Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 488
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ele eu cred ca a fost influentata productia de faptul ca n-a mai supt Irina constant si nici tu n-ai cum sa te mulgi la job la fiecare 3 ore, asa mi-a zis consiliera, minim la 3 ore trebuie sa te mulgi ca sa intretii secretia lactata!  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Nu cred ca are legatura cu cat mananci/bei, pur si simplu a scazut frecventa stimularii!

Depinde acum de tine ce doresti, dar ca sa te mulgi la fiecare 3 ore la job mi se pare utopic, deci probabil trendul va fi spre intarcare, numai tu sa fii impacata cu gandul!  [flor]  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la pranz si de la mine. Noi raportam o noapte oarecum linistita. Am avut 2 pieteni in vizita pe care i-am oprit peste noapte si sotul plecat asa ca mi-am luat amandoi feciorii cu mine in camera. Am stat pana pe la 2 de povesti. Matzul mic a dormit de la 11 fara ceva pana pe la 5 fara iar pe cel mare l-am pus sa faca pis de vreo 3 ori. Una peste alta a fost ok si sotul a ajuns teafar de dimineata la Tulcea asa ca totul e bine. Mi-a intrat si salariul pe iulie si alocatia lui C. pe 2 luni. Sa speram ca l baga si pe al doilea salariu, cel pe august azi ca altfel clar va trebui sa merg in instanta si n-am niciun chef. Azi au termenul dat de ITM. Astept pana diseara si vad cum procedez. Maine la 16.30 am urmatoarea sedinta de mediere. Imi e draga cum ii e cainelui a linge sare.

Pup toate gagicile si ma duc sa savurez cafeaua decaf langa pitic ca cel mare e afara cu bicicleta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula, Yvy, f bine au crescut falcaii vostri. Ma bucur ca ati scapat de vaccin

 

Doxy, si Leti arata bine. Nu mai baga in seama gurile rele

 

Diana, normal ca laptele nostru e bun. Eu ce sa zic, ca al meu nu creste ca fat frumos, dar eu zic ca asta e ritmul lui. Lapte am suficient, el mananca la maxim 3-4 ore, deci eu zic ca sunt ok. [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Am fost la vaccin. A plans un pic, dar l-am pus imediat la san si i-a trecut orice durere.

 

Azi are 2 luni si cantarul ne arata 5920, de dimineata, pe nemancate.

Eu nu l-am aspirat inca, dar nici nu am de ce. Uneori il aud fornait, dar niciodata nu l-au deranjat la somn, sau la mancare. O sa-i vina randul la aspirat, sunt sigura, [batcap] , il las in pace acum. De stranutat , stranuta cam de 3, 4 ori/zi.

 

Oxana, sunt eu pe frecventa, Lucuta vb cu ratele.

Sa fiti sanatosi, la multe lunite linistite si frumoase  [il]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai, da nu orice sforait e de la lipsa de calciu... Leti de ex are un croncanit din gat, parca ii vibreaza ceva a auzit-o drta si a azis ca e lipsa de Ca, plus ca v-am mai zis ca-i tremura barbia destul de des. Am reusit sa-i dau Ca, ii dau juma de fiola, pun in seringa si ma joc cu ea, cand deschide gura mai bag cateva picaturi pe gat si tot asa pana i-l dau pe tot. O sa-i dau 10 zile in lunile cu "r".

si noi luam Ca timp de 10 zile, adica pana maine. L sta cu gurita deschisa sa-i dau, ii place enorm de mult, are gust de capsuni. Ce mai savureaza fiecare picatura, rad de mor cand ii dau  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Va pup si sper sa fiu mai activa pe forum de azi [flo2]

 

Eu am avut o perioada mai greuta si vreau neaparat sa va spun si voua, asa cum bine zicea si Betty, sa incercati sa nu va epuizati si sa aveti grija de voi!

 

Eu pana acum o saptamana am functionat perfect singura, refuzand orice fel de ajutor. A venit si mama la mine si nu o lasam sa faca mai nimic. Mi-am protejat sotul, ca deh, dimineata trebuia sa fie odihnit la munca. Alte ajutoare nici pomeneala sa accept.

Si uite-asa m-am trezit intr-o zi cu o stare de rau, lesin, epuizare etc etc, din cauza asta m-am agitat f tare la gandul ca nu pot avea grija de bebe cum trebuie, ca imi pierd laptele etc, si uite asa am intrat intr-un cerc vicios, de nu mai eram in stare nici fizic nici psihic de nimic..Plus ca bebe abia a terminat cu un nou puseu de crestere [soricel]

 

Nu va mai zic ca mi-am facut si analizele si am ficatul praf [batcap]

 

Din fericire salvarea mea a fost mama, pe care de data asta chiar am lasat-o sa ma ajute. As vrea sa fiu si eu o mama la fel de buna pt bebe cum e ea pt mine, m-a ajutat mult si psihic si cu multa rabdare am trecut peste "criza" [flo2] De azi sunt singurica, asa de mult ma obisnuisem cu ea..

 

Celalalt element de terapie este evident Mirciulica  [il]  creste vazand cu ochii, e foarte vesel si vorbaret, inca ne mai chinuie durerile de burtica (tin in fiecare zi de la 5 la 11 dimineata, or fi colici?), in rest e un copil tare cuminte..Ne-am facut si program de somn, doar ca ne trezim dimineata f devreme [:)]

 

La mine asta a fost unul din principalele motive de epuizare: nu pot sa dorm! Adorm la 12-1, la 3 avem prima trezire, urmatoarea la 5 si gata, eventual niste motaiala pana la 7..nu pot sa dorm ziua deloc..voi cum faceti sa va odihniti? Stiti vreo metoda de adormit? [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...