Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iulie august 2013 (2)


Recommended Posts

buna mamici

 

noi am fost azi la osteopat. ne-a recomandat moasa sa il vada si sa-i faca o verificare ca e durere. Nu sta neam pe spate, urla ca din gura de sarpe. Ziua asta e il car in bratze, in manduca, ne jucam pe burtica dar noaptea se vaita si se agita ca un gandac rasturnat. Si pe burta nu il pun sa doarma nesupravegheat. i-a facut masaj si l-a "dezmortit" oleaca. a urlat ca din gura de sarpe si s-a linistit brusc. acum doarme ca valiza in gara, sunt curioasa daca chiar se schimba ceva in bine. a spus ca a avut ceva blocaje la gat pe partea dreapta, probabil datorita nasterii dificile. acum ce sa spun ca am tot citit si pe net. unii jura ca e super eficient, altii zic ca sunt bani aruncati in vant.

acum am facut-o si pe asta.daca e pozitiv comportamentul si dupa ce facem si controlul la pediatru sapt viitoare mai mergem o data.

 

oricum ma sperie in ultimele zile. baga in el ca spartul, deja isi tine capul singur, a reusit sa se intoarca de pe burta pe spate si le doarme de le rupe cum iesim afara. nici nu ma mir ca la 5 dimineata avem show dar ce sa fac ca doar nu o sa stau acum cu el in casa.

la noi a revenit vara cu calduri mari asta dupa ce duminica am avut 18 grade. azi si pana luni bate in fiecare zi 30-ul.

 

va pup, ma duc sa ma intind si eu langa el acum cand am ocazia

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mony, merci, la multi ani si voua! Lasa ca vine ea si dunga alba sanatate sa fie!  [flo2]

 

Maria, sa va fie de bine!  [alap]

 

M-am suparat pe cei de la M&Sp, dupa ce ca nu livreaza in RO mai fac si mofturi la card, ufff. Cred ca o sa comand de pe next macar astia imi livreaza la usa. Am facut o simulare si tot acolo ajung cu banii. Tare rau imi pare de o caciulita de la M&Sp, ca mi-a placut...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mocanita, Meve, lamuriti-ma si pe mine cum e cu transportul din UK? Vreau sa dau o comanda la m&S, dar intai sa ma lamuresc cum fac cu transportul si cat costa. Daca e prea mult transportul o sa dau si eu o comanda la NExt. Tb sa ii iau salopete de noapte marimea urmatoare ca imediat crestem si nu suntem pregatiti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

paula imi pare rau, dar poate e tot raul spre bine. mult succes.

 

mony de groaza cu sefa ta. nesimtire curata.

 

delia nu te lasa. asa imi facea si mie Clara, urla ca disperata, se facea mov cu tzatza in nas.

 

olimp Ilincutza ta imi aminteste de Clara mai putin la faza cu cerutul de mancare. Urla ca din gura de sarpe si fra'su e fix la fel.

 

aaa...sa va zic cum schimb copilul noaptea. am ajuns la concluzia ca trebuie sa il schimb ca nu se suporta nici cu pipi f multe ore plus ca nu adoarme la loc ud la fund. daca il schimb dupa ce papa ii vine lapte inapoi (oricum avem probleme cu inghititul de aer, fa bac, stai la verticala etc.). deci trebuie sa il schimb inainte de masa. si cum ii e foame, imi urla de trezea toata strada. acum pun feonul pe el. nu mai zice nici mac [:)] e asa dulce, sta si savureaza aerul cald care il pun sa-i vina fix pe putzulica.

si a decis ca e cazul sa accepte ceaiul. ii dau intre mese ceai de musetel cu fenicul. asa am ajuns iar la kaka in fiecare zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...