Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute de iulie august 2013 (4)


Recommended Posts

Neata!

Olimp, ce stimulent? Stimulentul nu e ala de se cere cand revii mai devreme la munca decat preconizasesi ca stai acasa - 1 sau 2 ani.?

Bobitule amestecului ii spune chiar asa: Seminte pentru salata" si daca nu ma insel e de la SanoVita. Nu mai am acum sa verific ambalajul... care e transparent. Punga e mititica dar ajunge destul de mult si am inceput sa o bag in toate salatele. Mi se pare genial. Are seminte de floarea soarelui, susan, in, chia, pin, dovleac si cam atat parca.

Oxigen... eu am schimbat alimentatia si n-am mai luat vitamine decat putin calciu ramas din sarcina ca am avut o carenta cat casa... asta la inceput... in rest am variat haleala la maximul... cereale integrale, painica la fel, seminte de toate natiile, musai fructe si legume proaspete in fiecare zi, mancaruri cu carnita, peste mult etc. Am renuntat la toate cele procesate, fainoase, dulciuri. Am inlocuit zaharul si bag lactate degresate pe cat posibil. Luna asta am in plan un set de analize. Imi amintesc cand a tinut mama Monti dupa operatia de cancer si nenumarate sedinte de radio si chimoterapie. Dupa o luna jumate de regim i-au iesit niste analize excelente chiar si in pofida celor 50 si ceva de ani cat avea la momentul respectiv. Cand ma "analizez: va zic ce si cum. Eu cu papa n-am avut treaba. Fructele crude, fasolea, varza, mazarea etc sunt la putere. Mai ales ca au niste calitati minunate. Chiar daca m-a mai bolborosit pe mine la burta una alta lui C. nu i s-a intamplat nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 488
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

 

Cum o laud pe fata mea cuminte, cum se strica treaba! Nu stiu ce are, dar a fost tare agitata ieri, iar seara dupa baita si papa, cand de obicei pica lata, a dat-o intr-o fataiala de zile mari. Dadea foarte energic din maini si picioare si respira f pronuntat si alert, ziceai ca e la maraton. 

 

Agitatia poate fi de la lipsa de Ca? Am sa ma documentez pe net. Cu ocazia asta am inceput de aseara sa-i dau Ca, jumate de fiola, ii dau cu seringa. Taaare nu-i place! A adormit apoi, nu stiu daca de la Ca sau de la suparare ca i l-am dat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of cand va aud cu somnul asta inexistent mi se rupe inima. Imi aduc aminte de la V. cand era mic. eu am bafta sa ma trezesc foarte apta si daca pun capul jos sa inchid in secunda 2 ochii fara probleme. Si ziua dorm si n-am nicio greata. Sotul nu reuseste asemenea performante. Cred ca de-aia si rezist mai binisor. Eu raportez 2 ture de pipi in pat la cel mare azi noapte. Azi voi presta un grafic cu norisori pentru nopti ude si sori pentru cele uscate. Am citit ca ar fi un gen de terapie motivationala. Tineti-mi pumnii. De asemenea, aveam primul abecerad si prima carte de matematica. Sa nu mai zic de primul stilou. azi facem prima imitatie de scoala... daca ma lasa cel mic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oxi, eu iau vitamine Elevit, atunci cand nu uit. Ptiu, ca am uitat sa mai iau de vreo saptamana. Si ar trebui sa iau si fier dar nu il iau ca mi-e frica de constipatie.

 

Rodica, ce dulceata ai tu acolo, Asa mi-s dragi in ipostaze din astea!

 

Bobita, ce frumos raspunzi tu la toate, cum reusesti sa te concentrezi? [:D]

 

Yvy, Mony, va pup! Intrati asa de rar!

 

Olimp ma gandeam la tine ieri ca n-ai intrat, am uitat ca ziceai ca ramai singura fara ajutor.

 

Paula si eu vreau sa-i iau pelerina si cizme lui Rares, vreau sa-l invat sa iasa afara si pe timp urat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca scoala acasa. :) Nu-mi era mie a-mi incarca programul insa trebuie musai sa-i dau ceva de facut ca nu ma inteleg cu el cand se plictiseste iar desenele alea multe la care am recurs de cand e acasa si eu sunt ocupata nu-mi convin de nicio culoare. Oricum am restrictionat totul la Disney Junior unde sunt pasnice si cu varii invataminte fiecare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

Fata mea a dormit binisor azinoapte. S-a culcat la 23 , s-a trezit pe la 2.30, pe la 6 si la 9 . Acum este o maraita si jumatate . 

Dnapotecuta ... si baiatul meu are probleme cu pipilica. Avea si ziua si noaptea...  dar dupa un tratament medicamentos si terapia motivationala  problema de ziua s-a cam rezolvat.  A ramas doar cu enurezis nocturn ... care este greu de vindecat se pare . Am incercat sa il trezesc noaptea sa faca pipi ... nu era pe deplin constient ... asa ca am renuntat . Fizic se pare ca nu are nimic . Posibil sa fie ceva psihic ... zic si eu ... cu mintea asta creata a mea . Acum ca va incepe si scoala chiar nu mai stiu cum sa procedez. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...