Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (4)


Recommended Posts

Delia, da eu eram aia. Mersi de link. Le studiez si vad eu ce aleg. Deci dupa ce trec colicii sunt mai atenti la lumea din jur si stau mai linistiti. Acum dau vina si pe colici ca doar atunci vrea mult in brate. Problema e ca aceste crize nu vin la aceeasi ora si in vreo 2 zile am ratat plimbarea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 488
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Delia, da eu eram aia. Mersi de link. Le studiez si vad eu ce aleg. Deci dupa ce trec colicii sunt mai atenti la lumea din jur si stau mai linistiti. Acum dau vina si pe colici ca doar atunci vrea mult in brate. Problema e ca aceste crize nu vin la aceeasi ora si in vreo 2 zile am ratat plimbarea

ce povestesti tu a fost si la noi, identic. L cand nu are probleme sta singur in pat, se uita pe pereti si vorbeste. Cand are o durere de burtica e numai in brate si daca-l las jos urla saracul. Am zis ca s-a invatat in brate dar nu e asa. Cand n-are nicio jena sta singurel, mi-a trebuit mult sa ma prind.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, de acord. Ma deranjeaza ca politia doarme...

Delia, ce reteta de tarta e? Ca in 10 min parca asa presta si eu [:)] .

Imi dau seama ca nu am pus poze cu bb pe picasa...trebuie sa caut ceva poze reprezentative sa se vada ce grasut am acum.

Cand il doare burtica pe S, nu trece in brate decat daca bazaie si foehnul si daca e mai usoara problema trece cu jucaria muzicala cu vibratii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex

 

  • pe aburi se topesc 80 g ciocolata neagra si 80 g unt, se iau de pe foc
  • apoi se adauga 200 g zahar (eu pun mai putin) 2 oua mari batute si 1 lingurita esenta vanilie (eu le-am omogenizat astea 3 inainte)
  • la final se adauga 80 g faina, sare un varf de cutit si jumatate lingurita praf de copt.
  • se coace in tava rotunda de tarta , la foc potrivit pt cca 15 min.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama si eu am fost muscata de caine si maica-mea e speriata de caini asa ca mi-a transmis frica si eu am pur si simplu fobie de ei doar ca justitiarii si asa-zisele "asociatii" si autoritatile sunt adevaratele probleme pt care sunt atatia caini si haite de caini infometati.

Mie mi se rupe sufletul si de copil dar nu imi pot imagina ca fel de oameni se pot uita cu satisfactie la un animal care e omorat in conditiile astea, Anul trecut erau televiuziunile revoltate de faptul ca o "asociatie" strangea cainii si ii lasa inchisi intr-un tarc in afara Buc. si erau lasati acolo fara mancare pana mureau de foame sau se mancau intre ei . Metodele de eutanasiere erau bataia sau injectati cu solutii gen clor si lasati sa moara in agonie ...ca e ieftina metoda.

Media era absolut isterica... anul asta aceiasi oameni scot furcile si tortele.

Media baga mare... justitiarii de la coltul blocului scot ciomagul... autoritatile dorm!

Si asa mai trece o sapt pana la subiectul urmator.

Mocanita azi am logoree [pup] Si eu incerc sa mananc cat se poate de sanatos dar cu alaptarea vad ca nu imi iese... foame mare

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...