Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

factura enel


Recommended Posts

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Ai grija ca eu am avut o experienta foarte urata cu o astfel de factura. Cine venea sa citeasca indexul nu ne-a gasit acasa dar a lasat un numar de mobil sa-l sunam sa-i dam indexul, l-am sunat dar nu stiu ce a facut. Cert e ca tot asa au urmat niste facturi pe minus pana m-am trezit cu o factura fabuloasa de vreo 15 milioane de nu stiam ce m-a lovit. Am mers la ei si m-am lamurit ca domnul cu telefonul nu trecuse niciun index si s-a considerat ca nu consumasem nimic de la ultima regularizare. Apoi s-au adaugat toate facturile in minus, vreo 6 la numar.
Acum am cont pe enel.ro transmit indexul lunar si platesc exact cat consum. Mai vin ei cand si cand sa verifice dar nu mai stau la mana lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci am verificat : furnizorul de electricitate pentru ploiesti este electrica furnizare sa, prin AFEE ploiesti, n-are legatura cu enel.

cei de la electrica nu au optiunea de a transmite pe site/telefonic indexul autocitit, tot ce poti sa faci este sa schimbi tipul conventiei de consum.

asa ca, nu am ce face...astept, poate vor introduce si ei aceasta facilitate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CorinaDani, am observat (de curand) ca acum exista posibilitatea sa transmiti tu indexul, pe site. Iti faci cont si transmiti de cate ori vrei. Mai mult decat atat, ai parte acolo de toate situatiile posibile pentru tine ca abonat (consumul lunar, grafice, etc).

 

Se poate trimite indexul si telefonic. Numarul de telefon este scris pe factura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...