Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

caress, mananca-ti fructele alea, macar mai bagi ceva la stomacel! Si maine ia-ti mai multe chestii la tine. Chiar daca mananci mai mult, macar sa fie conform. Of! Numai de la zaharul ala ti se trage!

Eu tocmai mi-am mancat cina:o felie tort si 1 pahar de kefir. Inutil sa iti spun cat te pomeneste sotz.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

m-am tinut de meniul pe care l-am pus ieri pentru azi...mai mult sau mai putin

Md: pahar kefir, 2 felii integrale cu brinza.. fresh  de mere 

G: nectarina, energizant, ceai cu lapte

P: fasole cu 2 wasa

G: nectarina

C: rosii cu piftele si 2 wasa

 

hm..cam multi carbohidrati..da am facut eu o socoteala asa per total cred ca am balotat cam 1200 daca nu si mai putin...maine o sa am cam acelasi meniu mai putin freshul de mere (daca nu  mi-l vara sub nas iara andy [alcool] )..si elimin si energizantu..hai ca incetu cu incetu ma dau eu pe brazda...

o sa am acelasi meniu pana termin kefiru...adik pana joi probabil... ca dupa o sa incer banane cu un pahar de apa dimi am cetit ca face minuni ca are potasiu si nush ce treburi de inhiba detentia de treburi si nu se produce testu adipos...daca am inteles io bine [ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna!

caress, exact ca tine am patit eu dupa vacante. ma uitam la graficul meu, am inceput sa iau in greutate fix dupa vacanta la Barcelona si asa am tot tinut-o pana acum, cand am bolit. Cert e ca din iunie pana la sfarsitul lui august am luat aproape 4 kg, ceea ce e ingrijorator, ca nu am facut abuzuri multe si mari, insa m-au costat...Inainte de bolesnita aveam 64.5, acum am 61.5, am avut chiar 61, insa am inceput sa mananc si se vede :).

Mi-am mai revenit dupa belea, insa m-a cam suparat colecistul, cred ca de la tona de antibiotice s-a revoltat, saracul, dar i-am dat cu colebil, anghirol si liv 52 si vad ca azi a fost ok. La sala nu am ajuns, caci am fost si inca mai sunt lesinata, incerc sa ma hidratez si sa ma vitaminizez cu sucuri de legume, cu salate, cu fructe.

Oricum, de miercuri sunt la expozitie, asa ca fara sala, apoi inventar, cred ca abia de la 1 octombrie o sa reusesc sa ma duc iar. Am vorbit cu patronul de acolo si mi-a reportat abonamentul pe luna viitoare, nu asta e problema, ci ca mi-e ciuda de mor, caci intrasem intr-o forma super, aveam rezistenta si energie, faceam cardio cu placere, in sfarsit si acum...s-a dus totul de rapa....sper doar sa intru iar in forma de dinainte de belea.

 

Hai sa va spun si ce am mancat azi, daca tot stau la "palavre":

 

md: strugure

gustare: un pahar de suc de rosii

pranz: supa de legume, mancare de fasole verde cu pui, rosii cu branza, un ness slab

gustare: 4 patratele de cioco amaruie

cina: o cutie de perle de branza cu pesto si ceapa verde :), putin ulei de masline si un kefir.

 

Va pup, ma duc sa bag odihna, caci trebuie sa ma repar, ma asteapta o perioada grea si tensionata, abia astept sa treaca si asta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimiineata!

 

Ninha, eu am facut crochetele de branza in tigaie de teflon doar unsa cu ulei si au iesit foarte bine.

 

Carolinah, super idee cu maioneza de avocado  [:)]  Si e si mai gustoasa decat maioneza normala.

 

Branduso, tine-o tot asa da de merge in jos cantarul  [pk]

 

Claudia, nu iei cam repede pranzul? Eu mananc dimineata acasa pe la 6.30 si iau pranzul la 13-14. Si atunci cina e la ora 18-19 si gata cu mancatul.

 

Dulcetica, cu detalii despre Irlanda revin mai spre seara.

 

Azi de dimineata am vazut prima scadere pe cantar si sunt mega incantata mai ales ca nici nu am fost conforma 100%

 

Meniu ieri:

MD: conopida cu maioneza, paine integrala, rosii

P: broccoli cu smantana, nuci si ceapa

C: ton prajit, legume, tiramisu( ultima portie)

 

Azi:

MD: avocado, rosie

P: piersici, cascaval, iaurt

C: spanac scazut cu ochiuri

 

O zi usoara sa aveti  [pup]  [pup]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Puisorule, nu pot manca mai tarziu, striga foamea langa mine! [:)]

 

Aseara am fost bulimica [fri] ... ufff...am avut diverse motive... [fri]

 

Ieri:

D: cascaval, rosie

G: mar/briosa ciocolatoasa (cu pauza)

P: drob, budinca conopida, ardei rosu 

C: ciorba vita, dulceata de prune (fara zahar)

seara: ou prajit (fara ulei)+cascaval, rosie [ph34r]

 

Drept urmare dimineata nu imi era foame, asa ca am baut un pahar cu apa! [:I]

 

Brandu, merge pe 3 randuri, insa randul 3 sa fie numai scris, fara semne.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragelor.Au venit prietenii mei din Italia asa ca aseara am cinat in oras-bine, inainte de sala am mai crantanit 2 wasa cu dulceata de ceapa...Nu va spun ce am mancat in oras,,, [batcap] [batcap] [batcap] O gramada de aperitive conforme-cate o lingurita din fiecare. cu o chifla calda-si m-am gandit sa mi iau wasa la mine!!!, orez, cica salbatic, cu ciuperci-dar era basmati cu 3 boabe de salbatic, din ala de la scotti si la desert placinta cu branza si stafide-stafidele nu le-am mancat...Sunt incorigibila!!!!!!

 

Oricum toata seara nu am auzit decat ca sunt prea slaba-era si frig, aveam geaca de piele incheiata pana la gat, asa ca in afara de gat nu mi se vedea nimic.Ori eu sunt nebuna, ori nu stiu ce sa mai cred...

 

PS Azi am 57.4. [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaro nush daca merge in jor ori ba cantarul..is la capitolul momentan de "crede si nu cerceta" [fri] ..cercetarea o s fie poate sapt viitoare ca pana atunci nu ma urc pe cantar [help]

 

am scapt de fresul de mere deci azi:

Md: sana, 2 felii de paine integrala toast cu brinza(almette gen)

g: lpate cu ceai si juma de baton de cereale

P: fasole (ultima portie )

G: cred ca o porto (ca nu am alte fructe ...deci daca nu-mi misc gabaritul pana in oras sa cumpar cu porto ma tratez)

C: piftele cu wasa

 

de maine va fi mai problematica treaba ca nu mai am mancare gatita...dar mi-am adus aminte de niste mozzarela de prin frigi...deci maine clar o sa am la prinz salata de rosii si masline cu mozzarela

 

ce ma bucur ca parca s-o dus si foame..cred ca in sfarsit mi s-o restartat creierul ca is mare si grasa si trebe sa ma abtin de la poftele zilnice [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...