Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Andanii, nu am sa mai pun tarate de ovaz, desi am pus cam 3 linguri la un kg de branza! Si nu am sa mai pun, pentru ca se simte ceva balos in budinca, de la tarate! [:-@]

 

Olimp, si eu mananc destul cantitativ, insa respect cu strictete combinatiile si mai ales nu mananc nimic cu IG>35! [:)] Pentru inceput poti manca cantitate mare, insa pune la punct combinatiile si alimentele permise... si in timp ai sa vezi ca iti intra in reflex!

 

Si eu ma ingras de la struguri - e si normal, au IG 45-50 - mai bine fara! Fructele in general ma tin bine pe loc! [:)]

 

Child, mananci foarte putin! E adevarat ca alunele sunt calorice, insa doar atat ai mancat spre seara?! e bine ca poti...

 

Eu am o problema.... iau masa principala a zilei cand ajung acasa la ora 16... in general mai gatesc cate ceva pentru a doua zi, si pentru ca pe la ora 18 ma apuca foamea, nu ma pot abtine sa nu gust/mananc din ce gatesc pentru a doua zi... cum a fost aseara cu budinca de branza... mancasem peste deja si peste o ora (pe la 19), am terminat budinca si am mancat si din asta! [fri] Nu am sarit calul, insa se aduna!

 

Caress, hai vino pe la noi, gata, s-a terminat vacanta!  [soricel]  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Brandusik prefer sa fac eu humusul pentru ca in acest mod stiu exact ceea ce mananc ... de cate ori am cumparat gata facut l-am aruncat , de doua ori nici nu am apucat sa-l gust [batcap] .... din cauza ca mirosea foarte ciudat nu am putut sa pun gura pe el  [fri]

 

Claudia sa stii ca si eu gatesc seara ca doar ziua-s la lucru nu ? .... ghinionul meu fata de tine e ca ma apuc mult mai tarziu si o termin in general pe la 21 , 22, 23 cand evident ca nu mai pot gusta nici macar o gura .... nici macar sa dau gust mancarii nu iau vreo lingura .... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata pe la pranz,

Dar aici e chiar dimineata :)

 

Da, si eu vreau sa imi cumpar humus. Cand am slabit data trecuta, mancam tot humus din asta.

Am facut si eu dar cred ca nu am nimerit tahini prea grozav, nu iese asa bun.

 

Si eu gatesc tot seara dupa 8.30, dupa ce termin temele.

Dar nu mananc, eventual, decat gust.

 

Si masa de seara e pe la 5:30-6, si dupa gata.

 

Azi am ceva chiftele cu rosii la mine, diseara planuim omleta cu multa salata verde, rosii, castraveti si branza.

 

O zi buna si conforma,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Azi,foarte aglomerata,asa ca am mincat:

MD-un strugure

P-2 mere

G-o salata

C-inca nu stiu;posibil somon

Cica ma duc la alergat. Nu prea imi intru ca lumea in ritm si-d obosita.Incep sa produc niste mincaruri conforme ,sa am din ce sa aleg.

Am in proiect o salata de vinete,ardei copti ,o ciorbita cu dovlecei si niste somon in tigaie de teflon.

Caress,cred c-a ramas pe acolo.

La mine se simte pe haine ca m-am rotunjit.

Pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello girls...Nu, n-am ramas pe acolo, desi tare mi-as fi dorit...Sunt zob dupa drum, in veci nu mai plec fara masina...desi am dormit 14 ore adunate de ieri de la 4 pana azi la 10 cand am ajuns...Azi am fost numai pe drumuri, si maine voi fi la fel, dau o fuga pana la Buzau cu parintii mei, ca are tata intalnirea de nu stiu cati ani de la terminarea liceului, asa ca maine ma scol la 5.30 [batcap] [batcap] [batcap] [batcap]

 

Cum va spuneam-sau ii spuneam Danei pe fb, am murit de foame, dupa primele 3 zile eram deja satula de branza rosii si peste de nu mi venea sa mai mananc nimic, urasc bucataria greceasca din tot sufletul...Mancare grasa, grea, nicio supa, nicio alta garnitura in afara de cartofi prajiti si orez, doua salate amarate, si alea inundate in ulei, si tzatziki.N-am prea gatit ca nu era o mare bucatarie, aveam o tigaie amarata de inox in care nici o omleta nu puteai face,o oala si o plita electrica, pe care eu nu prea stiu sa o folosesc.Ideea e ca dupa 3 zile aveam patratele pe burta si eram supta ca o ogarca,ma speriam cand ma uitam in oglinda. [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Asa incat am inceput sa calc stramb voit si constient, ca sa mai am ce intoarce acasa, culminand cu ultima zi in care am mancat gyros vegetarian cu cartofi prajiti, inghetata, cafea cu zahar, am baut chiar si putina coca cola-oribila dealtfel.Nu m-am cantarit, o sa ma cantaresc maine, dar nu vad schimbari esentiale, poate vreun kg in plus sa am-nici nu mai stiu cat aveam cand am plecat.Am facut atata miscare, mai ales mers pe jos urcat coborat pe stanci, incat cu toate loukoumadele insiropate nu cred ca e grav.Efectul imediat insa a fost incredibil, parca as fi baut 5 espresso unul dupa altul.O stare de agitatie si excitabilitate ca a copiilor mici care mananca prea multe dulciuri.

 

Acum imi fac un dus si ma duc la sala.Revin cu povesti si poze.Oricum Thassosul este incredibil de frumos!!!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!

Am inviat cat de cat, am scapat ieri de branula, dar am ramas cu o umflatura rosie si dureroasa, am masat cu diclofenac, a ameliorat putin, dar am descoperit crema minune, care a avut efect imediat, si anume o crema pe baza de extract de lipitoare :)). cred ca in cateva zile scap si de beleaua asta. In continuare sunt ffffff obosita, mananc prost, asa ca am ajuns la 62 kg, ceea ce nu ma supara, dar nu-mi convine ca sunt obtinute prin infometare...Am senzatia de foame, dar mi-e greata permanent si ma doare bila....eh, ma reglez eu., am pun pe picioare si ma intorc la sala si sa vedeti atunci foame! Acum nu sunt inca in stare, obosesc doar daca merg o statie pe jos...

 

Olimp, nu te ghida dupa meniul meu, ca e meniu de infometare, de convalescenta :)

 

Azi am mancat:

 

md: cam 10 boabe de struguri si 6 prune mici

pranz: supa de legume, salata de rosii cu branza si putina sunca, o cafea

seara: 2 pere

 

 

Caress, dulcetica, bine v-ati intors!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok fetelor mi-a revenit sufletul la loc.. [:)] ..deci pot papa...

 

eu am incept acum asa babeste sa citesc..si incep sa pun in practica princiipiile de baza ..sper sa vad ceva rezultate pana la botez in octombrie ..am o luna la dispozitie tare mi-ar place sa dau jos vreo 4 kg ...

 

si fe mine fructele ma ingrasa..incer sa manac mai putine si sa o dau pe legume la cuptor..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Bine ai revenit, Caress! Cum de te-ai saturat de peste dupa 3 zile?! eu cred ca as putea sa mananc toata viata numai peste si nu m-as satura. Zic eu asa, de fapt n-am incercat niciodata.

Brindusik, bine ca ti-ai recuperat tableta!

Ariel, ma bucur ca ti-ai revenit si ca ai scapat de branula [pup]

 

Na, ca s-au trezit puradeii!

Azi e ziua lui Mateiasu-Coconasu, face doi anisori. I-am facut pentru gradinita (pe comanda) niste briosele frumusele si zglobii, fara conservani-fara coloranti, pacat ca nu am poze sa le vedeti, poate fac doamnele la gradinita.

 

Repede meniul de ieri:

MD: iaurt cu merisoare crude (mi-a adus socrul de la Toplita) si o felie de paine din faina integrala cu tarate (nu stiu exact in ce cantitati).

P: o salata cu de toate: sunca, cascaval, cruditati, ou fiert, masline, etc
G: 3 mere

C: un covrig [:(]

G: nuci fragede

 

Va pup [pup] [pup] [pup] [pup] [pup]

Ma bucur sa vad atata mobilizare [batetoba] Bravooooooo!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Ninha sa-ti traisca printul, sa fie sanatos! [:)] Mananci foarte putin; eu lesinam daca mancam atat! [fri]

 

Caress, bine ai revenit! In Thassos doresc si eu sa ajung; sunt iremediabil indragostita de Grecia si de bucataria lor! [il]

 

Ieri:

md: budinca de branza

p:iaurt si budinca de branza

ora 16: ciorba de vita

c: vreo 2 felii muschi tiganesc si un rest de budinca de branza

 

Am facut aseara un drob, iar pentru week am in plan conopida cu cascaval, briose de ciocolata, saramura de peste! [:)]

 

O zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...