Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat..........adoptie(90)


Recommended Posts

Din cate observ, noi viitorii parinti adoptivi, ne facem tot felul de probleme: ca nu avem vechime in munca, ca nu avem o casa destul de mare, ca poate nu avem mii de studii, ca suntem prea grasi sau prea slabi. Insa DGASP vrea intai ca pe acesti copii sa-i integreze in familiile naturale cu parinti betivi sau care nu muncesc, nu au nici un venit si ii trimit la cersit, lucru care dureaza ani de zile. Sunt tare suparata, prea suntem tratati ca niste infractori, controlati pe toate partile. Noi suntem de buna credinta si vrem tot ce e mai bun pentru acesti copii si tot noi suntem suntem priviti cu suspiciune. [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 280
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Noi tot asteptam sa sune acel telefon, dar degeaba. Luna viit ar trebui  sa incepem sa strangem actele pentru reatestare.,

Din luna ianuarie de cand am luat atestatul nu au sunat deloc, speram ca in cel mai scurt timp sa sune; dar exista o mica problema sotul meu a ramas fara serviciu de pe data de 1 .08 si a reusit sa se angajeze  doar incepand cu data de 24.08

 

 

a mai  patit cineva asa?  pot depune actele chiar daca nu are vechime la noul loc de munca?

 Vechimea în muncă nu are nici o relevanţă. La dosar trebuie să depui adeverinţa de venit, din care să rezulte că persoana respectivă are venituri. E normal că în timp, îţi poţi schimba jobul, important este să ai..nu vechimea în acel job.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da de noua lege stie cineva ceva?S-a votat,a mai zis cineva ceva?Ca din cate am vazut sunt cateva modificari in favoarea noastra....gen.....atestatu il prelungeste de la un an la doi ani.....potrivirea se va face pe plan local...ceea ce cred ca asta o sa faca asteptarea mai putin.....nu stiu asa zic si eu,banuiesc....Voi ce credeti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna dragele mele!

Am reusit in sfarsit sa depun dosarul pentru o noua atestare pentru ca vechiul atestat era expirat demult!Acum am luat-o de la capat insa parca am mai mult incredere si forta ...asa vreau sa cred...de data aceasta voi merge pana la capt...LuliGuran am vazut ca si tu esti din Sibiu ca si mine...poate ne intalnim vreodata.. [:)] Odata cu depunerea atestatului meu s-a adoptat si noua lege a adoptiei...noile reglementari...ce imi place mult e ca valabilitate atestatului e de 2 ani si nu de 1 cum era inainte...In rest...asteptam ancheta sociala...etc etc...Asteptare usoara si voua!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna BebeAnda,

 

Mult succes in aceasta noua etapa de atestare si iti doresc sa ai rabdare sa treci peste toate etapele pe care le presupune atestarea. Fiind din Sibiu ai sanse sa iti gasesti mai repede copilul mult asteptat. Cel putin mai repede decat daca ai locui in Bucuresti. Sper si eu ca odata cu noile reglementari se vor misca mai repede lucrurile.

O toamna frumoasa si "rodnica" va doresc si anul viitor sa ne ducem toate copilul la "gradi"! [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...