Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Caress!!! Bine ai venit inapoi. Ne era dor de tine, la toti!

Ninha, la multi ani pentru baietel!

Ariel, sanatate multa!

 

Meniul meu de ieri:

-cafea cu cofeina

MD: 2 nectarine

G: 6 prune

P: salata de vinete, 4 feliute wassa, 1 rosie

C: o urma de humus ramasa de ieri

 

Azi gatesc asa: ciorbita de curcan, gogosari umpluti cu branza la cuptor, pulpite de pui la cuptor cu sos, poate un tort

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, fetelor, ptr urari [pup]

Buna dimineata!

 

aveti dreptate, nu e deloc putin ce mananc eu. Dar daca as manca putin, as suferi de foame tot timpul, si as fi deprimata [:D]

 

Am avut o saptamana ingrozitor de stresanta si  obositoare, aseara am luat copiii de la gradi dupa 7. mi-era ca-i gasesc in strada, nu mai plec dupa 6 de la lucru de-acum, ca mi se rupe inima de mila lor, ca raman ultimii la gradi si vad cum tot vin parintii dupa ceilalti copii, si ai lor nu.

 

Si ieri am mai si mancat prostii [bang] , fir-ar. Noaptea trecuta n-am dormit de grija serviciului, si dupa o nopate nedormita tot timpul mananc tampenii. deci, spre rusinea mea, meniul de ieri a fost asa: (o sa fie tot portocaliu)

MD: merisoare crude, cafea si un covrig

P: ciorba de legume, cotlet de porc, cartofi la cuptor si o feliuta de chec

G: doua felii de paine (integrala + tarate)

C; nuci fragede

 

Azi vreau sa fac o supa de pui (o sa incerc niste galuste din faina de soia, daca nu imi ies, o sa pun paste integrale) Ptr felul doi, pui la cuptor si quinoa cu legume.

 

Deseara o sa merg la teatruuuuuuuu, ieeeee.

 

Va pup, si va doresc un we minunat [pup] [pup] [pup] [batetoba] [batetoba] [batetoba]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Pe mine ma ia depresia ca maninc . Nu apar emoticoane ,ca as fi pus unul cu un zimbet extra large.Imi posteaza totul de-a valma ,nu-mi apar emoticoane.....ce-i cu forumul asta?

Ma vopsesc singura ,la domiciliu si am impresia ca o sa iasa cam inchis,ceea ce nu imi place. Ma fac roscata si tocmai am auzit o mamica blonda spunind baiatului,cu sens peiorativ ,ca parca vad ca iti iei "nevasta roscata".E vreo clasificare negativa,ca as fi vrut sa fiu si eu cool? Pina una alta voi fi cu radacinile vopsite si rezultatul final probabil prea inchis. Ma tine doar 3 saptamini asa ca e irelevant. Imi creste rapid si 80% alb.

Azi:

MD-struguri

P-ciorba de piept de pui cu dovlecei

C-o salata

Ies sa alerg ca ma enerveaza ca-s grasa.

Ma uit si vad la toata lumea rezultate spectaculoase,asa ca va felicit.

Ce faceti sa va simtiti vesele ,frumoase si bine ,pe vremea asta de toamna?

O zi perfecta!

Pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninha, incearca galustele cu faina de naut si cascaval, sunt perfecte, juri ca sunt din gris.Cele doar din faina nu ies cum trebuie,,,Reteta originala e asta:

4 linguri de cașcaval dat pe răzătoarea mică
2 ouă
o lingură unt moale sau topit
Făină de năut – cît să se facă bune de pus în supă.

 

Dar eu pun jumatate tarate de ovaz, jumatate faina de naut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai ce fete gospodine mai sunteti..numai io o lenesa [q]  [q]

 

ninha..deci si tu ca si claudia...daca nu mancati va apuca plansu [flo2] ...got it...

apropo de galuste...ti-as recomanda pe cele din cascaval..is de plangi langa ele de bune  [:D]...reteta data de caress..dar nu pune untu ca ies extrem de grase de simti grasimea pe cerul gurii...eu as renunta la unt si ar fi extrem de perfecte

 

eu mi-am luat neste carne tocata de vita si curcan..o sa prestez piftele la cuptor..si mai am in plan neste mancarica de fasole [alcool]

 

si ca tot vb child...cred ca o sa prestez si eu neste clatite

 

dulcetica si eu ma vopsesc acasa..chiar ma gate gandu sa ma faca iara blonda (sa nu intram in domeniul stereotipurilor legat de blonde [panda]  )...insa ca sa ma fac iara blonda trebe sa incep cu ceva mulet suvite nu cu vopsit tot capu deodata ca pare nenaturel..deci mai am de asteptat vreo 2 luni pana ajung acasa in ro [ph34r]
Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellooooooo

 

Am terminat cu concediile pe anul asta asa ca I'm back for good  [pk]

 

Din Irlanda ne-am intors weekendul trecut dar a urmat prima zi de scoala, cod portocaliu la servici si cumnata din Spania cu fetita de 1 an ca si musafiri  [alcool]  In plus mi s-a stricat masina cu care faceam naveta  [fri] Nu am avut timp nici sa mor. Pe facebook mai intram seara din pat de pe telefon.

 

Dulcetica, LMA cu intarziere, sa fii fericita si sanatoasa si slaba cum iti doresti  [flo2]

 

Branduso, ti-a placut masajul cu pietre? A fost preferatul meu dintre masaje.

 

Ninha, LMA juniorului. Ma bucur ca ati scapat de indoieli si ca totul a fost alarma falsa cu ADHD. Suna bine reteta ta de salata dar ce inseamna maioneza light?

 

Carmen, multe mai ai in program, clar ai nevoie de o zi de 48 de ore  [biz]

Diana, bine ca ai gaz si poti gati normal. Asa e si Stefi cu scoala, dupa 3 luni de relax total abia o trezesc dimineata. Am noroc ca ii place la scoala si nu face mofturi.

 

Ariel, bine ca ai terminat tratamentul si totul a reintrat in normal. Sanatosi sa fim, ca restul le facem noi  [:)]

 

Claudia, oare ti-am mai cerut reteta de saramura? Cu ce peste o faci?

 

Caress, foarte frumos concediu ai avut. Musai sa incerc si eu reteta asta de galuste de care tot povestiti.

 

Olimp, bine ai venit si spor la slabit  [flo2]  Chiar in Cluj stai? Nu ai fost si la topicul mamicilor de Cluj? Mi se pare cunoscut nickname-ul.

 

Cristina, de saptamana viitoare reintru in normal si revin si cu meniurile de weekend. Deocamdata ma multumesc cu ce gateste mama.

 

Dana, te pup ca ti-ai tot amintit de mine dar chiar nu am gasit timp sa intru, sa citesc si sa raspund. Plus ca mancatul a fost tangential doar cu monti din lipsa de timp, provizii si nesomn. Hummus am cumparat o singura data din Lidl dar avea un gust ciudat si l-am aruncat.

 

Am revenit din Irlanda cu un kg in plus dar nici nu ma mir la cata bere neagra am baut  [alcool]  Finutii mei au fost adorabili in costumele populare, adevarate vedete. Si apropo de fructe de mare, am mancat acolo stridii, creveti proaspeti si calcan, un deliciu  [pofticios]

 

Ma bag si eu la concursul de Craciun dar doar incepand de luni. Azi il sarbatorim de hazband( ziua lui a fost marti dar cine sa sarbatoreasca atunci  [sad] ) si facem bab gulyas care e monti dar avem si tiramisu nemonti  [:I]

 

Pe maine facem ciorba de perisoare si pe luni cred ca spanac cu ochiuri. Ca si pachet de servici imi fac mai nou dovlecei taiati felii subtiri, sotati un pic cu ulei si sare, iar peste ei bat doua oua. Foarte consistent alaturi de rosii sau gogosari. Profit cat mai sunt dovlecei  [:)]

 

Cred ca Claudia zicea de alimente care ne stationeaza: la mine sunt clar carbohidratii. Mai ales fainuri, tarate & co.

 

Va pup si sper sa ne atingem targeturile pana la Craciun  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...