Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iulie august 2013 (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 511
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ama, Oxigen...din acelasi domeniu am esuat si eu, mai ales ca eram pe creditare, bucata asta e la pamant. Am ajuns sa imi falsific CV-ul pt ca eram mereu considerata supracalificata si am simtit de la 34-35 discriminarea de varsta...

 

Completare: nici invatamantul, nici sanatatea...chiar ma intreb uneori ince lume vor trai copiii nostri...chimicaraie peste tot, invatamant, sanatate, industrie ioc...mai ziceam eu ca imi doresc din tot sufletul sa plece din tara...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uh ce subiect delicat ...locul de munca...nu stiu unde este bine..toate de duc de rapa , exact alex si varsta va incepe usor , usor sa-si spuna cuvantul...ma bazez ca generatiile astea noi sunt din pacate esuate si fara experienta si sper ca angajatorii sa ne aprecieza si pe noi mai mult...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp, e posibil sa ai dreptate, dar or fi si printre astia unii mai ok, si cum sunt mai putine locur de munca, mi-e ca ni le fura [:)] . Noi am tot visat sa ne apucam de agricultura bio, ceva mic, nu intensiv...ne tot gandim la ce variante ar mai fi. Nici sotul nu se mai simte ok in IT, vin pustanii din urma care accepta salarii de 2 lei ca sa isi faca experienta si angajatorii ii iau asa. Putini tin la experienta si mai vor sa o si recompenseze. Nici IT-ul nu mai e ce a fost...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una daca as avea ocazia sa plec din tara ... nu m-as uita inapoi . Chiar daca munca ar fi mai grea ... macar as sti ca ma lovesc de o civilizatie mai evoluata ca a noastra ... unde respectul fata de oameni , natura si alte chestii ar fi intr-adevar respect ... unde ai fi rasplatit asa cum trebuie pentru ce faci ... pentru ce esti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da asa este alex , sunt putini angajatorii care tin la valoarea angajatului , toti se uita la cati bani sa-i recompenseze , dar sper sa nu tina la nesfarsit situatia...altfel toate domeniile vor avea de suferit..

 

nici in domeniul in care lucreaza sotul nu mai este ce era , tot asa se prefera bobocii noi pe care ii tin de ucenici pe bani de o cafea..plus " criza " a izbit tare de pamant cu domenuil lor..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unde pui ca astia vor sa ne scoata la pensie la 65 de ani .... pai se ne spuna daca se va putea asta .... in conditiile in care deja la 35-40-45 de ani esti ,, expirat,, ... si deja este exagerat salariul pe care il merita cunostintele si experienta acumulata  . Asa ca vin pustanii din urma ... si cei cu o anumita varsta raman de multe ori pe tusa . In putine situatii cei cu experienta, mai in varsta sunt doriti si acceptati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da ... nici in alte tari straine nu straluceste soarele mereu ... dar sa zicem ca mentalitatea este oarecum diferita ... peste tot sunt cazuri si cazuri . Sotul meu munceste in afara ... este un caz fericit ... si financiar si dpdv al angajatorului care stie oarecum sa isi trateze angajatii ... Japonia nu este Romania ... si invers.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...