Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute fericite de iulie august 2013 (2)


Recommended Posts

Fata mea s-a linistit. Baita, papat si stins lumina, respectiv oprit radioul care merge toata ziua si s-a potolit. Am noroc ca i s-a format reflexul asta de noapte ca la cum a fost azi... Asa ma consuma zilele astea. Am senzatia ca fac ceva gresit de nu ii intru in voie. Eu nush cum as rezista cu un copil care sa fie asa mereu...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oxi, banuiesc ca se va lasa cu plans si frecat de cap... Nu stiu daca v-am povestit dar intr-o dimineata in care era f rece am avut 2 tentative esuate de a iesi cu ea la plimbare. La caciula a inceput circul. Urlete, zbatere..pana a transpirat toata. Da-i, dezbrac-o, linisteste-o, schimb-o...iar circ...iar de la capat... [batcap] Mai e si cu buricul ala de mi se strange inima cand plange Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Betty, noi ne intelegem mai bine cu sleepsuits. Ca nu are stare sa ii bag nimic pe cap. Se intampla ca si unul dintre sleepsuits (care era la set) sa se bage pe cap. Am facut wrestling ca sa i-l pun. Eu nush ce ma fac cu fata asta cu caciulile peste iarna.

Ce spui tu e adevarat. Sunt ciudate unele hainute. Ba ciudat de mici, ba ciudat de mari. Asa am avut eu un set de bluzite pana intr-o luna care i se potrivesc acum. Dar le-a purtat rar din acelasi motiv...bagatul pe cap.

Sunt draguti pantalonasii. Acum la urmatoarea serie, cand cred ca iau direct 3-6luni, o sa bag multe basics. Alea albe. Bodyurile alea tip maiou sunt geniale. Si ca material si ca utilutate. Si o sa ii iau si sleepsuits de-alea albe care banuiesc ca sunt din acelasi material.

 

Ama, eu am body care se petrec si se incheie cu capse pe laterale deci nu i le dau pe cap desi a mea nu riposteaza si isi suporta si caciulita pe cap.

 

Eu am comandat deja demult cele 3-6 luni si imi stau bine mersi in dulap ca inoata in ele, doar pantalonasii astia i-am nimerit ok. Am luat si eu in ultima comanda body tip maiou, sunt foarte bune intr-adevar. De la Next mai aveam doar body cu manecuta scurta tot albe, e bine ca sunt mai largute la piciorus si nu stang dar din experienta eu una nu o sa mai iau body sau bluzite care se petrec pe umar ca dupa multe spalari se labarteaza si ramane cu umerii goi, am comandat tip maiou si am luat de la Auchan un set de 3 care se petrec pe burtica.

 

Oxy, a mea nu transpira, seamna cu mine cred ... cand era proaspat nascuta o tineam cu body si sleepsuits pe deasupra si erau caldurile alea mari, asa bine se simtea ... cum am lasat-o in pantalonasi scurti sau fara maneca era rece sloi (ma banuiesc cateodata ca poate din cauza ca f rar am lasat-o asa mi-a facut infectie urinara) poate ea e mai friguroasa. Aveam cam 26 grade in casa. Acum a mai crescut si vad ca se simte bine doar cu un singur body cu maneca lunga (desi acum avem doar 23-24 grade) dar nici pe departe nu transpira unde se petrece materialul cu pantalonasul.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumim de primire si pentru trecerea in listuta de pe prima pagina! 

duminica am avut si noi o sedinta foto profesionista ( nu stiu cat costa, noi am primit-o cadou de la fotograf, care avea nevoie de un bebe mic pentru a-si promova serviciile [pk]  ). Ne spunea ca cele mai reusite foto de bebelusi se fac in primele zile dupa nastere, cand bebe doarme mai tot timpul si-l poate aseza in fel de fel de ipostaze ( intr-adevar, la noi sedinta a durat vreo 4 ore si cel mai greu a fost sa o adormim pe Ecaterina [:)] ).

Noi suntem tot intr-o fuga, sambata aceasta suntem nasi de cununie (dupa ce am mai nasit o data, gravida fiind in luna a 7) si  acum alergam dupa rochite, coafor si alte cele! Noroc ca macar baietii au tinutele complete [:-)))] . Am emotii cu pitica, nu stiu cum ne vom descurca sambata- va ramane cu una din bunici acasa si planul este sa vin sa o alaptez cand va fi nevoie ( noroc ca restaurantul e la 5 minute cu masina de casa). Sper sa fie de acord si bebe cu planul meu  [:)]

vad ca vorbiti de cat de gros ii imbracam pe cei mici- eu recunosc ca la primul copil am fost spaima cartierului- toate babutele erau siderate ca Stefan nu purta caciula (prima caciula a avut-o la 4 ani, i-a cazut cu tronc in zara si mi-a cerut-o- pana atunci, ii puneam doar gluga de la geaca/costumul de iarna). Nici Ecaterinei nu i-am pus deocamdata, dar nu stiu daca voi mai fi la fel de categorica in privinta asta- in multe privinte mi-a scazut curajul!!!

 

 

 

Incerc sa atasez si eu o fotografie cu bebelina mica, sa vedem daca ma si descurc cu noul format al forumului....

 

post-23620-0-40321700-1378327989_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

recuperez dar sa ii aspunf Bobitei noastre agitate

 Medeea a avut la fel de urata erptia (exact asa si avea bubute si pe mani picioare piept spate dar pe fata era  praf si in spatele urechilor inca putinsi se facea carne vie [batcap] [batcap] [batcap] ) Bubutele cand se retrag ramane pielea putin aspra. Sunt de la caldura sau de la lapte sau de la haine...bla bla ..cert e ca TREC!

Medeea nu mai are nimic deja. Acum de ex am iesit afara cu ea si a fost f cald si i-au mai aparut cateva asa razlete dar s-au si retras in cateva ore.

Mie mi-a zis pediatra ca bubitele astea apar la majoritatea bebelusilor dar cei alaptati la san (si mancaciosi) fac o forma mai urata.

 

Noi am fost la pediatru. Avem 5400gr si 59 cm [pk]  deci 2100 gr de la nastere!

 

Multumesc mult , iubita!

Am vb la tel cu pediatra. Banuim ca e vb de bubite de caldura. Merg azi la 11 la control.

 

 

Felicitari pt scumpa Medeea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...