Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute fericite de iulie august 2013 (2)


Recommended Posts

Oxana, caciulita e superba, eu o comandasem acum 2 sapt pt varsta 6 luni+ fiindca pt 3-6 am de la mothercare alt set.

Cum tinem copiii imbracati depinde si de ei, A e genul calduros iar t mai friguros observ deci ma adaptez copilului, in prima parte a zilei poate purta 2 straturi apoi unul singur dar niciodata cu caciula.

 

 

Betty, Ama, fetele cu next, eu luasem de pe ebay printre altele un set de 4 buc, 2 bluzite cu 2 leggings pt 3-6 luni. Leggings ii vin bine acum iar bluzitele sunt f largi.

Avand in vedere ca am astfel de seturi si de la mothercare si de la marks pot sa spun ca noua ni se potrivesc cel mai bine marimle lor si bumbacul lor mi se pare superior celorlalte darcfiecare cu subiectivismul aferent :))

 

Oxigen, eu folosesc serviciile directuk.co.uk pt ca am comandat mult in trecut pt clienti si am ramas fidela.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salut, noi ne-am trezit la 3 fara 10 si oricat i-am indesat si oferit suzeta n-a fost chip sa o pacalesc ca noaptea trecuta cand a dormit pana la 6 dimineata fraierita.

 

In fine, i-am dat sa suga si dupa cateva minute cu "muzica" foenului ne-am culcat, pe la 5 i-am dat prin somn antibioticul, ultima doza (l-a luat regulamentar fara sa risipeasca nimic) si ea doarme dar eu fac purici ca n-am somn.

 

Pana am stat sa se faca ora 5 pt antibiotic am tras o comanda de 110 Euro la Next (m-am chinuit ceva ca nu le-a mers bine site-ul si de 3 ori mi s-a resetat comanda [batcap] ) dar pana la urma am reusit sa fac gaura in cont. Macar voi avea cu ce sa o imbrac in viitorul apropiat. De data asta am reusit sa nu cumpar  roz ( cu f f mici exceptii ca erau la set unele)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Betty, mi-am amintit ce voiam sa iti spun. Vezi ca sunt niste blugi cu o pisica pe ei la next care sunt mai larguti. Partea proasta e ca au cracul larg deci trebuie un dres ceva pe dedesubt. 

 

Bifat Ama [:)] si aia sunt in comanda de azi. Nu-i bai ca trebuie dres ca deja se raceste vremea si o sa incepem sa le dam de frig.

 

Am luat si basketii aia micuti dar am luat marimea 0-3 luni ca cele 2 perechi cumparate din timpul sarcinii nici acum inca nu-i sunt buni asa ca ma gandesc ca si basketii astia ar fi fost enormi la marimea 3-6 luni. Am mai luat vreo 3 seturi de babetele (dar de cele triunghiulare, fata cea mare le spune "bandite" ca seamana cu chestiile care si le pun banditii pe mutra sa nu fie recunoscuti [:)] ). Una peste alta sunt incantata de achizitii. Imi statea gandul si la ceva rochita cu ciorapei dar 31 euro nu dau nici impuscata, am luat insa un set cu 18 euro, frumos si ala, rochita si iegari) si am mai luat o pereche de blugi cu buline de la 3-6 ani, aia m-au uscat ca au fost tot asa 18 euro parca [batcap] )

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa ma spovedesc aici si va puteti soca linistite: am baut de aseara de la ora 19

 

4 beri-limonada de la URSUS [fal] , imi pusca tzatele.

 

Eu pana acum (si am 42 ani/ 50 [:)] ) n-am baut bere deloc ca nu-mi place dar de cand am descoperit-o pe asta cu limonada ma termina efectiv, cred ca as putea bea in nestire

 

Azi mergem la evaluarea de 2 luni. La mine pe cantar are 5 kg fix deci a luat 800-850 g luna asta, ma declar foarte multumita, abia astept sa vad si cati cm are. Pediatra a zis ca la 2 luni trebuie sa aiba in plus minim 1500 g de la greutatea cu care a iesit din spital sau 1200 g de la greutatea de nastere. B este exact la fix, 3800+1200 = 5000 sau 3530+1500= 5030.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...