Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Europarlamentarii Romaniei


Recommended Posts

lasa- i incet, ca spun tot. Precum spunea, fiecare pe limba lui...Antenele sunt in cadere libera. Astia nu cred ca mai tin de domeniul ratiunii. 

 

Pe duomnul asta cine il va vota? Caci el Nu are cum sa aibe vreo functie, are interdictie, despre ce vorbim oameni buni? Poa' sa stranga semnaturile lui peste, acestea nu inseamna voturi efective, dar din nou, daca are interdictie, poate primeste o functie in vreo carte de- a lui Kafka... [nebu]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Un articol interesant:

 

".....

Prin tentativa de a impune ilegal un candidat la europarlamenare, Voiculescu a atins apogeul campaniei sale impotriva "justitiei basiste" care ucide destine, frange cariere politice si opreste din zbor mari oameni ca de stat ca Nastase sau ca Fenechiu, foste glorii ca Gica Popescu sau mari actori.

De la linsaje mediatice impotriva unor procurori sau judecatori, Voiculescu a trecut la solidarizarea fatisa cu toti marii cercetati penal. Pana si pentru personaje sfidatoare ca Nicusor Constantinescu a gasit intelegere si compasiune. Borfasi mari si mici din inchisoarile patriei au fost prezentati drept victime de-a lungul timpului, erori judiciare, razbunari politice, cazuri neclare sau abuzuri flagrante. Din emisiunile unui Gadea sau Badea se intelege ca nimeni nu merita sa infunde inchisorile in afara de basisti.

Antena 3 face tot posibilul pentru a decredibiliza actul de justitie, rastalmaceste fapte  astfel incat sa darame increderea publicului in justitie. Judecatorii se vor pronunta curand si in cazul Voiculescu. De pilda, exploateaza rasturnarea spectaculoasa de situatie in cazul Berbeceanu  pentru a convinge publicul ca institutiile statului inventeaza dosare cap-coada din moment ce acuzatorii celebrului politist arestat au ajuns in boxa acuzatilor."

 

http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-16872736-este-voiculescu-mai-tare-justitia.htm

 

Asta se intampla cand toti neaveniti  lipsiti de cultura, etica, moralitate, toti gandacii pun mana pe o televiziune.

Daca nu as fi sutinatoare ferventa a liberei exprimari as milita pentru interzicerea acestui post.
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu l-am apreciat foarte mult ca actor, apoi am fost surprins de tonul din ce in ce mai agresiv al discursului sau politic, discurs care a devenit treptat si lipsit de principii, pentru ca in cele din urma sa devin scarbit de prestatia lui.

Uite asa am ajuns sa cred ca regizorii i-au dat rolurile pe care le-a jucat magistral TOCMAI pentru ca i se potriveau ca o manusa, actorul si omul confundandu-se de fapt.

Ceea ce ma indispune intr-un fel, pentru ca imi subrezeste imaginea lui ca actor, caci un mare actor este cel care se transpune in pielea altuia, nicidecum cel care joaca pe scena sau in film exact asa cum traieste in viata reala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun da` acu` am si eu o nelamurire:

 

Hotii aia i-au furat masina lui Becali,da?

Bun.Atunci daca functioneaza justitia de ce hotii sunt liberi si Becali in puscarie?

 

Avem patru variante:

1. Becali liber si hotii masinii lui liberi;

2. Becali liber si hotii masinii lui dupa gratii;

3. Becali dupa gratii si hotii masinii lui liberi;

4. Si Becali, si hotii masinii lui dupa gratii;

Cele patru numere sunt notele justitiei pe o scara de la 1 la 4.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...