Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (4)


Recommended Posts

Eu vreau sa intreb maine daca nu-l pot vaccina, cat il tin eu la san... sau macar imediat dupa vaccin sa ii dau putin san, sa se calmeze.

 

Alina, si eu am avut pb cu hemoroizii, mari pb. Intr-adevar in a 2a sapt dupa nastere. Nu puteam sa dorm noaptea de durere. Mi-am pus 7 zile supozitoare procto glyvenol si mi-au trecut. La recomandarea ginecoloagei.

 

Mie mi-e teama sa nu mananc ca prea m-am chinuit cu laptele. E adevarat ca si beau multa apa, nu o mai suport si eu inainte aveam zile intregi in care nu beam apa...ce fac acum e un chin mare. Doar beau apa si ma duc la WC [alcool] , sa fac pipi...mai mereu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 488
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

acum ce vreti sa spunet voi pe aici ... ca mancam ca inecatele degeaba? [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Eu iar dau din cap aprobator ... cu clatita cu nutella la falci [soricel]

Yvy sper sa te odihnesti acum ca e la gradinita L. Macatr ai mai multa linite si te poti relaxa.

Noi ne-am pus termopane [batcap]  casa e intoarsa cu fubdul in sus... cu o mana dau la manivela cu cealalta incerc sa mai scfriu cate ceva [alcool]

Eu  am ramas doar cu 3,5-4 kg de dat jos sa ajung la greutatea initiala dar luna asta nu m-am urcat pe cantar ca pur si simplu imi e frica .... desi nu am multe mese peste zi  chiar din contra.. daca manc de 3 ori e bine .. dar manunc numai porcarii si ce se nimreste.

Pt piticoti 4 kg sunt echivalentul a 10 pt  aspect.

Aseara iar am balotat cartofi prajiti (e drept ca ii mananc goi si simpli dar... era iar ora 23) Sper sa se mai linisteasca lucrurile sa pot sa fiu si eu mai atenta putin... daca nu ma pun pe un regim si sport ( [:-)))] [:-)))] [:-)))] nici eu nu cred ce zic)

 

Alina multumesc tare mult ca vrei sa am ajuti. O sa iti dau zilele astea numai sa apuc sa mai citesc si sa caut ce imi trebuie [flo2]

Si eu am un hemoroid cat ....pumnul cred ca e deja. Cand am fost sapt trecuta la control mediucul mi-a dat reteta pt procto-glyvenol crema si supozitoare. sa fac tratament cu ambele. eu am mai facut o tura de tratament si nu a rezolvat nimic (tot cu asta) dar a zis sa insist. Ce e drept cameaza f f bine zona si daca te doare si in rest am inteles ca ajuta mult (de la Paula) Pe mine nu ma doare decat cand ies.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ama, sa treceti cu bine peste noaptea asta

 

diana, lasa clatita- asta o zice cineva care de azi dimineata tot baloteaza la niste clatite cu mere. Asa e cand e mama aici, am de toate. Maine pleaca, dar imi lasa o tava cu placinta cu mere.

 

Azi imi vine sotul acasa, sunt asa de fericita. Mi se face super dor de el cand nu dormim impreuna. Cand am fost eu o data plecata, m-am trezit sa il caut prin pat :)))).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, adevăr grăit-ai cu piticoții.

Să vă fie de bine termopanele. Îmi închipui ce-i la voi. Tare neplăcut. Mie în ziua în care am venit acasă de la maternitate au venit să-mi pună treptele la scări. Vă dați seama ce chef de ei aveam  [batcap] , da' n-am zis nici pâs, că altfel nu știu când îi mai vedeam. De la Paște au promis că vin și nici acum n-avem balustrada terminată, dar mai bine nu intrăm în povești cu meșteri. 

 

Eu am găsit soluția pentru somnurile problematice, adică cel mai lung, de 2-3 ore de peste zi, care începuse să lipsească cu desăvârșire, și cel de dimineață, de pe la 6, când e ora de scremut și agitat: dormitul pe burtă. Îl pun pe burtică în pătuț, îi bag suzeta-n bot, îl mângâi puțin pe spate, și gata. Sunt foarte uimită. Pe Alexandru când îl puneam pe burtă era numai cu capul sus. Nici nu-și închipuia că aia este o poziție în care se poate dormi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mocanita, și eu mă gândeam să o invit pe Ana pe la noi.  [:-)))]

Alexandru merge la creșă de la 1 an și 2 luni. N-am avut încotro, că m-am întors la serviciu în Luxemburg și era mai rentabil și mai simplu așa decât cu bonă. Dar nu regret absolut deloc decizia. Din contră, mă bucur. Cred că a fost un lucru extrem de benefic pentru el. Am de gând să fac la fel și cu Radu, chiar dacă nu o să fiu nevoită.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, si Betty era amatoare, suntem 3 care ne batem pe ea :) Saraca femeie nici nu stie cat de dorita e, cate potentiale joburi o asteapta :)

 

Si eu m-am intors la 1 an la serv si mi se pare mult mai ok decat daca as fi stat 2 ani acasa, din punctul de vedere al reactiei lui Toma la vremea aia. Din pacate am ales bona in detrimentul cresei, nu ca as fi studiat piata dar Luxemburg parca imi suna altfel decat Bucuresti :) sau eu stiu.....Nu stiu nimic de cresele din Buc.

Dar gradinita in momentul asta imi suna mult mai bine. Se cam suprapune cu venirea Mariei in schimb, si mi-e sa nu-l varzuiesc la cap :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...