Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute de iulie august 2013 (4)


Recommended Posts

De mancat ce sa zic, tocmai am halit o friptura arsa si rece, sunt singura cu Letitia acasa...

 

Olimp mie mi-a zis drta de mai multe ori sa-i dau, mi-a atras atentia la caraitul din gat. De tremuratul barbiei stiu din alte surse nu de la drta. Asa ca nu stiu daca e adevarat ca e lipsa de Ca.

 

Acum ce sa zic... sa nu fie o moda asta cu administratul Ca la bbei, asa cum e si cu Fe. In R Mold nu se da Fe la copii asa dupa ureche. Nu mai stiu cand trebuie sa incepem, parca dupa 6 luni, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 488
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele!

 

Noi am terminat ieri cu branula, mai luam antibiotic pe gurita inca 5 zile. Atata se mai stramba la el..plus probiotic de 2 ori pe zi, alte strambaturi, plus Calciu gluconic de la care i se face greata de numa'.... Ce calciu dati voi de il suporta ? Ce cantitate? Noua ne-a spus 7 ml. Ieri am reusit dar azi i-am dat doar 5. Mi-e prea mila de el, are de 5 ori pe zinmedicamente gretoase.

 

Azi plecam acasa si ne cantarim ca am facut acum 2 zile 2 luni.Vaccinul il aman cat pot, acum nu i-l dau in nici un caz, poate pe la 4 luni incolo, pe imunitatea asta slaba dupa antibiotic nu risc sa-i dau vaccin.

 

Sper ca toata lumea e bine, o sa citesc si din urma cand apuc. Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fetelor! [flo2]

 

Am reusit si eu in sfarsit sa citesc cateva pagini ... De 2 zile doarme pitica mea si ziua 1-2 ore in patut. Pana acum, toata ziua era in brate ... Nu puteam sa fac nimic de ea. Saptamana viitoare facem si noi botezul .... si dupa aia, sper sa reusesc sa va citesc mai des. Mi-e dor de voi, de sfaturile voastre, de bebeii vostri scumpi (noroc ca pe unii-i vad pe fb si-mi mai trece pofta).

 

Va pup, fara exceptie [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dedicut multa sanatate! Eu tot Ca gluconic ii dau, juma de fiola adica 5 ml. Ii dau cu seringa cate putin, sub forma de joaca.

Nu ma pricep, dar stiu de la mamicile de pe un forum pe care am stat la Rares, ca e un termen de respectat obligatoriu dupa administrarea antibioticului si pana la vaccinare. Sa te interesezi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yvy si eu tot la asta m-am gandit prima data cand ai scris. Ca de la stres/oboseala o fi. Cel putin Rares dupa ce a stat 3 zile acasa, cand mi-a venit prima zi de la gradi avea cearcanele cat casa si ochii rosii, era ff marait nu te intelegeai cu el. Era extrem de obosit, nu stiu ce le tot fac acolo. Acum cica mamicile au solicitat o a doua limba straina, spaniola (prima limba e engleza). [batcap]

El n-a facut pauza vara, dar vara nu au activitati obligatorii (programa), e lejer. Acum probabil au inceput lectiile si e terminat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noua nu ne-a cerut pentru dosar nimic de la Amdinistratia financiara, nici un certificat ...Ele, tie ti-au cerut ceva? Ai depus dosarul ?

Maine merg din noua la pensii, am mai cerut luna trecuta o adeverinta din aia dar nu era inclusa luna in care am nascut...deci de data asta trebuie sa platesc 15 lei pe ea? Sper ca totusi nu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...