Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 488
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alex, eu cred ca te stresezi prea tare! Relaxeaza-te ca nu ti se imbolnaveste copilul. Ce te faci mai incolo? Crede-ma ca nici o varsta nu e potrivita pt imbolnaviri.

 

Si mie mi-e mai productiv un san decat celalalt. Chiar azi ma gandeam ca poate ar tb sa ma mulg dupa fiecare supt, doar la stangul sa-si revina si el.

 

Na, ca mi-a facut febra azi Luca, 38 in fundulet. I-am pus jumate de supozitor cu paracetamol. Mi-a zis dr ca 3 zile dupa vaccin poate sa faca febra!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ii dau un san la o masa, celalalt la cealalta masa. Inca nu am fost nevoita sa ii dau la o masa din ambii sani, vedem ce va fi cand va creste mai mare si nu ii va ajunge un singur san. Sa va zic ce amuzant e noaptea cand stau cu copilul plangand si nu stiu la ce san sa il pun ca nu mai imi amintesc din care a mancat la ultima masa? [batcap]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex s-ar putea sa foloseasca alta lingurita, una mult mai mica, dar si daca nu foloseste nu cred ca e posibil sa ia vreo boala a copilariei asa, doar daca cineva bolnav a folosit lingurita fix inainte sa-i dea lui bb (adica bagi lingurita in gura unui copil bolnav si imediat o scoti si o bagi in gura celui sanatos), dar altfel nu rezista prea multi microbi in mediul ambiant, mai ales in alcool=vinul de imartasanie (e ca si cum ai steriliza oarecum lingurita). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ASA! bine ca ai zis Alina ..astea sunt contraceptivele pe care mi le-a prescris ...cum sunt si cum a fost cu alaptarea? I-au crescut mutati prematur lui V de la hormoni? [soricel]  (glumesc)

Yvi eu i-am dat toata ziua ieri doar din ala nedorit..a vrut din 5 in 5 min la san ..cu crize dar pana la urma s-a tot umplut de la o masa la alta. Din celalat i-am dat numai de 2 ori cat sa nu crape si peste noapte s-a umplut. Ea are masa pe la 4-5 si atunci primeste din cel nedorit si suge cu sete (supa un somn de 6-7 ore) apoi mai are pe la 6-7 si il primeste pe cel plin dupa ce mai suge putin din ala gol ...si dimineata cand e treaza vesela si mancacioasa iar il primeste pe cel gol.

Daca aplic metoda asta  in 2 zile se umple la loc sanul dar daca nu sunt atenta sa tot insist pe ala nepreferat se goleste iar in 2-3 zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-as putea sa=ti spun, Diana, fiinca eu aveam mici sangerari. Am luat 1 luna si ceva pastilele si situatia era la fel. Am inteles ca sangerarile ulterioare inceperii tratamentului se puteau datora si hormonilor insa eu n-am mai asteptat sa vad ce si cum... cine a luat pastile contraceptive stie ca adaptarea organismului la ele dureaza cca 3 luni timp in care poti avea sangerari si nu trebuie sub nicio forma sa intrerupi pilula. Eu dupa cca 90 de zile eram satula de orice fel de pete pe absorbant ca sa nu mai zic cat de satula eram de absorbantul in sine si le-am oprit de la sine putere. Dupa o vreme au incetat si sangerarile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...