Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iulie august 2013 (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sa stiti ca ma apuca cateodata sa mananc dulce de nu mai pot, si mananc cate o prajitura:D, mai mananc ciocolata neagra, Heidi de 85% dar nu ma satisface deloc, ca e amara rau si nu ,,imi  da placere " :))))))) sau ce mai am dulce prin casa, si mancare...ooo si de-aia mananc ca daca nu mananc sunt  nervoasa rau si nu vreau sa ma descarc pe  fiica-mea, sa fiu frustrata, hihi...se gasesc motive pt fiecare :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp acum nush daca e raceala sau doar e ceva normal. El pana acum nu a avut probleme de genul daia ma gandeam ca e raceala mai ales ca a si tusit ieri. Azi nu l-am auzit deloc. Oricum vitamina c si oscillo nu ii fac rau mai bine preventiv decat sa il ia mai rau.

Noi mai avem ceva si cu derivate din 4 dar fara intentie. Ne-am cunoscut pe 24, am dat avans la masina pe 24, am cumparat casa pe 24, am facut cununia pe 4 nunta pe 14 mi-am cumparat rochia de mireasa pe 24 :)). Frumos nunta in octombrie si eu as fi vrut imi place la nebunie perioada septembrie - noiembrie.  Si mi-ar placea sa fac si eu botezul acolo e bine ca nu ii baga in apa. Nu stiam ca acolo sunt alte obiceiuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanii sunt ok, nu sunt rosii, nu am nimic neobisnuit la ei. Unul mi l-a golit bebe, la celalalt am bagat pompa. Cred ca gresesc ca insist cu ceaiul de lactatie, dar il beau pt chimen sa il ajute pe bebe la gaze

 

Eu am ceva cu cifra 3, mi-ar fi placut ca bebe sa se nasca pe 3, dar era putin cam devreme. Multe lucruri s-au intamplat in data de 3, eu fiind nascuta pe 03.03

 

Dc am avut pete de kk, am luat repede hainuta respectiva si am spalat-o putin de mana unde era petele. Dupa aia am bagat-o normal la masina. Eu spal lucrurile lui bebe cu Persil Sensitive si am vazut ca nu scoate petele de kk.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citisem ca nevoia asta de a da iama in ciocolata  e produsa de excesul de catre glandele suprarenale a hormonului de stres-cortizol. Asta,in cantitati mici ne da energie sa luptam cu ce se intampla peste zi iar in cantitati mari secretat induce nevoia de dulce si  alte alimente ,,grele".asa ca senzatia asta de dulce apare din cauza stresului constientizat sau nu.Ca sa nu mai fi stresat, creierul trebuie sa utilizeze vitamina B pt a produce serotonina- hormonul starii de bine.

 

Dupa o singura noapte alba, nivelul de cortizol din organism se dubleaza, asa ca e de inteles de unde si nevoia de dulce si stresul ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana ilinca tuseste de mai multe ori pe zi si nu e racita ..

atatea locuri atatea obiceiuri.. [soricel]

 

oxigen pai nu mai bea ceai de lactatie , bea de la fares ceai contra colicilor , il bei tu si trece in lapte , oricum sectretul sa ai lapte este sa bei lichide ...nu neaparat cei de lactatie..

 

stafania de se explica pofta de dulce.. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...