Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute fericite de iulie august 2013 (3)


Recommended Posts

Ama uf..eu am un stres cand vad ca rade biberonul cu 130 lapte. Mi-e teama de voma.

Dar intr-adevar cere mai mult.

Si culmea culmilor ...v-am mai zis de cantarit...imi arata ca in doua sapt a luat 100 grame. [batcap] ..deci a facut foamea???

Nici nu vreau sa ma mai gandesc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 494
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ama uf..eu am un stres cand vad ca rade biberonul cu 130 lapte. Mi-e teama de voma.

Dar intr-adevar cere mai mult.

Si culmea culmilor ...v-am mai zis de cantarit...imi arata ca in doua sapt a luat 100 grame. [batcap] ..deci a facut foamea???

Nici nu vreau sa ma mai gandesc...

 

Ele aceeasi problema am si eu, mananca destul, zic eu (azi am notat iar tot sa verific) si tot asa ca tine, de o saptamana pare ca n-a prea luat nimic, la fel cu regurgitatul, nici nu stiti azi diminata ce m-am bucurat cand n-a scos nici un strop desi mancase 180 ml.

 

Ele eu ma consolez ca poate-s soi avantajos, mananca si nu pun pe ele asa ca vor fi fericite dupa ce cresc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxi, asta e personalitatea lui, ce sa ii faci?!..

 

Ele, a mea papa cam 6 mese a cate 140-160ml... In greutate cam 250 pe saptamana acum. Dar nu stiu sa spun daca asta e problema si la voi. Urmareste-o putin daca ii roade stomacelul cand e agitata.

 

Deci clar, a mea de asta nu creste asa vartos ca nu mananca, ea se invarte undeva in jurul a 700 ml pe zi. sa stiti ca de cateva ori m-a batut gandul sa incep cutia cu lapte praf dar mi-e frica.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sarbatorit, mama a facut pt sot si un tort din branza cu smantana si scrisul cu ardei rosu, f simpatic. Acum Alise si a facut singura bagajul, sotil si el si restul urmeaza...acum alaptez.

 

T nu mananca la biberon niciodata mai mult de 100, nici daca nu ii dau san inainte, am probat. Nu stiu de ce mananca asa putin :(, nu am mai cantarit-o de luni.

 

Sper sa avem o noapte rezonabila si un drum cat de cat linistit, o sa plecam pe la pranz maine ca o duc pe Alise sa viziteze scoala ca nu a vazut-o.

 

Oxigen, eu pregatesc totul de iesit afara cand e treaza dupa masa, apoi cand vrea sa adoarma o pun in sling si am iesit, uneori folosesc si carucior dar acum imi e mai usor asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...