarlamentar. Sigur, au fost in anii astia mai multi artisti bagati in politica, dar asa nepotrivire mai rar...sa-l vezi ca politician stupid si, fix in aceeasi perioada, in filmele care l-au consacrat, e mai mult decat pot suporta de la el. Pe ceilalti nici nu-i mai bag in seama, sunt niste nimeni, asa va deveni si el desigur, insa pana atunci mi-e rau efectiv si imi vine sa vomit.

Pentru el singura salvare este sa dispara din cloaca asta. Este desigur o iluzie...vrea sa candideze independent, pentru ca PNL a respectat decizia instantei si l-a scos de pe liste, iar Antena nu-stiu-cat se ocupa de strangerea de semnaturi pentru a putea candida. Deci... isi merita soarta.

O sa iasa din scena cu imaginea compromisa. Nu ma bucur pentru asta...deja nu-mi mai pasa cine este. E tot "aia".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, fix de asta si de marrea scarba ce ne-o provoaca miscarile lui Mircea Diaconu discutam ieri cu maica-mea.

 

De 3 zile Antena 3 ii sustine candidatura ca independent. De ce nu il pune pe listele PC?

Asta inseamna ca il foloseste ca arma impotriva PNL. Scarbos, lipsit de deontologie.

 

Antonescu zice asta:

 

" Eu acum aș mai vrea să fac o singură referire în acest context la ceea ce se transformă în cazul Mircea Diaconu și să repet niște lucruri care, în vâltoarea unei campanii concepute nu atât pentru Mircea Diaconu, cât împotriva Partidului Național Liberal, par a fi uitate.

Mircea Diaconu se află, din nefericire, sub efectul unei sentințe definitive a Înaltei Curți de Casație și Justiție, sentința din 19 iunie 2012 și care îi interzice domnului Mircea Diaconu dreptul de a ocupa o funcție de demnitate publică vreme de trei ani, adică până în iunie 2015.

Noi am avut toate bunele intenții. Mircea Diaconu, atâta vreme cât a fost în Partidul Național Liberal, unde de altfel sperăm ca după acest episod al încercării de candidatură independentă să și revină, locul său este acolo, noi îl așteptăm. Spuneam că am avut și avem față de Mircea Diaconu toată prețuirea, Mircea Diaconu a rămas vicepreședinte executiv al Partidului Național Liberal, a rămas unul dintre oamenii respectați și îndrăgiți de tot Partidul Național Liberal, de către noi toți."

 

 

Cat de oribil poti fi incat sfidezi legile tarii tale si sa vrei sa fii reprezentantul ei in PE?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...