Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iulie august 2013 (2)


Recommended Posts

Ama, la fel a fost si Sebi azi. A avut o singura portie de somn azi, el care avea 2 peste zi

 

Mocanita, multumesc mult. La mine nu e graba mare doar sa imi zici cum facem exact. Imi fac eu cont la M&S, imi pun comanda si platesc si dupa aia ce fac. Sau iti transfer tie banii si tb sa faci tu comanda pe contul tau. Maine studiez si ma hotarasc intre Next sau M&S sa vad care imi plac mai multe

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bubu, da, asa sunt si la next.

 

Si a mea e super agitata. Si a fost toata ziua. Seara asta pt prima data a plans si nu mi-am dat seama de la ce. La inceput parea burtica apoi nush. Si daca sta fara sa maraie/planga si o pun in patut da isteric din maini si din picioare. Cred ca a slabit 1kg la cat s-a agitat azi. Si in casa si afara si in brate si pe umar si pe burtica si in patut.. E de nemultumit

 

Si apropos, contagiunea nu e numai de la mama la bebe ci si invers. Cand e asa ma apuca si pe mine o neliniste ciudata

deci eu pot sa iau linistita 0-3m ca acm avem 4,2kg :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxi, sa te uiti si pe mothercare, si ei au super lucrusoare, mai ales sleepsuits-uri, ff frumoase, Maeve ni le-a recomandat mai demult.

iti faci cont, comanzi, platesti cu cardul tau si cand pui comanda iti dau eu adresa alora, sau o iei de pe site-ul lor, numai sa fie pe numele meu..vorbim cand te hotarasti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mocanita, merci mult! Din Bucuresti ai putea sa mi le pui la curier ca astia vin si iau coletul de acasa, sau poate sa-l ia sotul ca el ajunge pe la Bucuresti. Dar cu comanda cum sa facem? Iti dau linkurile si comanzi tu, iar eu iti pin banutii in cont? Eu te am pe facebook? Ma gasesti la oxana dobuleac pe fb.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 



Olimp, eu intrebasem de laptele congelat. Si eu m-am pus pe congelat si dupa recipientele de plastic, cred ca o sa trec la pungi. Abia astept sa mi se regleze lactatia.Problema e ca eu nu am congelator mare, eu am frigider cu un congelator mic deasupra si nu prea am loc sa pun multe chestii


Vedeti fetelor ca e diferenta intre depozitatul in congelatorul interior frigiderului si cel separat, in cel interior din cate stiu doar 2-3 saptamani e garantat comparativ cu cel separat care garanteaza cateva luni calitatea.

 



Apropos, fetelor, voi cum faceti cu hainele? Pt bebelina mea 0-3M sunt deja aproape fixe si 3-6M sunt mari. 0-3M sunt pt pana in 6kg (si noi avem deja 5,4) si 3-6M pt 6-8 kg...


Ama aceeasi problema am si eu, as lua ceva blugi de pe Next dar nu stiu ce marime ...nu o mai pot scoate din casa ca doar rochite si haine de vara am.

In casa o tin cu body cu maneca lunga si pantalonasi de bumbac si sosetute ca pantalonasii sunt fara botosel.

Apropo de pantalonasi, Ama eu i-am luat un set de 2 perechi alb-roz de la Next, cu danteluta jos si sunt 3-6 luni dar clar la 3 luni ii sunt mici deja, acum ii vin perfect si inca o luna mai merg. Cu ei ne-am facut veacul prin casa, sunt molcuti, bumbac bun. Mi se pare mai buna varianta decat cu sleepsuits si am descoperit-o de nevoie ca salopetelele cumparate sunt prea mari inca. Clar la urmatoarea comanda mai pun 2 seturi de pantalonasi din astia in cos, pacat ca si astia au una bucata roz.

Astia-s pantalonasii si nu-s nici scumpi:

http://www.nextdirect.com/ro/en/shopping/girls/newborn-girls/3/4 Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubu, da, poti lua linistita.

 

Betty, noi ne intelegem mai bine cu sleepsuits. Ca nu are stare sa ii bag nimic pe cap. Se intampla ca si unul dintre sleepsuits (care era la set) sa se bage pe cap. Am facut wrestling ca sa i-l pun. Eu nush ce ma fac cu fata asta cu caciulile peste iarna.

Ce spui tu e adevarat. Sunt ciudate unele hainute. Ba ciudat de mici, ba ciudat de mari. Asa am avut eu un set de bluzite pana intr-o luna care i se potrivesc acum. Dar le-a purtat rar din acelasi motiv...bagatul pe cap.

Sunt draguti pantalonasii. Acum la urmatoarea serie, cand cred ca iau direct 3-6luni, o sa bag multe basics. Alea albe. Bodyurile alea tip maiou sunt geniale. Si ca material si ca utilutate. Si o sa ii iau si sleepsuits de-alea albe care banuiesc ca sunt din acelasi material.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...