Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi de sept-oct 2011 **17**


Recommended Posts

  • Răspunsuri 125
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neatzaaaaaaa

 

Klau, ieri ne-am intors :D azi iar la servici :(((((((

mi-e somnnnn!!!

 

a fost fain in concediu, dar nu mai fain decat anul trecut.

statiunea nu era cine stie ce si nu aveai ce sa vizitezi in jur, asa ca a fost o vacanta gen plaja, somn, masa.

numai ca nici asta nu a mers extraordinar fiindca vremea nu a fost f buna, o zi chiar a plouat de-a binelea; iar Bibi se trezea la 6:30  [alcool] si la pranz baga 3 ore si chiar mai mult, deci apucam plaja doar cateva ore dimineata...

am incercat sa n-o lasam decat o ora doua sa doarma si s-o culcam mai tarziu, ca sa nu se mai trezeasca la 6:30 si tot asa se trezea :))

ni s-a stricat si dvd playerul de desene din a doua zi, asa ca la terase cand era de mancat trebuia distrata fata ca n-avea rabdare :D deci munca pe mami.

dar ea a fost in forma, ne-a dansat, ne-a pupat, ne-a distrat.

a invatat multe cuviinte noi, ne-am iubit si dragalit, ca asa ne ajunga :)

acum am creeat un monstrulet mic ca azi dim a trebuit sa-i punem desene :)) fiindca acolo cand se trezea ii puneam si s-a invatat :D

trebuie s-o dezvatam usor usor de proastele obiceiuri pe care tot noi i le-am creeat :D

 

o sa pun poze pe facebook in curand ca deja tot familionul tipa dupa ele :D

 

voi ce faceti?

 

bravo pt gradi/scoala celor care au reusit.

la multi ani tuturor sarbatoritiilor!

sanatate bolnaviorilor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

May, bine ai revenit! Vezi cum e cand doarme copilul 3-4 ore la pranz? In mod normal noua ne convine ca avem un respiro dar pentru a iesi din rutina zilnica si a ne departa nitel de casa asta ne incurca rau.

Eu am descoperit si ca al meu ne-a mostenit si are rau de masina. Am fost intr-un weekend la ferma animalelor, in Pantelimon. Am facut cu taxi cam 45 min pe drum. Dupa vreo 30 min era palid, transpirat si moale si apoi a vomitat in taxi. Cand mai creste incerc sa rezolv pe cale homeopata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci Mihaela. mi se pare nasol sa doarma 3 ore :D

mai ales in vacanta :)) toata lumea la plaja si noi in apartament dormind :))

noroc ca apartamentul era f fain. si hotelul era fain. asta a fost cea mai faina chestie din vacanta.

aveam un balcon maaaree, unde imi puneam salteaua si faceam plaja cand dormea Bibi :D

 

cu raul de masina nu stiu daca o rezolvi vreodata. eu si acum am rau de masina, numai cand conduc sunt ok. in rest treebuie sa stau pe scaunul din fata si sa ma uit drept in fata, nu la stanga, nu la dreapta.

pot sa zic ca e ceva mai bine, ca mai in tinerete mi-era rau oricum.

probabil ca merg mai mult cu masina si s-a mai obisnuit organismul.

din fericire Bibi nu ma mosteneste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGERAS ce frumos povestesti tu de pitici! cred ca sunt adorabili [:)]

MIHAELA, va doresc sa va faceti bine cat mai repede, sa va puteti linisti si voi. Stiu ca e greu cand sunt bolnaviori

MAY welcome back! [pup] Sa va fie de bine cu vacanta! Si la noi mai nou R doarme 3-4 ore la pranz. Noi profitam de asta in weekenduri si dormiiiiiiiiiiiim [:D] dar in vacanta, intr-adevar nu e asa placut. Bona nu a fost cu voi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ha ha, ce sa fac cu bona dupa mine? :D

nici nu ma gandesc s-o iau in concediu. pai eu abia astept sa stau cu Bibi si cu sotul si sa ne iubim si dragalim cu Bibilicu' :D

e si cuminte ratzushca mea. a inceput ea sa mai faca crizute dar sunt usor de gestionat.

am avut un pic de treaba cu mancarica fiindca vroia numai dupa bunil plac :D

a fost haioasa intr-o seara ca i-am luat pui cu legume ei si eu imi luasem o pizza. si arata cu degetul la pizza mea si apoi la ea in guritza. vroiam sa ii dau pui si facea: Yak si arata iar la pizza si facea Bibi Bibi aaa. am ras de-am murit.

va dati seama ca am sfarsit manand pui cu legume  si ea pizza :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!

 

MAY ...poftea si Bibi [:D] Ma bucur ca e cuminte. Deh al mau e zvapaiat rau, energic. Dar a inceput sa fie mai ascultator (ptiu sa nu il deochi!).

Cum stai cu pregatirile pentru ziua lui bibi? Noi mergem si il sarbatorim in weekendul viitor la bunici, cu verisoarele. Nu are prieteni de varsta lui sau macar de varsta apropiata, cel putin pentru moment. DAR II PLAC FETELE! asta e sigur!

 

Abia astept weekendul. Sunt in curatenie, pfiu...sa mai "luminez" un pic casa... Toate sunt cu susul in jos, mult praf...poate pana la Craciun termin.

 

o zi frumoasa va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza.

 

sambata viitoare o sa fie. am 10 copii confirmati, incluzand-o pe ea. mai astept 3 raspunsuri azi.

nici eu nu stiu cum am strans atatia :)) si am 2 care au anuntat ca nu pot veni :D

sunt prieteni de-ai nostri, colegi si cativa de la grupurile unde merge ea si s-a imprietenit cu ei.

o sa fie cam 8 copii de varsta ei, 2 de vreun an jumate, unu sub un an si vreo 2 de 3 ani jumate.

deci varste apropiate.

o sa vina o tanti de la grupul de muzica unde merge ea joia si o sa faca activitati cu ei vreo ora. apoi la liber pe acolo. e o sala mare si avem jucarii ca am vorbit cu tipele de la grupul de copii la care merge ea in aceeasi locatie si ne imprumuta jucarii. au de astea mari, topogane, masinute, mese de activitati etc.

trebuie sa ma gandesc ce sa le dau la pitici de papi. ca le aduc de acasa pe toate. la adulti le dau ceai, cafea, suc si niste croissante.

probabil la pitici fac platori cu sandwiciuri, rosii, ardei,masline etc. platouri de fructe, niste suculet si tort.

dupa sindrofie am invitat si cativa prieteni acasa la noi deci trebuie sa ma gandesc si acolo ce fac :D cred ca o sa comand pizza :D

 

noi avem casa luna. 10 zile cat am fost plecati a facut bona curatenie generala :D

m-as scos :D

bine, a fost planuit asa :P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...