Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata montigils  [pl]

meniul meu de ieri :

md. tarate de ovaz cu iaurt degresat + cafea cu lapte 

g. ricota pe o felie de drob de pui

pr. ardei umpluti + rosie

g. o pulpa de pui copta cu hrean

ci. un pastrav copt pe sare cu hrean

 

Ariel ma bucur ca esti mai bine  [flo2]

 

Ninha sa stii ca dupa doua saptamani de mancat peste si vietati marine am zis ca nu mai mananc un an .... dar nu a fost asa , dupa o saptamana deja mi-am facut peste ..... deci daca-ti place pestele sigur poti manca cat cuprinde a la long  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

claudia...rezistai si tu...sa stii ca nu e scris nicaieri..cel putin nu pe unde am citit eu...ca  un om trebe sa manance cantitati mari...chiar am vazut de multe ori vedete de la hollywood care tin diete cu mancare de bebelusi(si borcanasele alea is a naibii de mici) [flo2]

 

ninha da poate pui o poza cu mateias si cu mirciulica k eu sincer nu l-am vazut pe matei [il]
Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Azi:

MD -strugure

P-o salata,3 wasa cu zacusca

C-ciorba piept de pui cu dovkecei

Ai eu as minca fructe de mare si peste nonstop. Totusi daca-s prea prajiti nivi eui nu pot minca.Prefer mincarea light,asa ca ma invit la saramura.

Ninha ,La multi ani![pup]

Sa-ti traisca minunatul, sa fie sanatos ,cuminte (hihi) si distractie placuta!

Ariel,sanatate! N-am citit din urma,asa ca nu stiam ca ai fost bolnava. Sper ca nu ti s-a tras de la prea mult sport si dieta monti.

Va pup si va doreesc o zi perfecta! [pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandu, sunt convinsa ca un om poate trai si cu cateva firmituri pe zi; insa nu poti sa-mi spui ca cele de la Hollywood, nu dezvolta frustrari si complexe?... devin obsedate de "oase goale" si suparate pe viata... nu e cel mai bun exemplu!

Eu as da exemplu cu cei care adopta un regim de viata sanatos, care mananca echilibrat, meniu bazat pe fructe si legume, putine lactate si carne deloc, mult peste si multe seminte... astia sunt cei pe care ii admir eu si mi-as dori sa pot ajunge vreodata sa adopt un astfel de stil... insa acum sunt inca sub influenta poftelor, depind de cei din jur si de ce este in jur! Poate in viitor se va deschide si constiinta mea spre un stil de viata sanatos. [:)]

 

Dulce, te astept cu drag maine la ora 12, la un peste la gratar in zeama cu ardei iute si cimbru! [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inteleg ce spui claudia..alea oricum is frustrate pe orice...dar nu cred ca marea lor frustrare e de la lipsa mancarii..cat despre pofte..toate suntem pofticioase..ca mai in gluma mai in serios de asta am ajuns sa avem kg plus ([barfa] mai putin carmen care e imuna nu numai la pofte da si la mancare [il] )

 

 

apropo de dieta sanatoasa...sora mea are dieta aia..vegetariana, peste mult, vege si legume si seminte la discretie...insa..apropo de frustrari..in saptamana ei sanatoasa si la dieta...si-o bagat o zi numai dulce..ca are patiseria la parterul cladirii [ups] ..dar acu cik s-o potolit ca i-a spus dentistul ca cea mai nashpa chestie pentru dintii nu e ciocolata ci sunt patiseriile..si cum are dintii si asa in pioneze...s-o calmat

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele,

 

Ninha, "La Multi Ani" lui Matei!!

Sa fie sanatos si sa aibe numai bucurii! Cuminte deh, ca orice copil.

 

Brandusa, si eu tot planific meniu de sapt. viitoare.

Eu planific musaca de conopida, plus o supa de pui, si  snitele (ptr restul casei).

La un moment o sa fac si peste la cuptor cu ceva orez integral.

 

In rest, salate si paste cu sos tomat.

 

Ani /Puisor, mai vino, sa mai planificam meniuri. Eu sunt intrata in paine cu gatitul :) vrand-nevrand.

 

O zi buna si conforma,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Ninha pt Matei! Sa creasca mare si sanatos!

 

Dulcetica, mi s-a tras de la un streptococ rebel, dar i-am venit de hac. Acum incerc sa imi refac fortele, maine vreau la sala, mi-e dor sa ma doara muschii :))

 

Azi am mancat asa:

md: un mar si jumatate de para

pranz: supa de legume, fasole verde cu pui si salata de rosii cu branza

cina: va fi un gratar de pui cu rosii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pus cateva poze pe FB, nu prea am avut timp sa le selectez, si nici chef...zici ca sunt parasutata...Nu am mai plecat la Buzau, slava Domnului...

 

Rezultatul concediului, 56.3 azi, deci sunt cam tot pe acolo, nu se mai lipeste nimic de mine, vad...La sala greu, cu mancatul conform greu totul e greu zilele astea...:)))

 

https://www.facebook.com/laura.valculescu/media_set?set=a.10201706448094637.1073741825.1583275111&type=1

 

Ariel, ma bucur ca esti bine...am citit epopeea cu branulele, ingrozitor...daca eram aici iti faceam eu injectiile.De acum sa stii , daca ai vreodata nevoie, te ajut cu drag.Am fost asistenta pediatra, nu ma ofer in calitate de medic veterinar.:)

 

Ma apuc sa citesc din urma cu atentie, ca ati scris o gramada!Si as face o ciorba, mi-e o pofta de mor, in Grecia am gasit o singura ,,Fish soup'' care era de fapt o supa crema de cartofi cu ceva peste, bineinteles ca nu mi am luat..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariel, ma bucur ca esti bine...am citit epopeea cu branulele, ingrozitor...daca eram aici iti faceam eu injectiile.De acum sa stii , daca ai vreodata nevoie, te ajut cu drag.Am fost asistenta pediatra, nu ma ofer in calitate de medic veterinar.:)

 

 

fara gluma, l-am sunat atunci si pe un prieten veterinar, sa imi monteze el branula, insa era plecat din tara :)). si m-am gandit si la tine, sa stii. sper sa nu mai existe o data viitoare, mi-a ajuns distractia asta acum, pt 100 de ani! oricum, am uitat sa va spun ca sotul meu mi-a facut injectiile in branula de duminica noaptea pana miercuri la pranz. s-a descurcat minunat. ar trebui sa invete sa puna si branula si e bazat:))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...