Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce ati mai scris!

Gata cu ispitele, azi a fost ultima seara de dezmat, si am fost chiar rezonabila.

 

MD 2 lingurite de cazeinat cu dulceata de mure si tarate-trebuie sa ajung sa mi cumpar iaurt degresat neaparat!!!

G 1 nectarina si un mar

P Sufleu de dovlecei-deja mi s a acrit de el!

G tort de cioco-de asta nu mi se acrise dar s-a terminat :(

C Ciorba de fasole-jumatate de portie, din care am cules afumatura

   Tocanita de ciuperci cu un ou ochi si 1 lingura de mamaliga- e mai buna aia de tarate, jur,,,dar nu aveau [soricel]

GT 3 prune, un ciorchine mic de strugure

 

Sunt chioara de somn, va pup, noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

ploua si este frigggg...uff...cam repede toamna asta a pus stapanire pe noi! De unde zic astia ca azi si maine vor fi 28 grade? [fri]

 

Ieri:

D: apa

G: mar/4 nuci crude

P: cascaval, masline, rosie, castravete

G: mar, 5 boabe struguri

C: ciorba vita, budinca de branza cu coacaze uscate

 

Mie avocado imi place sub forma de guacamole, ceapa ii da o aroma yamiiii [pk] .

O zi frumoasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata montigirls  [pl]  va doresc o zi conforma de la inceput pana la sfarsit \

Child ce frumos ca-l duci la miscare ... du-l acuma pana poti si depinde de tine ... si eu l-am dus cat am putut de mult .... cand a spus al meu acuma 2 ani stop la dans, stop a fost ..... si acuma ma rog de el sa reinceapa macar la nivel de miscare si el nu si nu  [bebic]  si cat imi pare de rauuuu , of of  [V]

Eu cumparam de la Lidl lapte cu 1,5 % dar mai nou a aparut si cu 0,5% si de atunci numai d'asta iau  [detectiv]

 

Carolinah multumesc de reteta de maioneza [flo2]  .... ma bucur ca participi la discutiile noastre  [i]

 

Claudia mie-mi place avocado si gol .... pun doar putina sare si gata 

Oare a aparut deja in magazine ??? nici nu m-am uitat dupa el , sincera sa fiu 

Guacamole cu ceapa nu am incercat niciodata .... cu putina rosie si usturoi da, am incercat ... dar parca imi place varianta de pasirat putina sare si putin ulei de masline ... isi pastraza mai bine aroma lui proprie ...

 

Dulcetica si eu am trecut la alimentatia de iarna si de doua saptamani am inceput sa gatesc ... s-a terminat vara cu meniu exclusiv din salate  [doh]

 

brandusik daaaaa, clar nu te vad cu un tip cu diferenta de varsta asa de mare ... nu e stilul tau  [dual]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!La Bucuresti e o zi superba!Totusi eu am trecut cu mare bucurie la cizme de toamna...le iubesc, mi-as cumpara cate o pereche in fiecare zi...

 

Eu nu stiu ce sunt guacamolele astea...un fel de salata?Ca asa suna...

Andanii, da, te inteleg cand calci stramb dupa atatia ani... [soricel]

Si eu iau laptele degresat de la Lidl, in general cumpar toate lactatele de la ei, sunt tare bune.Mai putin telemeaua, dar oricum nu am mai luat de 2 saptamani.Sa incerci branza aia de vaci afumata, stii cum e?!?!?

 

Azi 57.1.E bine...

 

Acum am alta fixatie...vreau sa fac placinta cu dovleac.Stiu ca nu e Monti, mananc o bucata sa mi fac damblaua, dar mi e pofta rau de tot.Mie imi place aia pe care o face mama, cu foaie subtire subtire si rulata, nu gen prajitura, cu o foaie deasupra una dedesubt.Spuneti-mi ce aluat sa fac, cu IG cat mai mic, si care sa fie f elastic, sa se poata intinde subtire, subtire...?Pun si gluten daca e cazul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, guacamole are in reteta ceapa  [:-)))] , nu usturoi - de asta se si potriveste cu ceapa! Eu am exact delimitat in minte: guacamole cu ceapa si humus cu usturoi...  [batcap] PS:  [fri] pana sa le invat  [:-)))]  puneam invers...si mereu ma intrebam de ce nu iese cum trebuie mereu... uneori era bunnnn alteori nu prea [:-@]  [ascuns] !

 

Caress, varianta cea mai buna (nu monti, dar mai putin dezastruoasa) este cu foi bella din comert si in loc sa pui 3 foi la un rulou, pui cate o foaie si multa compozitie... si eu ma gandisem sa ma satisfac macar o data in toamna asta cu placinta de dovleac...asa ca am sa aleg varianta asta... gandeste-te ca oricat ai incerca sa intinzi o foaie de aluat, tot nu ai ajunge cu ea asa subtire ca cea din comert... desigur nu e chiar ca cea de casa, insa ... [8)]  In acelasi mod o sa fac si placinta mea de praz  [:p] ; iarna la noi in casa era o nebunie de placinte... incepand insa de anul asta nu va mai fi! [fri]  Dar macar o data voi incerca cu o foaie subtire!! [soricel]

Un aluat elastic se obtine adaugand o lingura de otet si lasand aluatul sa se odihneasca la frigider cateva ore (daca alegi varianta cu alut)! [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress apreciez ca ma intelegi in sfarsit  [soricel]  [soricel]  [soricel]

beanza afumata la Lidl ???? habar nu am care e .... 

 

Claudia eu pe net am gasit retete de guacamole si cu usturoi si cu ceapa ... cred ca e buna cum iti place .... ti-am spus , mie-mi place fara nimic  [ups]

[:-)))]  eu si humusul il fac simplu .... adica fara usturoi ... pun doar tahini, sare, lamaie, ulei susan .... si e tareeeee bun  [pk]  [pk]

 

La placinte nu m-am priceput, nu ma pricep si nu o sa ma pricep vreodata [usa] ....  si sa va spun un secret ... nici nu vreau si nu ma intereseaza  [zid]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, totusi, dovleac cu IG MARE, ULEI, FRUCTOZA, SI FOAIE DIN FAINA ALBA...NU CRED...In cel mai rau caz fac aluatul ala de la branzoaice, care e gras si se intinde bine, pun mai multe tarate decat faina si pun gluten ca sa pot intinde foaia...O sa vad, oricum pana in we nu am timp de placinte.

 

Andanii, e o branza de vaci afumata, in niste cutii rotunde de 250 g, putin sarata.E f buna si ca atare,dar e minunata in sufleuri, budinci, etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Pe mine ma intereseaza placintele ,dar nu vreau. [:-)))]

Azi

MD -rosie ,castravete ,brinza feta

G-2 mere

P-salata de rosii cu feta,u ochi

G-fructe

C-salata de vinete ,ardei copti

Azi e frig tare  si pt ca aseara am cam inghetat la alergat ,azi ma imbrac mai grosut. Am fost cu colanti pina la genunchi.Am prins turturi. [:)]

Andanii,planuiesc sa gatesc ,dar nu gasesc elanul. Deocamdata ma uit ce mincati. [:-)))]

O sa fac si eu un guacamole cu ciuperci,dar de la intentie la pus in practica ,de regula trece ceva timp.

Pup si o zi perfecta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...