Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute fericite de iulie august 2013 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 494
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

MeAlex, deformare profesionala [:D]. Am simtit si simt asa pe pielea mea. Tata a fost politist si n-am pupat nici o discoteca pana am plecat la facultate. Iar sotul e avocat si are tot feluri de cazuri ca sa-mi tot dea exemple.

 

Nu contesc ce spui, nu contest in genere nimic, iau lucrurile ca atare si gata. Nici nu vreau si nici nu am timp sa fac cercetari in domeniu, sa studiez orice pun in gura etc. Asa ar trebui sa ne mutam in padure sa traim, ca tot ce ne inconjoara e daunator. Cate produse de pe piata cunosti fara E-uri? Si cele care n-au E-uri, chiar nu au? 

Se pierde timp pretios, vorba lui Betty, costurile depasesc beneficiile. Decat sa stau sa studiez la infinit produsele alimentare, mai bine ii cumpar copilului un corn si ma plimb cu el in parc. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Total de acord cu Oxana. Si in plus, nu contest ce zici tu, Alex, dar nu stiu daca va amintiti ca mi-a murit o matusa de cancer in luna mai. E, femeia aia a facut totul ca la carte, nu a fumat, nu a baut, nu a mancat prostii, crescuta la tara, ca si tatal meu...si totusi a facut cancer. Ea si altii sustin ca cancerul poate aparea ca urmare a unui stres f mare, si intr-adevar a avut o suparare mare, pe care nu a reusit sa o depaseasca. Adevarul e undeva la mijloc. Eu sper sa se gaseasca odata tratamentul pt cancer, ca e prea mult deja...

 

Nu putem generaliza, nu stii niciodata ce te asteapta, asa ca nu e mai bine sa ne plimbam prin parc cu un corn? [:-)))]

Oare om fi inconstiente? [fri]  Noi mancam sarmale la 3 luni, si nu avem nici pe dracu'. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp, T a dormit de la 24:00 la 2:30 apoi de la 4 la 6 juma...deci mai bine. Sunt bine dispusa ca e sotul acasa:))

 

Oxana, Mocanita si eu sunt total de acord cu ce spune Alex, intamplator avem mai multi medici in cercul de prieteni si am devenit mai constienta de faptul ca majoritatea bolilor "moderne" sunt cauzate de stilul de viata nesanatos.

Daca mi as fi controlat mai bine poftele, as fi ramas vegetariana dar uite ca nu sunt asa mare si tare :))

Daca as avea resurse financiare la discretie :)) as cumpara totul organic :pp, asa, ma limitez la ce pot.

Fara ciocolata neagra si branza, preferatele mele, ar fi greu de trait :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mocanita frumos articolul.

Sunt de acord cu Oxana la faza asta . Prea multa cercetare pt cineva mai slab de inger conduce la psihoza si la  "stricarea de cap" a copilului. Am prieteni care incearca bio si sunt ...pshiotici de-a dreptul Sunt speriati sa scoata copilul din casa sa nu ia ceva ..sa nu spele hainele cu nu stiu ce ca face copilul ceva .. sa nu ii de asa manace nu stiu ce .. ca altceva pateste..nu vitamine cu coloranti nu ....NIMIC

Si vreau sa va spun ca toate bolile se lipesc de copil si sunt acuzati ca isi subnutresc copilul si nu i-a in greutate cat trebuie. Umbla pe la mai multi pediatri si fac zeci de analize pt ca nu vor sa creada rezultatele analizelor... ca pediatrii sunt prosti si le dau retete numai cu vitamine si antibiotice pe care nu vor sa le dea copilului etc. ei dau homeopat  Extremele strica cu siguranta de orice fel.

Si saraca mama TERMINATA PSIHIC pt ca ea chiar isi da tot interesul si stie ce contine tot.. cumpara doar bio si ce e mai bun pt copil..dioar fiert fara zahar ..fara coloranti .   A alaptat pana la un an si 3 luni.... in fine mie mi se pare chinuiala inutila.

Imi zicea ca nu a baut apa de la robinet niciodata pt ca are apa nu stiu ce in ea... avand in vedere ca spal sanul cu apa ..de la robinet...suzeta cu apa de la robinet.. farfuria..lingura ..marul ..rosia..etc ....ce naiba are apa in pahar si nu are cand dau pe toate astea?

Sunt pro bio dar exista si extrema care face atat copilul cat si mama sa fie frustrati.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mocanita, exact, asta e problema ca e greu sa si incredere cand sunt atatea surse, toate par de incredere dar sustin chestii diferite.

Eu ma gandeam sa iau ulei de peste ca sa ii dau si lui bb prin lapte, dar ma intreb daca nu o avea mercur...si tot asa...e greu sa mentii un echilibru.

Cred ca ciocolata neagra i-as da si eu, as incerca sa imping momentul cat mai mult, dar cine stie cum o fi...

 

Mi-am amintit ca tot vroiam sa va intreb daca voi ii inveliti pe bebei. Nu am curaj si mi se pare cam cald (deocamdata) pentru sacul nostru de dormit.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...