Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iulie august 2013 (3)


Recommended Posts

Maeve, noi mai folosim pe langa cele textile, scutece Babylove Nature Mini, 3-6 kg.

Si eu zic la fel, ca se lipeste cate ceva de ei cat sunt mici, si zic asta pentru ca am vazut alti copilasi educati la fel. Sigur ca va mai face exceptii, cum de altfel facem si noi.

Si mi-ar placea sa ii mai induc si spiritul de lider, nu cel de turma care primeaza in copilarie si adolescenta, sa nu se apuce de fumat, baut, mancat tampenii doar pentru ceilalti fac asa...sa dea el tonul la un mancat de...morcovi sa zicem [:)] . Glumesc cu morcovii, dar zic ca nu e rau sa aiba incredere in el si sa nu simta aprobarea celorlalti, ca pana la urma cam asta e spiritul de turma. Va depinde si de firea lui, dar cred ca si de ce ii insuflam noi.

Maeve, ce fel de carne mancati? In ce gatiti? Eu gatesc mult in tigaia de ceramica, fara ulei, si in oale/cratite de inox. Nu stiu daca sa cumpar un steamer, mi-o fi de ajutor la diversificare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 494
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alex, sigur o sa-ti trebuiasca steamer daca tii sa mai ramana ceva nutrienti in legumele alea :)Eu il am pe asta, l-am folosit la Toma si merge si acum, la Maria, adica o sa mearga, din februarie. e f mishto ca le face pe toate, e mic, compact, f util

 

http://www.bebebliss.ro/beaba-robot-babycook.html

 

 

cam 25 ron sunt caciulitele, m-am uitat si eu pt bufnita, nu stiu cum sa fac insa, ca n-am FB s-o contactez :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna mamici

 

am culcat copilul mare, ma rog s-a culcat singura adica a adormit in sufragerie la meciul Germania - Austria cat i-am dat eu de mancare lui Sami in dormitor.

Bubu mic e si el in pat, inca nu a adormit, se scheme, se suceste, molfane. Dar raman pe pozitii si ma duc la el doar daca se pune pe urlat, il linistesc si ies si toate astea in liniste deplina si intuneric. Sa dea Domnul sa ne tina ca in ultimele seri a adormit singurel asa.

 

Iubi e la pescuit, parca vad dimineata iar niste namile in frigider ca de vre-o 3 saptamani are noroc chior, am inceput sa dam pe la vecini si prieteni peste ca nu mai am loc in congelator.

 

va urez o noapte linistita.

 

Bobitza [flo2] si aniversare frumoasa impreuna cu sotzul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...