Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iulie august 2013 (3)


Recommended Posts

Alex daca ai timp pot sa te incarc cu jumate de pg de citate in engleza sa mi le traduci in romana ? [flo2] Daca ai timp bineteles daca nu inteleg si te rog sa ma refuzi!

Eu incep sa imprastii pe la toata populatia cunoscuta (traducatori) cate o pg de citate sa nu le traduc eu cu engleza mea invatata de pe cartoon network [batcap] . F greu nu cred ca e de tradus ca inteleg eu, doar ca exprimarea trebuie sa fie cat mai aproape de ce scrie acolo .

Diana, si eu tot cu traducerile ma ocup. Daca nu e mult si e un termen rezonabil, te pot ajuta si eu un pic. :)

 

La multi, ani Ama, Ana Maria si toate Anele de prin zona! E unul din numele mele de fata preferate. Se bate cu Ilinca pentru locul 1. :)

 

Noi am avut sambata botezul. A fost totul bine, ceva restrans, pe zi, nu noaptea... dar si cu scaldatoarea pe care am facut-o ieri, musafiri etc., plus oaresce manifestari puseistice din partea lui Radu, ma simt foarte obosita. Acum de-abia tin ochii deschisi. Voiam sa ma intind si eu un pic, dar vad ca domnul a inceput sa miste. :(

 

Am citit pe sarite zilele astea. Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 494
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alex mii de multumiri iti trimit pe FB.

La arte sunt mai permisivi pt ca  fac unul profesional . Deci ii intereseaza mai mult partea practica decat sustinerea teoretica. Am fost anuntati de cand am intrat ca e o diferenta considerabila intre cel stiintific si cel profesional [soricel] . Si la asta profesional corecturile nu sunt asa de dure (mare mi-a fost bucuria cand am aflat [clo] ). Trebuie sa am expozitii si activitate intensa in rest [batcap]  .

La traduceri trec ca e traducerea autorului  si scap usor ca sunt articole de pe net care nu au fost traduse in romana de la niste expozitii de pe "dincolo".  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex la noi daca a scrie vreunul o prostie nu e cazul de corecturi..."asa a vrut artistul"

[:-)))]

Delia nu cred ca ti-a venit ca e prea devreme. Eu am avut lochii pana la 8 sapt si pe la o luna m-a pocnit o sangerare serioasa dar erau tot lohii. acum sunt "curata" deci sigur nu era ciclu.

Adriana [pup]  nu e mult.  Ca nu am voie sa citez ca nesimtita cum mi-ar placea mie ...cate un articol intreg [:D]  trebuie sa mai bag si de la mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia, si mie!! [batcap]

Desi nu sunt sigura ca e ciclu, dar vb ta, am avut pauza aproape o luna, e culoare rosie, doar ca nu semana cu ciclul, Adica sangeram dupa masa, dimineata, nu se vedea nimic pe tampon. [alcool] Dar m-a tinut 7 zile.

 

Edit /: de parca putea fi culoare albastra [:-)))] . Am vrut sa zic ca e culoare rosu aprins

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...