Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iulie august 2013 (2)


Recommended Posts

Vad ca inca se discuta subiecte delicate.... [alcool]

Paula sper sa se rezolve problemel cat mai repede. Sunt sigra ca se aseza lucrurile in final.

Faza cu urlatul inconsolabil si ciudat (cu respirat aiurea) am patit-o si noi sapt trecuta cand nu a dormit toata ziua aproape deloc si era rupta de oboseala si nu vroia sa se culce nicium. am pus-o in patut dupa baita si s-a pus pe un plans... sufocat si respira superciudat ..am fost varza si eu di D. cand am auzit-o. am incercat intai sa o calmam in picioare dar nu aveai cu cine si aveam impresia ca are o criza de ceva..

Mi-am scos repede titi la inaintare si i-am dat pe la nas si s-a calmat si a adormit atarnata de ea . A dormit saraca rupta 7 ore legate dupa dar ne-am speriat f tare.

 

Delia nu te lasa!  lasa-l sa planga la titi ca se calmeaza. Stiu ca e greu.. Si M. se mai lupta dar nu planuiesc sa ii dau nici un strop de biberon Are titi la nas ..sa bage mare! Acum se lupta cu sanul stand de ceva timp ca il preferea pe dreptul dar nu o las ...sa ceara din 5 in 5 min din partea mea ca tot sanul stang il primeste primul [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Paula, nu fi trista, Dumnezeu le aranjeaza pe toate. Poate asa isi indeplineste sotul tau visul.  [flo2]

 

Ama, notar? Si astia au ajuns muritori de foame. Si inca se mai inghesuie lumea care nu stie. Se dau zeci de mii de euro ca sa ajungi notar. Pe mine ma palise dorul de notariat, ma gandeam eu cam ce job comod si elegant sa-mi gasesc cand ies din CIC si ii zic sotului ca vreau sa ma fac notar asa ca el mi-a explicat cum e cu notariatul in ultima vreme. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Psiho e ok pt fiecare dintre noi, adica util, dar e greu cu business-ul...cine are bani de terapie, merge la unii cu experienta si prin recomandare...

Notariatele cred ca vor merge intotdeauna, ca vanzarile, legalizarile merg...pare cam inchisa casta lor, am o fosta colega ce a reusit doar sa lucreze ca secretara la notariat, ea fiind absolventa de drept.

 

Oarecum, e de inteles ca peste 40 nu prea mai ai chef de challenge in IT, te axezi pe ceva, nu inveti non stop chestii noi. Medicii se mai pun ei la curent, dar in principiu, fac acelasi lucru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doxy, ne imaginam si noi ca nu e asa trai neneaca. Dar oricum eu il sustin in demersul asta pt ca ebine sa ai o plasa de salvare. Sansele cresc teoretic in gasirea unui job. Spun teoretic pt ca uneori e mai bine sa fi mancat ceva cu polonicul si sa ai un noroc chior  [:-)))] Ce-mi mai place cu emoticoane pe tableta!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi zicem ca era bine daca stiam sa facem si noi ceva...cu mana noastra, nu stiu, ceva mai putin abstract. Ma palise anul trecut sa fac decoratiuni de Craciun din fetru, am facut cateva dar nu aveam prea multi bani de investit. Ma inspiram de ici de colo, mai inventam, iesea ceva, dar sunt multi care fac asta, ar tb o nisa. Apoi ma gandeam la ceva legat de copii, hainute personalizate cumva...si pana la urma, am zis ca se poate duce totul de rapa, dar ce tine de mancare, trebuie sa mearga si ne gandeam la un aprozar...evident, ai mei ziceau ca ce, am facut facultate ca sa vindem legume...rusinos, zau!
Am renuntat momentan tot din lipsa de bani de investit, am fi vrut sa luam legume de la tarani, dar cine sa ne dea factura, ca producatorii nu sunt obligati sa elibereze factura...sau sa cultivam noi ceva legumitze, am vb cu cateva mame si ar fi vrut sa primeasca saptamanal legume bio si chiar au zis ca ele vor si carne, oua + lapte!

Am cultiva putin, nu industrial si macar asa am sti ca manancam si ceva sanatos...eu am o mare problema cu legumele si fructele, nu am incredere in "taranii" din piata, nu avem rude care sa cultive cat de cat curat, decat rude cu solar care baga chimicale cu sacul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele!!!

 

Am citit in diagonala pt ca nu prea mai am timp. 

Paula imi pare rau de situatie dar poate exact cum ai spus tot raul spre bine.

Eu am terminast psihologia si as vrea sa deschid un cabinet dar nu cred ca se merita....

Bobitza cum e Rebe a disparut iritatia?

Olimp ms de intrebare Patrick este bine am fost la doc bubitza sa vindecat a ramas cojita. Se pare ca este hemangiomcum a spus prima oara. Problema e ca nu prea mai doarme decat cate o ora nush ce e cu el. De 2 zile numai asa face. Si acum sa culcat la 3 si acum sa trezit.. Revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim fetelor! Asta e singurul motiv pt care nu imi pare rau ca sunt suzetata. Noi suntem tot asa fara orar de mese dar daca doarme noaptea ca un bolovanel si o lasa pe maica-sa sa doarme...sa suzeteze in voie ziua...

Ieri am dormit amndoua pana la 11..si asa bine mi-a prins ca adormisem pe la 2

Olimp [:-)))] [:-)))] [:-)))] Miss o sa fie Ilincuta ta cu ochii aia mari si cracii lungi!

Oxana e o dulceata Leti..am admirat asear si eu si D. pozele de pe FB .

Ama idem .. Mi-am clatit ochii cu frumusetile voastre aseara.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...