Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iulie august 2013 (2)


Recommended Posts

oxigen alpateaza linistita..

 

dana si pe mine ma doare sufletul cand ma gandesc , dar situatia la voi e tragica 65000 de maidanezi este enorm..si acum sunt metode blande de eutanasiere , si eu sunt iubitoare de animale dar nici jungla din Bucuresti nu e varianta..

 

la cluj sunt maxim 200 de maidanezi , abia ii vezi , si si acestea sunt sterilizati..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu problema cu maidanezii o vad in felul urmator, sa nu aruncati cu rosii, va rog - ei sunt o specie, noi suntem o specie. In lumea asta fiecare specie isi protejeaza semenii, nu alte specii, numai noi luam apararea altor specii in detrimentul propriei specii. Mie imi e frica de ei pt ca am avut niste intamplari dubioase. O data veneam de la o nunta, noroc ca eram in masina ca altfel am fi fost si noi sfasiati. Dc nu avem bani pt orfelinate si azile de batrani, eu nu as investi f mult in astea de caini, deci eu sun pro eutanasiere in conditiile actuale din tara noastra. Nu aruncat cu rosii, va rog si mai vb cu mine [soricel]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, si Matei stranuta si tuseste de cateva ori pe zi si mai are si muci, pe aia ii scot cu batista bebelusului , nu cred ca e racit, asta in cazul nostru, nu m-am ingrijorat.

 

Oxi, si eu sunt pro eutanasiere, nu sunt foarte multi la noi dar sunt si exista in cartiere sau pe strazile mari iar cand e o haita, mi-e frica sa merg pe langa ei si ii ocolesc biiiine  si mai ales acum cu 2 copii.

Iubesc animalele dar nu vreau nici sa ma gandesc ce e in sufletul bietei femei si nu as vrea sa fie nimeni, nici macar muscat, d-apoi ce s-a intamplat, dar ...zau ca in alte tari nu vezi asa ceva.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maeve, am vazut mesajul. Eu vreau sa iau 3-6 luni, o fi buna? Stiu ca la M&Sp sunt mai maricele marimile, cam asa ca pentru Leti a mea [:D]

 

Ieri Leti s-a kkt intr-un body de la blumarine [:D] sper ca se duc petele. E asa de fain, cu pietricele, pacat ca-i frig si i-l dau pe dedesubt. Ne-a admirat ieri drta ca a trebuit s-o dezbrac pe Leti si i-a vazut bodyul.

Eu am o "pudra pentru pete" de la ariel, a fost in geanta bebelusului, si nu mapricep cum s-o folosesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt pro eutanasiere in conditiile de la noi. M-am enervat cel mai rau cand am vazut cati bani sau alocat pt cainii fara stapani sau cand am vazut ca directoarea la ONG a adoptat un caine iar apoi ia dat drumu pe strada si acela era unul din cainii care l-au muscat pe copil. 

Patrick si acum doarme :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...