Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mâţuca meu face baie la şoricuţ în castronul ei cu apă!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mercic fetele. Noi iubim ft mult animalele (Marcia vroia caine, dar nu avem timp pt el, asa ca am luat pisica; asta pe langa 3 iepuri si 2 hamsteri).

 

Marcia l-a botezat Louis [:)]   

 

El nu a vomitat decat de 2 ori, prima oara cand l-am luat de la ferma (fiind in masina, erau curbe si cred ca l-au dat peste cap), iar a doua oara dupa ce a mancat cam mult. Noi ii dam pastile de-alea impotriva adunarii parului in stomac (nu stiu sa traduc in romana). Daca vomita mai mult, ar tb sa mergi la doctor.

 

Dupa accident i-au facut analize de sange si ficatul nu prea era bine; asa ca 1 luna a luat medicamente (nu va spun cat ma chinuiam sa-i bag pastila pe gat direct, ca nu avea voie sa fie sfaramata..ii deschideam gura, o bagam, dar nu vroia sa o inghita...si astepta sa plec ca sa o scuipe...nu credeam ca pisicile pot fi asa smechere). Dar dupa i-au facut iar analize de sange si totul a fost ft bine.

 

Noi inca nu stim care a fost cauza accidentului. Doctorii au zis ca fie accident de masina, fie de bicicleta, fie s-a lovit. Noi insa credem ca l-a lovit cineva cu piciorul (acum 1 an a murit o pisica din zona din aceeasi cauza, cateva au disparut). Sunt ft multe pisici, toti vecinii au 1 sau 2; avem campul si padurea langa noi, asa ca mai mult stau pe-afara (pe Louis insa dupa ora 7 seara nu il mai lasam sa iasa, ca nu mai vrem sa mai treaca prin ce a trecut).

 

Inainte de accident era zapacit rau, cand il apuca "nebunia" alega in toata casa, tragea de toate perdele (sunt de-alea pe sina si le muta dintr-o parte in alta), se catara pe ele, muta covoarele, ziceai ca nu stiu ce are. Dupa accident s-a cumintit, cand eram singura cu el acasa era precum un catel, unde mergeam eu, hop si el. Acum daca e afara si il strigam, vine acasa. Si e asa smecher, daca vrea ceva, vine si se pisiceste la piciorul tau. Si bineinteles ca nu putem rezista.

 

Weekend placut va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au niste moace de pisici "cuminti"....mama, mama!

Nu te speria ca vomita....sa nu fie des, dar ele vomita. Se ling si dupa elimina parul inghitit prin voma. A mea smotocea plusurile sau papucii de casa pufosi si dupa voma toate culorile de puf. 

Da m-am gandit si eu ca ieri a fost extrem de zbenguita, agitata... m-am uitat la ce a dat afara dar nu am vazut vreun fir de par... bobitele erau intregi... ma gandesc ca a mancat lacom si apoi energica fiind sarind cand in sus si cand in jos, ca face ture ture de canapea, care e foarte lunga...  apoi probabil ca a vomat si abia apoi s-a mai linistit.

 

 

Si noi avem perdele pe sina si face la fel.... la un moment dat vroiam sa o filmez, ziceai ca se da pe derdelus... deci practic isi dadea drumul pe fundut si aluneca cu perdeaua pe parchet... perdelele mele sunt mai lungi...

 

Acum are niste momente foarte hazlii... isi da seama cand ne punem incaltarile in picioare ca plecam din casa si ea se posteaza prima in dreptul usii se aseaza in fund si se uita in sus spre usa...

 

Marcia la faza cu umblatul dupa noi ca un catel.... asa face si Sosetica... plus ca imi sare ca un catel pe sold in timp ce merg...

 

Azi am prins-o  ca-mi sugea un colt din capotul meu de baie.... [batcap]  [batcap]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcia...pt ca la voi e spatiul deschis si pt ca mai mult sta pe afara nu vedeti, dar si al vostru vomita...pastilele respective il ajuta sa nu se formeze ghemotoace mari.

Daca episoadele de voma sunt dese, e bine sa mergi la medic.

Nu-mi dau seama ce inseamna des...

 

A mai vomat in urma cu vreo 2,3 saptamani... iar prima data dupa ce am plimbat-o cu masina, dar ceva f putin si chiar in masina...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...