Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Macar de ar fi asa, Brindu! Oricum, chiar nu ma deranjeazaacel 1.5 kg parca arat mai bine la 57 decat la 55.5.La fata sigur arat mai bine.

 

Andanii, e noua, nu stiu cum ii zice, dar e acolo la raion, intr o cutie rotunda de plastic, exact ca cea normala.E vreo 5-5.5 lei.

Child, intrebarea cu ,,de urmareste '' nu am inteles o .Sintagma e scoasa din context si nu are niciun sens.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANDANII pai aici am vazut acest "de-urmareste'. Da-i si tu "urmareste suiectul" si vezi apoi ce scrie :D

 

CARESS chiar, si smantana lichida iau de la lidl. Sa stii ca incerc cu branza afumata, m-ai facut curioasa.

 

ANDANII sunt promotii la haine de copii, tu ai flacau mare, cred ca-i iei haine de la adulti, deja, asa cum imi iau eu haine de la copii, cateodata :) In h&m si in takko au haine faine de adolescente si la preturi mai mici decat la adulti.

 

CARESS multumesc, nu e ziua inimioarei, e a sotului, dar e binevenita urarea :* Tort, hm...nu stiu, mai bine il scot maine seara la un ceai si o felie de brownie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Child intr-adevar copilul meu e mare ... ii iau de la adulti marimea S sau M  [:-)))]

Eu nu am luat niciodata smantana lichida ... nici nu stiu sa o folosesc macar [ups]  

La multi ani sotiorului ... distractie faina 

 

Caress o sa cercetez cand merg la Lidl ... deocamdata mi-e frigiderul plin de lactate ...  [biz]

Acuma serios vorbind, ma bucur ca in sfarsit te vezi ok si esti multimita , din punctul meu de vedere esti numai bine , nu trebuie sa scazi la 55 dar nici sa urci mai mult de 58  [alcool]

 

Nu stiu ce sa gatesc azi pentru maine ... am niste broccoli fiert dar pe langa ar trebui inca ceva sa fac  [biz]

 

va doresc o seara minunata  [artif]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup! Intru sa-mi fac mea culpa...am mancat conform pana la 9 seara, cand am terminat cu amenajarea si efectiv eram lesinata de oboseala si de foame si am plecat acasa...pe drum mi-am dat seama ca nu am nimic de mancat si am oprit la un restaurant libanez si am mancat ca o mare neserioada numai interzise...cartofi la cuptor cu snitzel de pui si limonada, apoi am trantit si o inghetata peste...acum, normal, am mustrari de constiinta, dar burta plina si creierul functioneaza normal. uffff, mi-e ciuda!!!!

maine incerc sa fiu cuminte...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

E a doua oara cand scriu mesajul asta si era unul kilometric  [batcap]

 

La multi ani sotul lui Diana si Mirci a lui Ninha  [s]

 

Dana, avocado bun si ieftin am luat din Auchan. In Lidl mi se pare prea scump. Si eu il las la copt in punga de hartie pe masa si in doua zile e perfect.

 

Carolinah, mersi de reteta cu ton. Chiar am trei avocado in frigider si nu mai stiam cu ce sa ii combin.

 

Caress, foaie subtire si monti e contradictie de termeni zic eu  [:D]  Ia foi normale, fa-ti damblaua si gata.

 

Diana, aveti patinoar acoperit? Abia astept sa mergem si noi la patinaj.

 

Claudia, daca ai timp nu faci un document cu saramura de peste si sa o pui pe 4shared, te rog? Ca asa se pierde.

 

Ariel  snitel ca snitel, dar cartofi? [nervo]

 

Dulcetica, despre Irlanda. Noi am vizitat doar vreo trei zile deci prea putin. Si alea doar in jurul Dublinului. Foarte frumos e cica si la Belfast, la muzeul Titanicului si la Galway. 

 

Dublinul ca si oras nu e grozav, decat pt shopping  [shopi] . Si mai e impresionant prin parcurile imense si spatiile verzi. Isi merita culoarea cu prisosinta. In centrul Dublinului e parcul Phoenix de cateva zeci de hectare. Tot acolo e si gradina zoologica, foarte frumoasa de altfel, cu girafe, hipopotami, foci( am prins si un mini show cand le hraneau). Am mai vizitat o fost inchisoare, foarte fain turul. Si Trinity College e foarte fain, mai ales biblioteca gen Harry Potter mi-a placut foarte mult. Prin jurul Dublinului, am fost la un castel la care s-a filmat Monte Cristo, la un parc national foarte fain( imi scapa acum numele) si la vestitul pub Jamie Fox. Asta e un must pt toate celebritatile si necelebritatile care viziteaza Irlanda. Foarte pitoresc, musai de vazut.  

 

Iarasi de neratat e berea neagra Guiness. Mie mi-a placut foarte mult, dar cea din puburi la halba, nu la doza din market. Am avut noroc si intr-o seara am prins la Arlington Hotel un spectacol cu dans irlandez si muzica live. 

 

Mancarea nu am incercat-o pt ca am mancat de obicei la prietenii nostri. Intr-o singura zi am incercat fish and chips dar au fost groaznici. In schimb am gustat in premiera ton proaspat de la piata de peste  [pofticios]  Asortat cu creveti proaspeti, stridii si calcan.

 

Noua ne-a placut, o data in viata merita vizitata. Eventual cuplata cu Anglia. A, si e foarte scumpa. Adica mancatul la restaurant, berea, parcarile, etc.

 

Meniu ieri:

MD: avocado, masline

P: falafel, salata de cruditati

C: musaca de vinete si dovlecel reinventata( eram in criza de timp asa ca am taiat bucatele vinetele si dovlecelul, le-am pus in tava cu sare si stropite cu ulei si la cuptor la gril; apoi le-am amestecat cu carnea tocata si sos de rosii direct pe aragaz si a fost foarte buna)

G: struguri cu cascaval

 

O zi usoara sa aveti ca la mine parca se tot comprima timpul  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Azi mi-am facut nitel de cap, dimineata am mancat placinta cu branza facuta de soacra...cred ca femeia asta ma saboteaza, tot timpul imi trimite bunataturi si cand merg la ei ma rasfata!

 

 

Cred ca i-a zis sotul tau ca el te vrea mai rotunjoara si saraca femeie o fi zis sa-si ajute odorul [:-)))] .

 

Caress, reteta de creveti e cam asa: se pune putin ulei de cocos la incins intr-o cratita, se pun crevetii congelati si se acopera cu un capac. In timp ce astia se inmoaie, separat se face un sos din lapte de cocos, sos de soia sau sare, putin vin si condimente dupa gust. Noi folosim ghimbir sau thainlandeze sau masala sau 5 chinezesti etc. Cand crevetii sunt facuti, se toarna sosul peste ei, se mai da un clocot si gata. In acelasi timp poti sa oparesti niste taitei de fasole mung si sa faci in wok legume chinezesti. Toate astea nu-ti iau mai mult de 20 min...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

sunt in stare buna azi; psihic sunt satisfacuta - evident in primul rand din cauze de alimentatie! Am facut aseara ardei umpluti (de care nu mai mancasem de 8 luni) cu tarate de ovaz (se gaseste la plafar tarate macinate mai grosier) in loc de orez! Au iesit cei mai buni ardei mancati vreodata. [aerob] Am pus in ei asa: carne slaba de porc, bostanel, ardei rosu, ceapa, marar, patrunjel, condimente - le-am dat pe toate in masina electrica de tocat, am adaugat tarate de ovaz si am lasat vreo 30 minute sa suga taratele toata zeama de la bostanei. compozitia asta este divina! [ping1]

Dovada: ardei umpluti montignac

post-1120-0-35468800-1380175508_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puisorule, m-ai ucis cu sange rece cu strugurii cu cascaval... la prea multe nu poftesc eu, dar astia sunt preferatii mei! Deocamdata nu am calcat stramb...

 

Meniul meu de azi e aproape identic cu cel de ieri, in orice caz il pun diseara ca sa nu mai editez. Se pare ca s-a deblocat si cantarul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...