Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (4)


Recommended Posts

Diana, culmea e ca la mitingurile impotriva maidanezilor pe strazi nu se militeaza pt eutanasiere...doar televiziunile "latra" doar solutia asta...ei cer sa se rezolve problema...ba nici parintii bietului copil nu cer eutanasierea, si pe ei chiar ii intelegeam...apar din ce in ce mai multi primari din tara care au rezolvat problema prin adoptie in strainatate...

Delia, o sa fac cat de curand tarta...dar o fac in tava de Jena, ca tocmai am aruncat-o pe cea de tarta, nu am folosit-o ceva timp si cand am spalat-o, se curata stratul interior, asa ca am aruncat-o ca prea era dubioasa treaba.

Ama, eu cred ca ei trebuie sa caute solutii ca de-aia ii aleseram, sa rezolve chestii, socoteli.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 488
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ama eu din nefericire incet incet alunec catre zona aia a indiferentei. Nu ma mai uit de multa vreme la "stiri" (de la voi am aflat caz si am citit putin pe net si cam atat). Eu eram genul vesnic revoltat de cate ceva.. sa ieseam in strada de fiecare data... si de fiecare data in van . Acum cu Rosia Montana m-am scuzat de la protest cu "am copil mic" dar din pacate adevarul e ca sunt tot mai sigura ca luptam cu morile de vant cand vine vb de iesit in strada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, nu spun ca le caut eu personal, ci ader la ele. Daca in mod practic eutanasierea este singura solutie, cu parere de rau (nu sunt tocmai o hiena de om), votez pentru ea. dar m-am saturat, ca si pe multe alte teme, de discutii despre ce ar trebui asa...sa se intample...cumva. Nu se stie cum, cine, cu ce bani si cand dar sa se intample. Realitatea e cea care e si posibilitatile sunt limitate. Personal nu ma gandesc cat ma fura cei alesi (ar fi o pierdere de timo si energie si risc sa ajung la fel de frustrata ca mamaitele alea de pe bancile de bloc) ci daca eu beneficiez de un minim necesar traiului in conditii semi-civilizate. Daca am un minim de spor de confort fizic si psihic, pentru mine e suficient. 

 

Apropos de asta aveam la un moment dat o colega de serviciu foarte intrigata de ideea ca ea da bani la pensii si nu va beneficia de ei la batranete. De parca ii pune cineva banii undeva la dospit... Si colac peste pupaza (adica burta la femei :))) ) era trecuta de varsta reproducerii dar nu contribuise cu nimic (nimeni) la viitorul pensiei ei... Asta asa, ca idee despre cum gandesc unii...

 

Diana, nici eu nu ma uit la TV. Nu mai apuc sa vad un film, nu altceva. Si la ce sa ma uit decat la talk show-uri care instiga lumea in van si la emisiuni cu parasute?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu Rosia Montana, celalalt subiect fierbinte al zilei, din pacate cred ca va fi sortit esecului. Este intr-adevar o amenintare. Despre mitinguri insa am iar o parere altfel. Observ si pe FB si in jur oameni care au "meseria" de protestatar. Nu conteaza despre ce e vorba si cat de mult cred in cauza, ci faptul ca li se da ocazia sa vocifereze pe o tema. Daca ii intrebi de ce au o anumita opinie iau pozitia de "mucles"  [soricel]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, ai PM.

 

Am reușit să dorm un pic și acum parcă sunt călcată de tren. Dar mă simțeam chiar epuizată, cu toate că n-am făcut mare lucru. În fine, bine că m-a lăsat mâțul să dorm. Și încă doarme. Am reușit chiar să întind o mașină de rufe și să mai pun o tură la spălat.  [pk]

 

Știți ce bine e fără televizor? Noi încă n-am montat antena de când ne-am mutat și mă simt așa de liniștită. Cred că media la noi în țară face cel mai mare rău. Înclin să cred că mai rău decât politicienii. Pentru că are o putere și o influență mai mare decât orice politician asupra unui procent mult prea mare din populație din păcate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama abia ce am  postat si eu pe tema Rosia Montana [:-)))] [:-)))] [:-)))] pe FB si

...de pe fotoliu evident [soricel]

Diana, daca e o cauza in care crezi, de ce nu?! Chiar si pe cei care sunt pro extractie ii respect pentru opinia lor daca au motive sa creada ca e mai bine. Si sunt mari sanse ca cei pro chiar sa aiba argumentele lor de nu se duc cu valul sau raman indiferenti

 

Ele, unde esti sa ma vezi?? Voiai incendii pe forum. Nah!  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...