Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute fericite de iulie august 2013 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 494
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna vorbaretelor, [flo2]

 

Nu va mai prinde omul din urma [:)]

 

Olimp [pup] sunt bine. Eram super obosita, din dorinta mea de a face totul singura..era si normal sa clachez. Am reluat vitaminele si mi-am revenit (nu le mai luam de frica sa nu ma ingras) [batcap]

 

Sapt asta a fost mama la mine si am putut sa rezolv o groaza de lucruri (botez, indemnizatie, cadouri restante etc), in fiecare zi am alergat. de-aia nu am mai apucat nici macar sa citesc tot din urma.

 

Mirciulica este foarte cuminte, si-a facut cat de cat un program de somn noaptea, cu 2 treziri, la 3 si la 5, doar papa, si apoi somn. Durerile de burtica inca nu ne-au lasat, incep in jur de 7 dimi si tin pana pe la 11. Se chinuie tare mititelul, mi se rupe sufletul :(

Daca nu il doare burtica,e un ingeras. Acum sta in pat si vorbeste cu stickerul verde de pe perete. Il fascineaza [:)]

 

Singura problemuta e ca nu prea sta fara mine in preajma, simte cand plec si urla efectiv pana ma intorc..Maine tb sa mergem la o nunta, sunt foarte curioasa cum o sa fie. Am in plan sa il adorm bine inainte sa plec, sunt sigura cat ii ia sa se trezeasca [soricel]

 

Bobitza, si noi avem bubitze pe fata. Mie mi-a zis dr ca sunt de la hormonii materni, abia pe la 4 luni dispar cu totul..of, abia astept sa scap de pragul asta de 4 luni [batcap] Mi-a zis ca nu prea avem cu ce sa dam, ca oricum reapar, dar pot sa pun Baneocin pudra ca sa se usuce mai repede [flo2]

 

Dedicut, deja la spital? Multa sanatate puiutului [flo2]

 

Ma duc sa mai citesc din urma..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legat de eutanasiere..off..stiti cum vad eu problema?

Totul se face de mantuiala..vor strange cainii blanzi, care stau la prins (deja mi se rupe sufletul cand ma gandesc), iar cei agresivi, care sunt de fapt problema, vor ramane pe strazi.

 

Eu sunt o mare iubitoare de animale, dar am sunat de 2 ori la hingheri pt ca in zona unde lucrez (sect 6 - parcare Cora si Plaza Mall + un teren viran) sunt cel putin 50 de caini infometati si agresivi. De vreo 2 ori m-au si incoltit, umblam numai cu sistem cu ultrasunete in geanta..horror..dar degeaba! Nicio masura. Pai cine risca sa se bage in mijlocul unei haite de salbatici??

 

Sunt foarte curioasa ce o sa se intample in continuare..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai la vremea respectiva atat am studiat despre diversificare de nu mai stiam cu ce sa incep. Pana la urma am inceput cu suc de morcovi intre mese, asta pe la 5 luni si jumatate si apoi am trecut incet la fructe, am schimbat prima data masa de dimineata , aia de la 10, acum depinde, am introdus branza, marul, cereale etc...si apoi am trecut la legume. Nu am avut nici un fel de probleme cu fata sper sa nu am nici cu Matei, dar la cat de ,,mancau" este m-as mira, dar...

La inceput i-am dat mancarea facuta la blender, apoi de pe la 7 luni si jumatate ii faceam mancarea cu furculita si carnea i-o taiam cu cutitul cat de marunt o puteam si asa ii dadeam, nu am avut nici o problema cu asta, mi-a fost frica la inceput sa nu se inece, dar nu s-a inecat ca ii dadeam incet si asteptam sa mestece bine. I-am dat si fructe in mana sa molfaie(piersica) dar e drept ca atunci era vara si era sezonul de fructe si legume din piata de la tarani, acum ca si Ele, trec direct la carnati :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...