Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna!

Am terminat-o cu strugurii ca ma tin pe loc si nu trec linia de Craciun.Asta da cadou -5kg .Hai sa tragen tare.

Ieri n-am mai fost la alergat ,ca n-am avut cu cine si-mi era lene.

Azi:

MD-cascaval cu rosii

G-mar

P-o salata

G-mar

C-fasole verde cu usturoi ,salata de vinete si ardei copti cu lamiie

Azi poate merg la aerobic.

O saptamina fara abateri,realaxata si frumoasa!

Pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

ati scris ceva zilele astea; Eu am deja raport -1kg [pk]  (ma chinui de 3 saptamani sa se stabilizeze kg asta [fri] ).

Caress, bine ai venit; asa e perioada de dupa concediu... te aduni mai greu! La tine e mai simplu sa se echilibrezi ca mergi la sala si isi revine repede organismul! [:)]

Child, prezinte-le socrilor mamaliga de tarate de ovaz cu cateva linguri de faina de naut! [biz]

Brandu si eu am avut o stare de bulimie vreo 2 saptamani... se pare insa ca m-a lasat in week asta! [:)]

Ninha, cum o fost la teatru, ce piesa ai vazut? si nu mai papa prostioare (covrigi, cartofi prajiti  [soricel] ).

Puisorule, saramura e simplu de facut - pestele la gratar in curte sau in tigaia de teflon fara ulei; zeama o prepari din apa+cimbru+piper+ardei iute+sare+usturoi taiat felii; lasi apa sa se infuzeze bine si pui pestele cald prajit. iese un deliciu! [:)]  fursecurile alea arata tare bine; o sa le fac si eu! [il]

 

Ieri:

md: salata de rosii, castraveti, ceapa, ardei + drob si branza

p: ciorba de vita

g: mar

c: salata greceasca

g: guacamole, cateva boabe de struguri si o gura mica de must (o fost soacra la tara [fri] )

 

O saptamana frumoasa! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor.

Claudia, si eu ma gandeam sa fac niste must, nu mi aduc aminte, are IG mare sau mediu?Am 3 butuci de vie cu struguri negri, mi-e mila de ei sa i las sa se strice...E asa tragic daca bem must?

Ninha, ai facut galustele?Cum ti-au iesit?

Ariel, ai reinceput sa mergi la sala?Ti-ai revenit dupa infectia aia nenorocita?Eu am o lene momentan...dar m-am dus din prima zi, tragand de mine.Sper sa mi reintru in ritm.

 

Dulcetica, mi se pare ca mananci atat de putin, nu stiu cum Dumnezeu nu slabesti.Poate ca pancreasul tau nu e inca redus la tacere de dieta, din cauza concediilor.Acum sper ca nu mai ai nimic in urmatoarele saptamani...

 

Meniu sambata:

MD- m-am trezit foarte tarziu, am mancat cateva prune

G branza de vaci afumata-125 g, cu ardei gras si rosie-luata de la Lidl, exceptionala.

G dupa sala, o sticla de kefir

C Supa de linte cu ardei copti

  tort de alune si ciocolata-2 feliute-18.00

G prune

C-2 papanasi cu iuart grecesc si gem de capsuni cu fructoza

o felie de tort

 

Duminica:

P-12.00-sufleu de dovlecei-facut tot cu branza afumata si un strat de wasa-tare bun-am mancat un sfert de tava [:-)))] [:-)))] [:-)))]

          o felie de tort

G-1 mar , 1 piersica uriasa

G-2 felii de wasa cu dulceata de ceapa, cateva prune

C 22.00-Supa de linte cu ardei copti-2 castroane mici, 2 felii de wasa

  o felie de tort

Am mancat foarte mult seara, am dormit ingrozitor de prost...

 

Nu am decat iaurt grecesc , cu 10 % grasime, in casa...nu stiu ce sa mananc dimineata...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. La mine stagnare. Trebuie sa reduc fructele, dar parca nu as vrea, ca de luna viitoare raman numai merele si citricele...

 

Azi:

-cafea cu cofeina

MD: 1 iaurt mic 0.1% cu fulgi de ovaz

P: 2 gogosari mici cu branza

G: 2 nectarine

C: 1 felie tort si 1 pahar kefir

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Carmen, acum vad, ai slabit 16 kg????Frumos rezultat, sunt mandra de tine!!!! [flo2]

 

Later edit:Fetelor, eu azi am 58.5!!!!!!Voi credeti ca este posibil ca un om sa ia 3 kg in 3 zile, indiferent de cat de mult a mancat?DPDV fiziologic e absolut imposibil, desi eu asa eram...daca mancam normal, pe saturate, reuseam sa iau si un kg /zi.Doar ca ma opream imediat, nu am incercat niciodata varianta cu 3 kg in 3 zile. [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Partea buna e ca arat f bine la fata.Si sunt distribuite uniform, frumos, nu sunt toate pe burta....Boh, nici nu stiu ce sa mai zic...sa le tin, sa le dau jos...?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kilele astea sunt reculul de la concediu. Pateam si eu asa. Pe moment nu se vedea, apareau dupa o perioada.

Daaaa, sunt o minunata! Vreau si eu sub 60... stiu ca sunt deja pretentioasa... dar vreaaaaaaaaau! Da' daca se poate nici sa nu renunt la fructe. Of, de mult nu am mai mancat atatea fructe, nu stiu ce m-a apucat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress (da, da, sunt si la topicul asta:))) si mie mi s-a mai intamplat in trecut sa iau kg cu intarziere...  Asa mi s-a intamplat anul  trecut prin iunie am luat cateva kg (de la carbohidrati, dulciuri), de m-am apucat de Rina pana la urma si am rezolvat. Ideea e ca mananci, nu pare sa se puna, esti linistit ca iata, te-ai stabilizat si, apoi bum!

 

Zicea cineva mai sus de maioneza light... Aveti voie avocado la F1? Parca are IG mic... 

 

Eu fac numai maioneza de avocado, pe cea de ou cu ulei nici n-o mai cunosc:)))

 

Avocado copt bine+putina apa+sare+mustar+suc de lamaie - toate in blender. Iese delicioasa, are exact gust si consistenta de maioneza, doar ca e verde. O consumam cu conopida sau broccoli la abur, ciuperci, in diverse salate etc etc, ca pe orice maioneza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, nu stiu ce fructe mananci si in ce cantitate ca in meniul tau nu e niciodata mai mult decat un fruct!? [:-@]

De mancat ce sa mai zic... daca manaci cum scrii aici, ma mir cum de nu slabesti... pranzul si cina sunt de fapt, la tine,  gustari in mod normal! Scuze, dar mananci foarte foarte putin...nicidecum monti! [:)]

 

Caress, mustul are mult zahar, ca si strugurii de fapt! Kg tale sunt clar din concediu sau de zilele astea cand zici ca ai mancat mai mult! Asa am patit si eu dupa concedii... acum am stagnat 3 saptamani dupa mare!  [:)]

 

Carolina, avocado e bun in F1... eu fac frecvent guacamole... si aseara am avut la cina! [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...