Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iulie august 2013 (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[batcap]  [batcap]  [batcap]  Mstefania ... da ... greseala mea de exprimare ... nici nu m-am gandit la aspectul asta . La ce ametita sunt in ultima vreme persist in a face unele greseli ... uneori neintentionat. Este greu sa ma descurc singura pe aici ... alergatura multa ... nici nu mai procesez bine ce scot pe gura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxana, au fost reduceri de 25% ca ei mai baga asa uneori si am luat atunci.

 

Alise are 6 impliniti si ii iau caciuli de 7-10 ani ca celelalte ii sunt mici, o fi mai capatzanoasa :)) dar mereu mi s au parut mici caciulile pt copii nu ma refer la bblusi.

 

Luam haine groase, mersi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana Maria eu ii dau Humana dar saptamana viitoare avem cantarirea daca nici luna asta nu a luat ok il schimb pe Aptamil pt ca dasta a papat in spital si ia mers f bine. Eu am luat Humana pt ca am pe cineva care lucreaza la un depozit ce distribuie diverse la farmacii si il iau la jumatate de pret fata de magazine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, eu sunt contra eutanasierii...politicienii au cauzat problema asta, ei s-a o rezolve cum stiu, si fara referndum sa dea vina pe populatie ca asa a vrut...sa isi asume responsabilitatea, nu sa se gandeasca la alegeri! Se vorbeste de multi ani ca se eutanasiaza prin metode nedureroase doar cainii bolnavi si agresivi, dar e unde sunt batuti cu batele pana la moarte si banii pentru substante se fura...Si metodele groaznice care se practica acum, cu otraviri, mancare cu cioburi si cuie ca sa razbune moartea copilului...

Am divagat un pic de la subiect, dar imi sta pe creier ca totul tine de educatie. A propos de babele care hranesc cainii...va dati seama cat de agresivi ar fi daca nu ar manca din cand in cand?

Totul a inceput cu demolarile caselor cand oamenii si-au lasat animalele pe strada...halal stapani. Am trecut prin asta si am dus catelul la tara, pisica am luat-o la bloc. De atunci s-au inmultit necontrolat si au fost ajutati si de stapanii de caini masculi ce ii lasa sa se imperecheze. La noi nu exista mentalitatea sa sterilizezi animalele, si la pisici e la fel, sunt lasate sa se inmulteasca pe motiv ca nu e normal...e normal sa arunci pui de pisica intr-o punga pe marginea drumului...Unii caini se nasc cu temperament agresiv tot din cauza oamenilor...s-au facut incrucisari de rase pana s-au obtinut rase agresive...

 

Animalele sunt...animale, fara educatie si constinta, dar sigur ca trebuie rezolvata cumva situatia. Oamenii sunt vinovati pentru problema cainilor fara stapan: politicienii, unele ONG-uri si foarte multi dintre proprietarii de caini care lasa masculii sa se imperecheze cu femelele in calduri de pe strada. Dar ce facem cu violatorii, cu betivii care lovesc cu masina, inclusiv copii nevinovati, cu PARINTII care isi violeaza, ard cu tigara, leaga in lanturi, tin in custi copiii? Daca s-ar dori cu adevarat, foarte multi dintre caini pot fi adoptati in alte tari, stiu personal 2 cazuri si am vazut un reportaj despre o asociatie care dadea spre adoptie caini in Germania...Problema e ca nu se doreste rezolvarea problemei, cainii fiind o sursa babana de bani. Personal ma deranjeaza mediatizarea excesiva a cazului, mai ales cand stiu ca nu se va rezolva nimic...au mai fost astfel de cazuri, de exemplu, cazul japonezului omorat de un caine acum cativa ani...nici atunci nu s-a intamplat nimic...ma deranjeaza ca restul crimelor asupra copiilor au devenit ceva obisnuit ce vedem la fiecare jurnal de stiri si atunci lumea nu mai reactioneaza.

Ma enerveaza la culme replica aia pentru iubitorii de caini „daca ii iubiti, luati-i acasa”...atunci, pentru cei ce tipa sus si tare pentru eutanasiere: luati un cutit, si omorati un caine cu mainile voastre...sau hai, un pistol...

Repet, situatia trebuie rezolvata, si eu ma tem de haite si am avut ceva episoade neplacute...dar si o intalnire cu hinghierii in actiune este traumatizanta, am avut cosmaruri o luna...sa mai ai si un copil cu tine si sa trebuiasca sa ii explici ce se intampla...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sapun cu bila de bou de la DM:

Si eu cautasem o groaza sapunul si nestiind germana nu l-am gasit...posibil sa fi scris la raft ca e sapun pt pete, dar nu m-am prins...i-am arata mamei poza primita de la o amica si l-a gasit.

Exista si sapun lichid dar parerile sunt proaste...

Asta inseamna gallseife, sapun cu bila.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata mamici

 

dupa urlete de seara a dormit Sami de la 9 jumatate pana la 1 jumate. a mancat bine si s-a trezit iar la 5. a papat 2 stropi si a adormit bustean, la 7 manca iar.

a stat treaz pana la 10 jumatate si a picat lat.

am reusit sa dau si eu cu aspiratorul jos, sa fac o supa crema de legume si sa adun un pic.

acum se foieste deci se trezeste imediat si pp ca va urla ca din gura de sarpe dupa mancare.

 

Paula, Oxana mersi de raspunsuri. Abia astept sa inceapa si el sa zambeasca, sunt asa dulci.

 

Amalia nu gasesti pe cineva sa te ajute macar cateva ore pe zi? Imi imaginez ce greu trebuie sa fie sa ai grija de 2. Nici nu ma mir ca nu-ti ramane pic de timp.

 

Fetelor ma bucur mult ca aveti bebelusi asa cuminti. Si ai nostri astia care mai ies din rand isi vor reveni. [:)] Mai dureaza un pic dar se dau ei pe brazda.

 

Eu m-am apucat sa recitesc Asimov asa printre picaturi. mi s-a facut brusc un dor de SF-uri si am tot ce-a scris omuletzul asta genial. In romana, germana si engleza. Acum citesc in germana ca parca de asta imi arde. Sapt. trecuta am recitit Dune in romana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaaa...nu v-am spus. mi-a atras ieri doctoritza atentia ca Sami e trecut in actele de la spital ca "nascut (prea) devreme" desi a fost mare ca greutate. Si ca asta inseamna ca primesc de la serviciu 12 sapt bani in loc de 8. Am sunat ieri la personal si asa este.

E super ca asta inseamna ca am doar 2 luni pana incep sa lucrez unde primesc doar de la stat putin bani. Pica chiar bine plusul asta, asa avem o sansa sa plecam pe undeva in concediu in iarna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...