Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute fericite de iulie august 2013 (3)


Recommended Posts

betty, dar ea cand scoate sanul seara pare satisfacuta? Eu si la asta ma gandesc. Poate asa vrea ea seara, putin si des. Eu zic ca e bine ca noaptea papa si doarme mult. Al meu isi scoate singur sanul sau mai adoarme la el.

 

Si noi cred ca suntem la puseu. Pt prima oara mi-a golit ambii sani. Aseara la 7 erau ambii sani moi. La 9 deja producitia crescuse ca el a papat ca spartu, nu a vrut sa ragaie si a mai si regurgitat

 

mie pediatra mi-a zis ca dc ajung pana la regurgitat inseamna ca e lapte suficient

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 494
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

betty, si eu as face ca tine, as continua alaptatul.

 

Eu nu am cantar, deci nu am facut proba suptului niciodata. Si nici iberon nu a vazut deci habar n-am cat mananca el. Cand papa linistit si nu il doare burtica, are cateodata o mutra de pisoias satisfacut de eu zic ca e clar satul. Oricum al meu e rau de foame si dc nu s-ar satura ar sti tot cartierul. Ultima cantarire a fost la 2 sapt sa vad ca a recuperat ce a pierdut, urmatoarea la o luna. Momentan sunt calma, dar parca ma vedeti si pe mine dupa 15

 

sa va zic ca mama a inceput cu teoriile cand a vazut ca mananca asa de des? Ca poate nu se satura de laptele meu si ca ce-i ala puseu...i-am taiat-o scurt si i-am zis sa se potoleasca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Oxy, sunt asa multe ocazii care te pot insela sa treci la LP, ori anumite impresii sau frici ale mamicii ori sfaturile "binevoitoare" ale celor din jur dar e pacat zic eu sa nu faci tot ce poti sa le ti piept si sa alaptezi in continuare.

 

Pitica mea de fiecare data cand ii scot tziti din gura trage o nemultumire scurta, se vede pe ea ca i-ar tihni sa treaca in lumea viselor cu tziti pe post de suzeta dar cum eu cand s-a terminat mancatul o deposedez de ea ... se caraie putin dar ii trece rapid. Seara simt eu pe sani ca-s mai goi deci clar din cauza asta cere mai des, vad si la cantar ca ia doar cate 50-60-70 ml la un supt inspre seara.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!!

si eu la datorie.

Betty, pitica ta, chiar mananca ca la carte! Si doarme ca la carte!! Acum ma gandesc ca sugand mai des seara se cumuleaza, ca altfel nu ar dormi ea seara  asa bine, nu?

Sunt invidioasa, sa stii! Luca anunta daca nu e satul. Si nu doarme nici picat cu ceara cu burta goala. Adoarme 10 minute si apoi urla si tot asa, pana simte el ca e ok

 

Bobita, trece in 2, 3 zile puseul asta...

 

Oxigen, o sa fie bine. Sa vezi ce bine a luat in greutate Sebi! Si Luca sughita des, dar parca s-a mai potolit. Il mai apuca daca ragaie "gresit"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...