Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

In alta ordine de idei, va mai atasez preparatele din ultimele zile:

 - nutela delicioasa (1 cioco 85% topita intr-o cutie de frisca lichida de la kauf fara lactoza - 200 ml)

 - lipiile mele din tarate (1 ou batut, 1 cana de apa, tarate de ovaz si grau - cele de grau in proportie mai mare); le folosesc pentru tartinat in cazul icrelor, vinete, zacusca...

 - si in ultima poza: budinca de conopida cu cascaval, dulceata de prune fara zahar, maioneza de leustean pentru iarna!

 

post-1120-0-51043300-1380175651_thumb.jpg

post-1120-0-69417600-1380175663_thumb.jpg

post-1120-0-06285600-1380175673_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 598
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si acum niste mesaje:

Caress, si eu cred ca atarna greu muschiuletii la tine, s-au definit si se simt! cazeinatul ala are multe calorii, la ce este bun??

cum arata smantana lichida de la Lidl? poti pune o poza?

 

child, la multi ani sotului tau, sa fie sanatos! trebuie sa faci un tort mic... si apoi poti face chiar tort monti... blat de nuca/alune cu crema de nutela! [biz] Petrecere frumoasa!

ariel, a fost bun, nu? hmmmm... ce ne faci tu aici?! [il]

 

Puisorule, in week avem masa de peste cu prietenii la un remy; o sa prestez icre (pe care le fac mereu in casa), bors de peste (din 4 feluri de peste), scrumbie pe hartie la cuptor si somon la teflon cu mujdei de usturoi (iaurt cu usturoi la blender) si poate o mamaliga de ovaz (nu am facut niciodata). o sa pun poze la astea; saramura poate saptaman viitoare sa fac si sa pun poze! [:)]

 

Carolina, nu am mancat niciodata creveti; am impresia ca nu sunt buni! [ascuns]  eu mor dupa peste in orice forma, dar fructele de mare  [:-@] .

 

Carmen, bravo pentru scadere! [:)]

 

Meniul de ieri: 

D: ton cu lamaie

G: mar/iaurt

P: budinca de branza

C: ciorba vita, ardei umplut (la 10 seara - atunci i-am terminat - doar unul mic... [ascuns] )

O zi frumoasa

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor.Sunt cu a doua cafea in fata, poate, poate, ma trezesc...m-am culcat la 3.30...

 

Child, la multi ani sotului tau!Sa fiti sanatosi si fericiti o mie de ani!!!

 

Ariel, ai cam exagerat...Un aliment nepermis la o masa, combinat cu alimente cu IG mic, mai merge.Dar ce-ai facut tu acolo...nu mai e abatere controlata, e scapat in lucerna rau de tot! [:-)))] [:-)))] [:-)))] Sa n-o tii asa toata perioada cat esti la expo, ca te dai peste cap

.

Puisorul, stiu, numai incercari nereusite am avut cu foi subtiri...am incercat niste paste la un moment dat, dezastru, le-am aruncat.Dar ma gandeam ca mai contracareaza putinIG ul mare al dovleacului...Am vazut azi o reteta de PUMKIN PIE, pe blat cu migdale...dar nu e ceea ce vreau eu.Ma mai gandesc, oricum am un dovleac marisor, fac si asa si asa..

.

Caro, multumesc pentru reteta.Ulei de cocos nu am, voi face fara.Cam cat sos trebuie pentru 350 g creveti?Trebuie sa fie inundati de sos?Adica pun 100 ml lapte sau mai putin?

 

Carmen, te cred ca s-a deblocat cantarul.Ca la cei de la Auschwitz...la 300 de calorii adunate cu greu ieri, deja organismul tau intra in autodigestie.Nu mi place deloc ce faci...si continui si azi tot asa???

 

Claudia, cazeinatul are vreo 370 kcal/100 g, dar o portie de a mea nu are mai mult de 15 grame, si e proteina pura, deci nu ingrasa.Plus ca e cu eliberare lenta de aminoacizi, e foarte bun, am citit numai pareri pozitive despre el.

 

Eu la Nutella aia a ta pun si alune macinate fi-alune de padure, nu arahide.Juri ca e Nutella adevarata..

 

Completez cina de ieri:

Intre orele de la sala, adica dupa Tabata,cateva lingurite de budinca din cazeinat, lapte degresat si dulceata de capsuni

C- Pastrav la cuptor cu tzatziki din iaurt si usturoi si ,,paste vegan'' din dovlecel ras-delicioasa combinatie!!Si 2 bucatele de cartof la cuptor, aratau atat de bine ca n-am rezistat.. [batcap] [batcap]

La 2 ore dupa, un ciorchine de strugure si la 3 dimineata wasa cu cascaval si dulceata de ceapa-2 feliute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar am mancat!!! Pui!! Si imi iau si azi, de la mega, din ala rotisat! Ce sa fac daca la astia garnitura inseamna numai cartofi prajiti? Si la take away... portia de puisor e cat podul palmei, si cum eu nu vreau nici cartofi prajiti, nici fierti cu sau fara rozmarin, iar orez nu luam nici daca aveam voie... nah.

La fructe am zis sa renunt o perioada, macar cateva zile, ca am exagerat rau...

Bate-ma, ce sa fac?? Pana acum am mancat cafea cu cofeina si cafea fara cofeina. Macar ma hidratez... La pranz ma duc sa imi iau pulpita rotisata sau ce oi gasi pe acolo...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, asta este, trebuie sa iti asumi si sa suporti sa sarim toate pe tine... tot spui ca ai exagerat cu fructele ; 2-3 cate mancai tu pe zi nu era exagerare... ai nevoie de vitamine daca de mancare nu ai! Zici ca iei pui si nu ai garnitura... adica vrei sa zici ca la Mega nu are rosii, castraveti, ardei sau o varza sa faci o salata??? [vraji]  Zau ca nu e bine!

 

Caress, am uitat sa zic ca nutela are si o mana de alune putin prajite si blenduite! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata montigirls  [pl]

La noi e soare si e frumos [sap]  ... azi sunt pe jos , abia astept sa plec spre casa ....si diseara am sedinta cu parintii la scoala .... azi m-a anuntat , offf , asa ma streseaza cand aflu in ultimul moment de actiuni de genul asta  [viki]

meniul meu de ieri suna cam asa :

md. branza dulce + ton conserva+ rosie

cafea cu lapte

g. cicoare cu lapte degresat

pr. carne de vitel coapta cu legume (ceapa, ardei, rosie) la cuptor si rosie 

g. abatere .... in viizta la cineva unde nu am putut sa ma fofilez 

ci. o cana de lapte cu 3 crakersi integrali

 

ariel fain dezmat ai avut ieri .... vorba puisorului , si snitzel si cartofi .... hai ca de azi esti cuminte nu ????

 

child distractie faina azi .... azi ai invoire de la monti  [acor]

 

claudia cum vine aia maioneza de leustean ??? si lipiile imi place cum arata 

sunt super crevetii ... de ce sa nu fie buni ??

 

carmencat  si eu spun la fel, cred ca deja te-ai plictisit de gura noastra nu??? ... daca acuma mananci asa putin in momentul cand o sa mananci mai mult sau te abati o sa te ingrasi instant  [ascuns]

 

puisorule eu la auchan ajung mai greu , e in partea opusa a orasului .... doar cand am drum la mall intru si acolo   [ventilator]  ..... eu am doar lidl si peny in zona  [fum]

au avut in iarna si la lidl oferte bune la avocado  [cutu]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andanii, maioneza de leustean am descoperit-o si e bestiala pentru conservat leustean pentru iarna; isi pastreaza aroma, culoarea... am pus 300 ml ulei (pentru 6 borcane de 400 gr), 1 kg leustean, 3 linguri de sare; procedeul este asta... incepi cu uleiul, sarea si un castronel de leustean taiat bucati - blenduite cu blenderul vertical (ca la maioneza), dupa ce se face pasta, adaugi iar un castron de leustean si tot asa pana termini leusteanul (se face in secvente pentru ca nu ai avea destul lichid sa blenduiesti de la inceput tot leusteanul, pe parcurs iese si zeama din leustean); il pui la borcane si il bagi in frigider. Il folosesti toata iarna, cate o lingura la oala de ciorba... este foarte aromat si da un gust superb borsului, la sfarsit! [flo2]  E cea mai gustoasa varianta de conservat leusteanul. [buca]

In ce priveste crevetii nu am gustat niciodata... poate o sa incerc! As prefera sa mi-i gateasca cineva! [ascuns]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andanii, nu m-am plictisit de gura voastra, ca sunteti simpatice si stiu ca aveti dreptate. Oricum, datorita voua mananc si atat cat mananc, ca ma mustra constiinta. O sa ma stradui mai mult, promit. Da' azi tot pui si atat ramane. Am descoperit ca mi s-a dezlipit grav un pantof... m-am rugat de un coleg sa imi ia si mie mancare... cu greu am gasit colegu' care sa se duca la mega... initial renuntasem, am zis ca mai beau o cana de apa si rezolv si pranzul... da' numai la gandul ca o sa raportez inlocuirea puiului cu apa si ce ciufuleala o sa imi iau deja pe viu de la caress... m-am rugat pana s-a milostivit cineva de mine...

 

claudia, o sa incerc si eu maioneza de leustean, nu am mai auzit pana acum si sunt mare amatoare de leustean in ciorbe

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Carmencat ,tu tii Dukan si normal ca slabesti.Du-te urgent si ia o punga de rosii ,castraveti,ardei ,ceapa ,varza ,dovlecei ,fasole verde si incepe treaba sa mearga brici.

Puisor,o sa leg Irlanda cu Scotia ,eventual.Merci!

Ninha ,sa-ti traiasca feciorul! La multi ani!

Child ,sa-ti traiasca sotul! La multi ani!

Petrecere maxima !

Claudia ,daca mai pui o poza incep sa iau masa online.[:)]

Azi:

MD-rosii ,castravete,brinza feta

P-ciorba de dovlecei ,rosii,cascaval,un ou ochi

G-struguri

C-conopida cu iaurt si feta,fasole verde cu usturoi

Mentionez ca am facut mincare:conopida cu iaurt si feta,fasole verde cu usturoi.

Ma duc la alergat sa distrug efectul strugurilor apoi cumpar niste linte si produc o supa de linte.

Azi am facut luna la domiciliu ,cu ceva ajutoare si diseara o sa vad ce tratament fac la parul asta, ca-mi cade toata peruca.

Pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...