Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Retete unguresti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 131
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cartofii astia rantaliti apoi se amestecau cu macaroanele si asa se fac macaroanele cu cartofi [:)]  Deh, sunt retete vechi, unde din nimic trebuia facut mult si satios pt toata lumea.

 

 

 

Vai de capul meu, ce combinatie... [:-)))] [:-)))] [:-)))] Moartea oricarei diete!Fetelor, eu stiu ca bucataria ungureasca nu e usoara, nu e nici dietetica.Dar eu am vazut extrem de putin maghiari grasi, si in Ungaria si mai putin.Aveti vreo gena protectoare?Vreun metabolism bazat predominant pe catabolism?Ca eu daca as manca asa as fi cat malul!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut ieri ficat de curcan à la Marius si varza cu taietei à la szivarvany.

O nebunie!

 

Daca tot m-am dus dupa varza am luat si una acra si am facut vreo 30 de sarmale.

Tot citind pe aici despre apetitul pentru boia, am pus boia dulce  intre straturile de sarmale.

Le-a dat un gust deosebit de bun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt boia : depinde daca a fost bine sigilat,daca nu s-a umezit si-a facut mucegai....se simte si la miros.Daca praful e inca praf fara gogoloatze si are miros bun poti sa-l folosesti. 

However, ca sa patrezi bine boia de ardei in exces : o pui intr-o punga bine sigilata in congelator, asta e un truc de la o unguroaica din Ungaria:

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...