Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 488
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Diana... da-mi si mie cate ceva pe Fb din traducerile alea... poate imi mai iau gandurile de la ale mele si-mi mai aduc aminte ce meserie am de fapt.  [:)]

Ata cu menstruatia am avut-o la V. cam la 70 de zile... din lohii am dat-o direct in prima menstruatie. Eu m-am prins ca e menstruatie ca venea regulat, avand in vedere ca eu scurgeri sangvinolente am avut muuult timp post partum din cauza fibromului. Acum vad ca e liniste si pac.... da Doamne sa tina cat se poate ca asa scrie la cartea de biologie, ca fomeile de nascura de curand n-au ciclu cat alapteaza. dar deh, acolo mai scria si ineptia aia cu menstruatia care tine 3 zile asa ca nu stiu ce sa mai cred. Asa ca menstra n-am dar am ramas c-o linea nigra de toata lauda si frumusetea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, asa cu foamea in glanda am fost si eu dupa prima nastere... probabil ca as fi fost si acum numai ca am inceput a mananc Monti cam de cand am pus piciorul in casa de la spital si s-a diminuat pofta de dulce si rontaiala. Zicea Oxana ceva de productia de lapte. La mine n-am observat sa se fi intamplat ceva decat ca fata de prima oara la V. acum s-a reglat imediat productia de lapte... nu imi curg sanii decat in conditii extreme daca doarme C. foarte mult la primul nani de noapte. Dar asta probabil e din cauza ca suge cu putere si bine din prima secunda de cand l-am pus la san prima oara.Care-i smenul cu mancatul putin, doamna? Ca eu torn in mine ca scroafa. Aaaa... Maeve, minunatie rara quinoa aia. Si am mai descoperit si un amestec mirific de seminte pentru salata fara de care nu mai traiesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu sa imi dau cu parerea, nu sunt de acord cu atitudinea ca ne vindem tara. Daca s-ar face mai cu cap, ar putea fi un succes toate aceste privatizari. Eu zic sa vedem exemplul Poloniei - singura tara din UE care nu a fost in recesiune. Ei au privatizat si si-au dezvoltat piata de capital si le merge bine. Dar ministrii lor au avut o alta atitudine. Toate marile lor companii sunt privatizate, la unele si-au pastrat capital majoritar, s-au creat locuri de munca, acum sunt firme mari, competitive pe piata internationala.

 

 

 
Sunt de acord. Cu acest nu ne vindem țara am ratat startul după revoluție. Din păcate ce s-a făcut după aia  s-a făcut în interesul unora și s-au distrus o grămadă de întreprinderi care dacă erau preluate pe bune și cu garanții adevărate și contracte avantajoase și pentru noi de companii străine serioase puteau genera și capital și locuri de muncă.
 
Ama, au fost câteva zile mai reci, dar acum e tare plăcut. Sunt vreo 25 de grade, iar dacă stai la soare, încinge binișor. Nu știu care mai e situația pe plajă, dar cred că mai e lume. Apa s-ar putea, totuși să fie ca, rece.
 
Apropos, Maeve, poate ne vedem. Am nr. de tel. în listă. 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ama esti vinovata pt imputinarea lapticului meu??? [soricel]

Am venit acasa si la 3 a trebuit sa suga. Dupa 10 min la san cu urlete si transpiratii in cap, ea mancase 20 ml.  [fri]

Dimineata mancase deja doua biberoane cu LP, la 3 al treilea. In we ma suge des si nu am de unde sa mai scot sa las pt luni.

Acum am muls 130 ml sa pape la sase . Dar dupa baie nu stiu unde unde mai scot?!!!

 

Deja am obosit de muls, parca scot laptele din rinichi asa ma doare in zona respectiva.

Nu am puterea voastra care ati luptat atat pt a alapta.

 

dimineata m-a intrebat seful daca sunt obosta...va dati seama ce fata aveam... [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...