Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat..........adoptie(90)


Recommended Posts

Buna seara!

va rog mult , daca imi poate trimite cineva un model de caracterizare...sunt pe punctul de a depune dosarul , am strans toate actele si imi mai lipsesc doar aceste caracterizari ...

M-ar ajuta mult un model sa le arat colegelor de munca.

 

Multumesc anticipat si ganduri bune pt voi toate !  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 280
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

of , succes somebody13

 

noi am primit primul telefon dupa 3 saptamani . a fost cea mai frumoasa fetita din cate am vazut . cu multe probleme , insa . 

 

decat sa fiti impresionati de ceea ce vedeti , mai bine telefoane mai rare . sincer . te afecteaza sa vezi asa probleme la niste ingeri . insa , ceea ce este al vostru este pus deoparte . nu o sa ajunga decat la voi . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anemona79 , caracterizarile trebuie sa fie sincere , fara sa va ridice in slavi si scrise din suflet . 

 

gasiti modele pe net si le adaptati . o sa fii surprinsa de cum te vad colegii . ce retin ei in legatura cu tine . eu am zambit la fiecare caracterizare . m-am bucurat . nu stiam ca reprezint atat de mult pentru ei . 

 

succes 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of , succes somebody13

 

noi am primit primul telefon dupa 3 saptamani . a fost cea mai frumoasa fetita din cate am vazut . cu multe probleme , insa . 

 

decat sa fiti impresionati de ceea ce vedeti , mai bine telefoane mai rare . sincer . te afecteaza sa vezi asa probleme la niste ingeri . insa , ceea ce este al vostru este pus deoparte . nu o sa ajunga decat la voi . 

 Vai, ce repede aţi primit telefon!!!

În Bucureeşti, nici după un an de zile nu primeşti vreun telefon...

 

Ce probleme avea fetiţa?

Voi aţi optat pentru "sănătos" sau "cu uşoare întârzieri în dezvoltare" ?

Pff...noi am optat pentru "cu uşoare întârzieri în dezvoltare". Sper să nu fie grave sau irecuperabile..că asta m-ar da peste cap, în sensul că sunt foarte sensibilă la tot ceea ce ţine de copii / probleme / neputinţă..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

va rog mult , daca imi poate trimite cineva un model de caracterizare...sunt pe punctul de a depune dosarul , am strans toate actele si imi mai lipsesc doar aceste caracterizari ...

M-ar ajuta mult un model sa le arat colegelor de munca.

 

Multumesc anticipat si ganduri bune pt voi toate !  [flo2]

 Anemona, ar trebui să sune cam aşa:

 

Numele meu este ..........şi sunt angajată la........, cu sediul în .........

Menţionez că o cunosc pe (numele tau), din luna .... anul ..., moment în care aceasta s-a angajat în cadrul instituţiei, la (departamentul) 

Pe parcursul celor ....ani, am remarcat faptul că .....este o persoană raţională, foarte atentă la detalii, acţionează cu grija, calm şi diplomaţie, în toate activităţile desfăşurate în cadrul instituţiei, fiind o persoană serioasă din punct de vedere profesional. 

de asemenea este o persoană....... caracterizare pur si simplu...

 

La final: 

 

Această caracterizare este folositoare ..........., la întocmirea dosarului de adopţie la Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului ............

 

 

Am lăsat un paragraf de caracterizare mai sus, ca să-ţi dai seama cât de cât cum ar trebui să sune.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

isabela , nu este o regula asteptarea . daca cineva cunoscut a asteptat mai mult , asta nu inseamna ca si tu vei astepta . :) 

 

conteaza mult daca in perioada respectiva sunt copii adoptabili in categoria specificata . atat . la categoria pana in 3 ani , cei mai multi copii devin atunci adoptabili si sunt luati de primele familii care ii vad . noi am avut noroc pt ca anul trecut multe fetite au devenit adoptabile in perioada de atestare si mai aveam o familie in fata ca vechime . sansa a fost de partea noastra pt ca in judetul nostru - din pacate/din fericire sunt multi copii adoptabili . ca si numar , imediat dupa bucuresti ( care are 6 sectoare ... ) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...