Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iulie august 2013 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 494
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele!

 

Noi suntem in Sibiu in spital. Miercuri am vazut ca bebe nu papa deloc, nu a facut nici kk...dupa un timp mi s-a parut cald si i-am luat temperatura sub brat ca mama nu are termometru digital ci din cel cu mercur. Avea 38.3. Am plecat la urgenta, acolo in fundulet avea 39.5! Au pus paracetamol, impachetari si a scazut repede. De atunci suntem in spital, febra a facut doar in ziua aia, a iesit la analize infectie urinara cu e-coli, suntem pe antibiotic.

In prima noapte am dormit pe un scaun ca era plin spitalul, acum am o rezerva singura si e ok. Oricum fiind pe tratament ne mai tine aici.

E plin de copilasi bolnavi, multi sunt abandonati aici si-i iau doar cateva zile si-i aduc inapoi....au adus 2 frati de 2 si 3 ani, strigau la mine ""tanti, vreau jos, vreau merg acasa, vreau la mama!":, mi se rupea inima...si maica-sa nu a vrut sa se interneze cu ei ca are treaba...i-as baga in inchisoare pe dobitocii astia...iar bietii copii plang dupa ei si-i iubesc asa nemernici cum sunt. Aproape au plans su dupa mine cand m-am mutat ca eu mai vorbeam cu ei, le dadeam un biscuite,,,,si acum am lacrimi in ochi ca-i aud.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of dedicut ce ma impresioneaza si pe mine povestile astea..

 

ma bucur ca voi sunteti acum bine , chear daca trebuie sa face-ti tratament..bine ca ti-ai dat repede seama ca ceva nu este in regula cu piticul , eu nu stiu daca mi-as da seama asa de repede , o singura data i-am luat temperatura ilincai si aiai dupa vaccin ...ieri cum nu a vrut sa suga nici nu mi-am pus problema sa-i iau temperatura [batcap] ..mai am de invatat

 

saracii copilasi mi-i se rupe sufletul..ce parinti , de ce ii mai fac daca tot nu au grija de ei..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp, ai vazut filmul "culoarul mortii" (The Green Mile)? Pe mine m-a impresionat foarte mult, mai ales fraza tipului cand zice ca vrea sa moara ca e prea multa durere in lumea asta si el o simte pe toata si ii este imposibil sa traiasca cu o asemenea durere. Mereu cand vad stiri din astea imi amintesc de el...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...