Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute fericite de iulie august 2013 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 494
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata! Multumim de cafele Bobitzo, esti un manunchi de energie toata cata esti!

 

Bobitza am vrut demult sa-ti scriu: te rog din suflet nu te eforta atat, risti sa faci o depresie nasoala de la oboseala, ai doar asa putin de cand ai nascut iar riscul de depresie post partum se intinde pe mai multe saptamani, te rog mult protejeaza-te inca putin apoi chiar daca muncesti mai mult nu-i asa problema. La fel si voi fetelor, grija mare la epuizare ca asta poate face ravagii.

 

In alta ordine de idei: B s-a culcat la 23 aseara si eu hop rapid in pat sa nu pierd ocazia, a dormit legat pana la 6. 30 azi dimineata, i-am dat sa manance si acum sta ca un gandac ghiftuit si picoteste iar. A supt pe cantarite 180 ml, oare nu este risc sa crape? Am observat ca dimineata cand se trezeste baga mult, 140-150-160 dar ca acum niciodata si nici n-a regurgitat nici o picatura, sper sa adoarma sa scape de varsat ca ea cand se agita cu mainile si piciorusele regurgiteaza mai mult.

 

Aseara dupa cum cred ca si voi sunteti obisnuite, si-a facut repriza de maraiala si plans cea dinainte de baita, culmea cand o bag in vanita tace ca prin farmec, aseara asa ne-am distrat de ea ca batzaia din picioruse, se bucura efectiv miscand toate membrele, se ridica de burtica de bucurie, ii place maxim in apa calduta dar si cand am scos-o mi s-a rupt inima cum se jelcuia inlacrimata, cred ca ar fi vrut sa doarma in apa, ei la noi perioada asta de 5 minute de cand o scot pana o imbrac si pregatesc tziti de supt e o perioada in care nimeni nu o poate consola, plange la sentiment cu lacrimi serioase.

 

Am observat ca ea asa are plansul, aproape niciodata nu urla efectiv ci plange ca omul mare care are te miri ce necaz adevarat, mi se rupe inima, chiar ma gandeam sa o filmez sa va arat si voua dar sa vad cand o sa-mi reziste corasonul sa pot face asta, e o mare, mare smechera ca la plansul asta nu-i rezista nimeni, daca ar urla poate am putea ignora cate putin pana imi termin o urgenta dar asa, coboara si iese lumea din toate gaurile din casa sa o linisteasca, P aproape plange si el cand o aude.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un site cu pantofiori deosebiti, sa nu dati cu rosii ca au niste preturi ... ca toate produsele de pe site-ul respectiv, au si trusouri de botez, unele imi par foarte finute si elegante.

 

M-am indragostit de ghetutele astea:

 

http://www.babyphoria.ro/baby-shoes/girls-shoes/casual-shoes/shoes-bw-2/product/59

 

Ama, apropo de comenzi, ai vazut ca a schimbat Next compania de curierat? Nu mai vin prin DHL, e putin nasol ca aici o bucata mare din timp apare comanda ca fiind in tranzit fara sa scrie exact unde este, apare doar cand pleaca si banuies cand soseste, la mine de 2 zile e pe drum atat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Eu cred ca sunt zgarcita rau, desi la Raul i-am luat 4 perechi de papucei de cand s-a nascut, pana la 6 luni, dar lui Luca i-am dat o data, pe considerentul ca ii tin cald. Dar acum nu as mai da banii pe papucei nici moarta, pana nu ar fi cazul sa invete sa umble.

 

Si lor le place si mai mult desculti...cred, lui Raul sigur ii place mai mult descult. Si am mai facut o prostie cu Raul, eu cred ca de la papucei. Ii stau incalecate 2 degete de la picioare, dar nu mai stiu exact de cand, sigur nu de la nastere, deci cu niste papucei l-am rezolvat.

 

Wow, ce cald e in Bucuresti!! La noi e frig. In acest moment am 21,3 grade in casa.

 

Am avut si noi o noapte mai grea...s-a trezit la 2 ore si nu sunt f obisnuita.

Dau si eu o http://www.sherv.net/cm/emoticons/drink/coffee-machine.gif

 

 

Betty, Luca urla tare, pana nu se invineteste, nu se lasa. [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corect Paula, am luat si eu 2 perechi de papuci de la Next dar am realizat ca-s degeaba la varsta asta, asa doar de fitze. In schimb ghetutele astea am vazut ca-s din piele si sunt formatul pantofiorilor buni pt invatat sa umble, cel mai mic nr e 19 deci exact de cand fac primii pasi de la 10 -12 luni nu? Oricum ma mai gandesc daca ma pot indura sa dau atatia bani pe niste pantofiori minusculi.

 

Apropo de umblat, P a inceput sa umble la 8 luni (Nu era ok sa-l pun la varsta respectiva dar la 20 ani cat aveam eram cat se poate de incantata [batcap] ) iar fetita la 11, ea a fost mai grasuta si eu mai "inteleapta" cu 5 ani.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se spune ca celmai corect invata copii sa umble desculti si , daca se poate pe nisip. In casa, le ajungesosetute, din alea antiderapante. 

Si eu nu as lua de pe net papucei pt a invata sa umble. Tb sa aiba talpa f moale...eu ii luam in palma si inchideam pumnul, daca puteam erau ok. Doar la indicatia medicului ( daca copilul are pb) tb papucei rigizi si cu talonet si sa sustina glezna. In rest, cat mai molcuti si mai usori. 

 

Si sa mai tineti minte ca platfusul nu se poate diagnostica decat duap 3 ani, pana atunci e grasime. Ca pe mine m-a trimis un medic la ortoped ca are copilul platfus, la un an. Noroc ca am o dr f buna si m-a calmat ea si am invatat f multe de la ea.

 

Aaa, si ce sa mai retineti, ca daca copilului ii ies bubite, daca nu face febra e alergie. Niciodata alergia nu e insotiat de febra. Daca sunt bubite si e si febra e o boala a copilariei. Nu ma refer la bubitele astea de caldura.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...