Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Ia uitati ce bine arata fursecurile astea http://alinaretetedietetice.blogspot.de/2013/09/cookies-cu-chipsuri-de-ciocolata.html Poate weekendul viitor le fac.

 

Ati incercat? http://alinaretetedietetice.blogspot.de/2013/07/french-fries-falsi.html

 

Si astea vreau sa le fac pt ca am branza telemea multa si trebuie sa o folosesc rapid http://alinaretetedietetice.blogspot.de/2013/03/crochete-de-branza-cu-verdeata.html . Dar le fac la cuptor, nu le prajesc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

puisoaro poate le incerc io maine..fursecurile i mean...
si sa nu decidem subiectul masajului ca ma apuca iara draci..intr-un cuvant...sau cateva...nu l-am mai facut din motive de englezi prosti si neseriosi(vb de firma de taxiuri)...asta e...poate data viitoare o sa am mai mult noroc [bang]  [q]  [q]
 
hai ca vad ca v-ati mobilizat toate cu semnatura...o fac si io acu...la mine dupa cum spuneam vreau -4

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, arata minunat fursecurile alea...trebuiesc incercate, neaparat...

Eu nu mai aveam nimic in casa, asa incat ca sa gatesc ceva trebuia sa fac cumparaturi.Am fost la Lidl si am refacut stocurile de oua, branzeturi, iaurturi-e saptamana greceasca si au niste super preturi si m-am apucat sa fac dulceata de ceapa rosie, pe care o ador, si supa de linte.Am in plan si placinta cu branza si iaurt, cu blat din wasa, a Cerei.Nu stiu daca tot azi, dar de luni incep serviciul si nu prea stiu ce o sa mi iau la mine.

 

Azi dimineata aveam 57.5 kg...cantarul meu a luat o razna,nu ma puteam ingrasa 1 kg de ieri pana azi...desi am mancat mult si bine ieri, totusi conform...nicio abatere de cand m am intors.

Asa incat am fost si doua ore la sala, doar aerobic, fara fitness...maine cred ca nu ma misc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau, fetele!

 

Puishorule, bine ai revenit! Eu consider maioneza light asa cum o fac eu: un galbenus fiert si unul crud, f putin ulei (cred ca undeva pe la 50-60 de g), o lingurita de mustar, multa zeama de lamaie si apa minerala. Oul fiert o face sa aiba consistenta, asa ca pot adauga mult lichid fara sa se inmoaie prea tare.

Oare crochetele alea de branza s-ar face si in cuptor? ca nu mai veau sa frig nimic in ulei.

Ieri tot n-am reusit sa ma tin de Monti 100% (inghetata, bat-o vina!) Nu-i nimic, azi o luam de la capat.

Va pup, duminica faina! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor.Clar trebuie sa ma potolesc cu mancatul, de cand am venit parca am innebunit...Nu era o greseala, cantarul functioneaza, azi aveam chiar mai mult decat ieri, 57.7.Eu ca neoamenii, nu m-am ingrasat in concediu, ma ingras dupa.Adevarul e ca mi-e si jena sa spun ce si cat am mancat zilele astea... [fri] [fri] [fri] Tort, clatite cu ciocolata, papanasi, fructe o gramada,paste cu surimi si legume la 11 noaptea...

 

O fi si urmarea tonelor de zahar si miere pe care le-am consumat in concediu, ma gandesc...ca nici foamea asta disperata nu e normala, probabil ca ceva hipoglicemii am avut...Deci de azi F1 curat, ca nu se mai poate...

 

O sa fac un sufleu de dovlecei, mai am supa de linte, pentru inceput e suficient.Sa vad cum distribui jumatatea de tort care mai e in frigider...Asa ca fursecurile sa mai astepte. [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ardeii copti si vinetele deja depozitate in pungi la congelator. Castravetii la borcane, gogonelele asortate la butoias. Numai cu saramura.

Ma duc sa fac un tort. Vreau ceva bun. Ieri nu am mai apucat.

Meniul de ieri:

-cafea cu cofeina

MD: ness fara cofeina

P: un gogosar cu branza

C: friptura, ardei copti

 

Meniul de azi:

-cafea cu cofeina

MD: sunca, cascaval, salata de rosii

P: prune, ness fara cofeina

C: cascaval, salata de rosii, tort

 

Intreba cineva de reteta de gogosari cu branza: se pregatesc gogosarii ca pentru umplut. Separat se amesteca telemea rasa cu marar si oua. Daca e prea uscata ajustati consistenta cu kefir. Se umplu gogosarii si se dau la cuptor. Ies un fel de gogosari copti cu branza cu marar. Se pot servi calzi sau reci. Se pot lua la servici. Noua ne plac mult.

 

PS-casuta cateilor e izolata, usa pusa, cu usita in ea. Sotz se uita chioras la mine: parca vad ca astia o sa doarma fericiti afara!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

gatit si io azi

 

piftele de la cuptor( curcan+vita) si am mai facut si niste fasole cu bacon [alcool] ..bune rau ambele chestii...nu am mai facut nik dulce...sapt asta bag la monti redus cantitati(doamne ce pofta de mancare pot sa am zilele astea...la mine cand is 4 grade cand is 20 grade [batcap]  [batcap] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...