Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (4)


Recommended Posts

[:-)))]  hai, cruță-mi viața. Eu sunt mititică, dar slăbătură n-am mai fost din copilărie. Am avut perioade când eram plinuță și perioade când eram ok, chiar dacă aș mai fi renunțat la 1 kg- 2. Da' gata, nu mai zic nimic, că știu și eu cum e când se plânge Ama, de exemplu, și dăm toate ochii peste cap "auzi la ea, cum poate să arate și se plânge".  [alcool]  (Ama, glumesc  [:)] ).

oricum, până una alta, nu mie îmi fac declarații tinereii.  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

True, true.... [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 488
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A mai dormit al meu pana la 8:30. [:)]

Am fost cu Raul la analizele pt gradi...scumpe [batcap]  i-am luat si cizme de cauciuc, mai imi tb o pelerina lunga, si e gata. Raul de cand avea un an asteapta ploaia si mergem afara  si luam baltile la rand. Ce-i mai place. Dar vesnic se uda pe pantaloni de al cizme in sus, dar culmea e ca nu a racit niciodata.

 

Maine mergem si noi la vaccin. Mi-e cam mila de Luca.

 

Dar ce va povestesc eu aici de copii, cand voi vb de tinerei [:-)))] .

Si eu sunt exact lal greutatea Alinei, 75 kg de la 91, 92 kg, dar mananc ca innecata. Mi-e teama sa nu scada laptele, si mananc ca mi-e foame, ca nu mi-e foame. [smulgpar]

Mergem in balti, paaaaa

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am apucat si eu sa-mi fac cafeluta.

La noi trezirea este pe la 6,dar ii dau san ,mai adoarme,peste juma de ora-o ora imi cere iar san,si tot asa o lungim pana pe la vreo 9.

 

Oxana as intra mai des,dar tot mai rar apuc sa citesc si sa scriu pe forum. [pup]

Si mesajul asta l-am inceput pe la vreo 10 si nici acum nu reusesc sa-l termin ca trebuie sa fug afara cu piticii.

 

Apropo fetele ,stiati ca dosarul de indemnizatie se depune in termen de 60 de zile lucratoare de la nastere?

Incerc sa adun toate actele sa-l depun zilele astea,dar tot timpul imi lipseste cate ceva.

Am luat si adeverinta de cotizare,am platit 15 lei ca s-o scot.Problema este ca imi apare pe ea ca in ultimile 4 luni a cotizat doar o firma la obligatiile salariale.Asta inseamna ca draga mea sefa nu mi-a platit obligatiile nici pana acum. Sper sa nu fie problema la dosarul de indemnizatie,ca altfel as depune actele doar pentru firma la care sunt platite obligatiile salariale.Ce ma sfatuiti? Calculul indemnizatiei nu este influentat,tot valoarea minima o sa o iau.

 

Eu sunt tot pe fuga,cand pentru acte,cand pentru mobila.Ne chinuim sa ne facem mobila singuri,asa ca tot trebuie sa facem drumuri la Timisoara,tot pe fuga, ca n-am curajul sa o las pe a mica prea mult singurica.

 

va  [pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula, intelesesem la un moment dat de pe la nu stiu ce nutritionist ca, de fapt, productia de lapte s-ar realiza din stocurile deja existente si ca mai importanta ar fi hidratarea zilnica decat alimentatia propriuzisa. Eu mananc diferit insa asta nu inseamna ca mananc putin. Bag si eu ca in cisterna cu atat mai mult cu cat am renuntat la paine la anumite mese si, organismul fiind obisnuit cu ea, trebuie sa suplinesc din alte chestii ca sa ma simt satula la o masa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony, multa bafta cu alergatura! Pup!

 

Alina, daca ai dreptate, inseamna ca ma pot infometa ca sa slabesc [:D], glumesc oricum n-as face asa ceva caci tin la sanatate. Dar am banuit si eu asa ceva, am zis ca in cel mai rau caz te poti imbolnavi, datorita carentelor cu care te vei pricopsi din cauza infometarii, dar lapticul nu va disparea, DACA TE HIDRATEZI. [:D]. La mine era problema cu scazutul productiei, ca atunci cand nu apuc sa mananc, nu apuc nici sa beau nimic. Iar dupa doua zile de nemancare/nehidratare, s-a simtit zdravan scaderea laptelui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula, intelesesem la un moment dat de pe la nu stiu ce nutritionist ca, de fapt, productia de lapte s-ar realiza din stocurile deja existente si ca mai importanta ar fi hidratarea zilnica decat alimentatia propriuzisa. Eu mananc diferit insa asta nu inseamna ca mananc putin. Bag si eu ca in cisterna cu atat mai mult cu cat am renuntat la paine la anumite mese si, organismul fiind obisnuit cu ea, trebuie sa suplinesc din alte chestii ca sa ma simt satula la o masa.

si eu am ciit asta, la mine cel putin se aplica. 

 

Alina, ma bucur ca ai revenit  [flo2]  Ce culoare ai in cap?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la vaccin. Vai, am iesit din cabinet. Numai cand a pus-o sus pe pat si mi s-au taiat genunchii. Dar am auzit-o cand a urlat odata... Ooofff!! Puiutul meu :( Acum tb sa stau cu ochii pe ea ca pe butelie, vba ta Yvi.

 

Yvi, ce povestesti tu acolo...uof uof..

 

Alina, faci ravagii la pustani, huh?! :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...