Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi de sept-oct 2011 **17**


Recommended Posts

  • Răspunsuri 125
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor,

 

Mi-a luat 5 min pana am reusit sa ma loghez pe noua platforma..

 

Ma iertati ca nu sunt o memebra activa, dar va citesc cu drag cand am timp. Al meu nazdravan, creste, face numai nebunii. Nu vorbeste decat f putine cuvinte, combinatie englezo romana (yea in loc de da.. ), par avem tot putin  [batcap]. Imi amintesc ca numai eu si May ne plangeam de lispa parului, sper ca voi May stati mai bine la capitolul asta acum! Legat de par, mai e cineva oare cu par ff putin?

 

Mihaela vroiam sa-ti spun din experienta mea, eu cand l-am intarcat, i-am dat intr-o seara sticla cu lapte (la vremea aia el deja obisnuia sa bea lapte cu biberonul si in timpul zilei, numai seara il mai alaptam), l-a acceptat fara nici o problema, l-a baut si s-a culcat. Eu credeam ca o sa ceara sa suga dupa. A doua seara a cerut la san, a supt ff putin si aia a fost ultima oara cand a supt, a 3 zi i-am dat sticla si asa a ramas. Fara nici un fel de planset din partea lui, ca din partea mea a fost... Mi-a fost tare greu si mie dar deja dupa cateva zile ma bucuram si eu de o ora libera in plus pe seara!

Orice metoda ai alege, iti urez succes si o trecere cat mai usoara.

 

Fetelor din tara, imi spuneti si mie va rog ce fel de scutece folositi voi? si de care sa ma feresc? Venim in vizita in Romania si nu stiu ce marca sa cumpar.

 

Va pup, sa aveti o zi frumoasa!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Broome: Noi folosim pampers active baby marimea 4. Nu am avut vreodata probleme gen iritatii de scutec. Nu am facut experimente asa ca nu stiu cum sunt alte feluri. Dani are oroare de biberon. Nici sa nu vada asa ceva. Cand a inceput sa bea si altceva decat de la san, a trebuit sa ii dau direct cu sticla de apa normala si cu diferite cani obisnuite. Nu a acceptat altceva. Nu merge substitutia asta. E si mai mare si banuiesc ca trebuie gandita altfel intarcarea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatzzzaaaa

Broome, ma bucur sa te recitesc.

Noua ne-a mai crescut parul si e blond nisip, foarte frumoasa culoare are. tot rarut pe cap, dar are chica si e chiar lunguta, pana la jumatea spatelui cand e ud parul. ea e creata, mititica :)

 

in Romania eu foloseam pampers.

 

Pinky, ma bucur ca e Dani mai bine si ca burtica creste. :)

 

eu am un nou sef de ieri si are o moaca nasoala :D pare nesuferit :D om vedea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PINKY creste burtica, creste, bravo! [:)] Cand ai DPN-ul?

BROOME sa scrii mai des despre voi. Asa putine am ramas... Pampers active baby folosim si noi.

MAY poate aparentele inseala si sefu e ok [:D]

 

Noi avem probleme cu constipatia. Pana acum vreo luna totul era ok. De ceva timp se chinuie, in ciuda faptului ca bea foarte multa apa (uneori poate chiar mai multa decat beau eu)  si mananca o groaza de fructe intre mese. Plus iaurt etc etc. In week s-a chinuit asa tare si a facut un kk tare, uscat si cred ca s-a fisurat un pic, pentru ca avea si sange rosu [:(]. Statea pe olita, se chinuia sa faca, plangea si se tinea de mine, parca ma implora sa il ajut. Mi-au dat lacrimile cand l-am vazut. Cred ca era dureros pt el. Of!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIHAELA al meu nu prea serveste fructe fierte. Oricum, in perioada asta prefer sa ii dau fructele crude si le mananca foarte bine. Ma gandesc sa nu fie de la covrigi /stiksuri ce mai rontaie pe afara. Dar din astea nu manaca multe. La cata apa bea si la cate fructe mananca, eu una nu am nicio explicatie. Mai ales ca avea tranzitul normal inainte. Adica era regula, dimineata facea kk. deh...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai e o explicatie: se abtine. Si cu cat face mai tarziu fata de momentul cand ar trebui, cu atat mai intarit e caca. Si asta e un cerc vicios. L-a durut o data or something sau s-a abtinut ca vroia sa se joace, nu sa se intrerupa pt caca. Cred ca solutia ar fi sa ii provoci cu ceva o diaree cat sa ii golesti intestinele si sa discuti cu el despre a face cand ii vine, chiar daca e joaca interesanta. Sau sa ii amintiti daca nu se poate cu explicatii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!

 

Multumesc [pup] DPN e 20 ian.

 

May, stiu ce zici cu sefii [:D] daca e ceva ce nu-ti place la el de la inceput sunt slabe sanse sa iti schimbi opinia... bine se poate sa fie si cum zice Klau [pup] ne anunti tu [:)]

 

Fetelor, imi pare rau ca piticii vostrii se confrunta cu constipatia, noi nu am avut probleme in aces sens, totusi puteti incerca dimineata sa le dati un pahar de apa.

 

Broome, noi folosim Huggies. Frumos ca veniti in tara, cred ca aveti drum lung. Sa aveti parte de o sedere frumoasa!

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor de raspunsuri!

 

Eu am folosit Huggies cand era mic si se irita de la ele. Am trecut la unele mai ieftine si nu s-a mai iritat. Acum i-am mai pus din cand in cand Huggies ca am avut primite si vad ca a fost ok.

O sa incerc Pampers in Romania, nu i-am pus niciodata din astia.

 

May, ce par lung aveti :) Si al meu tot blond nisip il are.

 

Al meu se constipa de la orez, daca intr-o seara a mancat orez a doua zi nu mai face nici un kk, el de regula face de vreo doua trei ori pe zi.

 

Klau, daca nu i-ai dat deja, sa incerci poate sa-i dai niste prune uscate?

 

Pinky, felicitari pt burtica!

 

Avem drum lung, 36 ore de cand plecam de acasa de aici si pana ajungem la casa parintilor in Romania dintre care 23 de ore de zbor. Sunt f stresata cum se va comporta Lucas, o sa fie extrem de obositor.

 

amr 2 zile :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...