Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iulie august 2013 (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

am noroc ca sunt fetele cuminti daca nu au dureri dorm singurele stau in patut,scoici,relax unde le pun dar ziua este obositor ele inca mananca la 3 ore si nu mananca amandoua odata Maria trebuie tinuta la verticala cam 40 minute ca altfel arunca jeturi pana spal biberoane mai calc spal hainele lor gata au trecut cele 3 ore nu imi ajung 24 de ore noaptea dorm cand nu au dureri dar nu imi ajunge oboseala acumulata nu se duce si cand le soct afara zici ca plecam in excursie dar asta este cresc ele mari si uitam tot inca ma uit la ele si plang  de fericire ieri Irini era in brate la mine si Maria la tati si eram toti 4 in parc si se uita mititica la mine asa peste cap si la tati si asa radea in hohote de plangeam amandoi da blegi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amalia, ce fete mari ai!! Nu iti poti lua pe cineva sa te ajute macar cateva ore pe zi?

 

A mea, slava Cerului, noaptea doarme fara comentarii. Ziua eu nu pot dormi pt ca sunt chiauna dupa. Functionez mai bine cu putin somn. Cat despre plimbat in brate, nici asta nu e o problema pt ca oricum mi-e drag de ea de nu mai pot. Agitatia ei in schimb ma doboara. Ma agit si eu. Pentru ca am senzatia ca gresesc undeva de nu reusesc sa o calmez. Si plansul ei e confuz. Face ba ca si cand o doare burtica, ba ca si cand ii e foame... In rest nu am de ce sa ma plang. Oricum problema e la mine, nu la ea. ea se manifeste ca un copil normal. Chiar f cuminte as spune.

 

Paula, scrie mare pe o foaie si pune-o langa masuta de infasat sau patut, cum ai tu organizat pe-acolo. Am avut aceeasi problema si asa am rezolvat-o

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Betty, sunteti tari! Deja poti sa o dai la scoala :))

 

Ama, fetelor, stati, stati ca-i singular exemplul, daca se va generaliza da, ma declar norocoasa.

 

Tot uit de vigantol!! Nu stiu cum sa fac sa-mi intre in reflex...

 

Asociaza-l cu spalatul tau pe dinti.

 

Ma gandeam zilele trecute ce bucurie ca toti copilasii de la odiseea noastra sunt sanatosi, fara probleme majore ca restul lucrurilor sunt rezolvabile in timp si avem atatea motive de a fi multumiti

 

 

Maeve exact la asta ma gandeam ieri mergand cu masina ... toti copilasii odiseei noastre sunt bine, mi se pare ca mai rar se inytaleste asta mai ales ca suntem multe cu multi bebei. Sa zicem Doamne-ti multumim!

 

Asta-i sacul, cat se poate de banal dar f moale si calduros, e unguresc cica.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...