Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute fericite de iulie august 2013 (3)


Recommended Posts

Mai am un caz e prieteni care pt mine sunt "dusi". Sper sa nu jignesc pe nimeni. Copilulul are artrita reumatoida juvenila (cred ca asta e) si in loc sa mearga cu copilul la medic au luat calea "holistica" si homeopata... si cand spun ca si-au nenorocit copilul nu exagerez. A inceput cu un torticolis si intr-un an i s-au strambat copilului toate oasele dureri inimaginabile de suportat pt copil.
Mama imi spunea ca "toate astea se trag de la faptul ca e Capricorn si au presonalitate introvertita ...ei capricornii..si tine in ea toate sentimentele negative si pana nu va scapa de aceste energii negative ...greu cu recuperarea"

Abia cand le-a sarit toata lumea sa cheme protectia copilului au inceput tratamentul alopat si a inceput copilul sa isi mai revina incet incet dar saraca e tot stramba de bazin si oasele picioarelor i-au fpost afectate  pe viata.

 

Acum de acord ca sunt capricornii asa,,si racii asa ... ca mai credem in horoscop ..si ca un ceai face bine...superstitii dar o limita nene ! Acum nu toata medicina e diabolica !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 494
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Diana, exact asta spun si eu, fara exagerari, asta e extremism.

Maeve, dar T se suceste in somn, se misca? Pe S il gasesc transversal in pat, de asta mi-e sa nu isi puna paturica in cap...desi, cred ca il voi testa ziua sa vad ce face daca il acopar eu.

 

Eu tot sunt ingrijorata ca S prefera sa isi tina capul spre dreapta si inclinat, il tot aranjez sa stea ori drept, ori invers. Asa a zis dr. sa fac, ca sa nu ajungem la kineto. Din ce am inteles, kineto se fac mai tarziu, dupa ce isi tine capul sau cel putin asa au facut copiii unor amice.

 

Diana, mie mi-a recomandat anticonceptionale usoare permise in sarcina, Cetrotide parca, dar am risc de trombofilie si nu vreau sa agravez problema...e de ajuns ca am luat cativa ani, cu recomandareadr. intr-adevar, ca sa imi scada un fibrom...dar probabil mi-am agravat trombofilia.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu ma gandeam sa iau ulei de peste ca sa ii dau si lui bb prin lapte, dar ma intreb daca nu o avea mercur...si tot asa...e greu sa mentii un echilibru.

 

 

Mi-am amintit ca tot vroiam sa va intreb daca voi ii inveliti pe bebei. Nu am curaj si mi se pare cam cald (deocamdata) pentru sacul nostru de dormit.

pe al meu scrie cmpletely mercury free.

 

O invelesc pe Maria, ca inca las geamul rabatat, dar la prima trezire de alaptat e dezvelita. Doarme intr-un sleepsuit.

Nici Toma nu suporta sa fie invelit, si el doarme inca in body cu maneca scurta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca mai sunt "inconstiente" ca mine, macar nu ma simt asa de vinovata   [:-)))] .

 

Diana, eu sunt capricorn si pentru mine homeopatia e un fel de abra-cadabra, nu cred in ea deloc.  [soricel]

 

MeAlex, eu am bagat-o in sac gros. Am 22 grade. Cred ca exagerez putin, dar am observat ca ii place si doARME BINE IN EL.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...